Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Rakovina - zkušenosti, prevence, podpora nemocného, alternativní léčebné metody
LEWIN
Jako rakovinu označujeme skupinu nemocí, které se vyznačují nekontrolovaným buněčným dělením a schopností těchto rychle se dělících buněk napadat jiné tkáně a rozšířovat se do jiných části těla, tzv. metastáze. Ke vzniku rakoviny dochází tehdy, když je genetickými nebo environmentálními faktory poškozena DNA takovým způsobem, že dojde k deregulaci buněčného dělení. Když jsou normální buňky poškozené nebo staré, spustí program kontrolované buněčné smrti, tzv. apoptózu; rakovinové buňky se však dokáží apoptóze vyhnout. Buněčné dělení (proliferace) je běžný fyziologický proces, ke kterému dochází neustále téměř ve všech tkáních, například po úrazu, během imunitní reakce, nebo v průběhu výměny buněk, které odumřely nebo byly vyloučeny pro přílišné opotřebení (v tkáních jako je kůže nebo sliznice trávicího traktu). Za normálních okolností je rovnováha mezi buněčným dělením a buněčnou smrtí pevně regulována tak, aby byla zajištěna integrita orgánů a tkání. Mutace vedoucí k rakovině způsobují narušení této rovnováhy. Nekontrolované a často velmi rychlé a nepřesné dělení buněk může vést buď k nádoru (tumoru) benignímu (nezhoubnému) nebo k malignímu (zhoubnému) nádoru. Benigní tumory nemají schopnost metastázovat, tj. nerozšiřují se do jiných částí těla a nejsou tak životu nebezpečné. Maligní tumory tuto schopnost mají a proto jsou velmi nebezpečné.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
KOOTCHA --- 12:10:38 13.12.2012
nehledal jsem v tom úplně niance. Na (ne)funkci bych se neptal :).
Skutečně neplodnej.
WANAH --- 10:36:21 13.12.2012
KOOTCHA: Myslíš skutečně impotentní? Nebo neplodnej? Na erekci tak jako na funkci živočicháře :) chemo dlouhodobě vliv nemá (resp je to v hlavě).
KOOTCHA --- 10:47:25 10.12.2012
je tu nějakej impotentní chlap po chemo? zajímalo by mě jak moc je takovej stav časem změnitelnej a jestli vůbec. klidně pošta.
EVILMIND --- 13:19:21 5.12.2012
WANAH: zrovna tenhle druh nadoru ma dneska takovou lecitelnost, ze by mel byt kazdej vdecnej, ze ma zrovna tohle, a nespekulovat moc nad alternativnima cestama. Konkretne tady v klubu si nejak nepamatuju nikoho, kdo by tu uspesne prezentoval podobny postup, byvaji tu jen propagace ruznych zazracnych metod z druhe ruky.
WANAH --- 9:39:39 5.12.2012
Akorát jsem si vzpoměl. Bude to tak rok, kdy tu někdo prezentoval záměr vyrovnat se s nádorem na varleti svépomocí nebo minimálně bez užití chema, nějak se mi nepovedlo najít ty posty, ale nepamatujete si to někdo? Zajímalo by mne jak se to vyvíjí atp. I když to že tu informaci nemůžu dohledat svědčí asi o mnohém... .


MONELLE: Já bych začal od racionální a tělu prospěšné stravy ,pohybu a duševní pohody, až to budu umět dát do tablet třeba zbohatnu. :)
LENDULIK --- 14:28:36 30.11.2012
jestli jsi z prahy doporucuju http://www.tcmclinic.cz/. Me to s imunitou pomohlo jak nic jineho...
BARUSSS --- 22:56:09 18.11.2012
LENDULIK --- 10:11:22 27.9.2012
???: tohle je fakt zvlastni.... ted jsem nekde slysela, jak sla etika v lekařství hrozně dál, že už se transplantujou orgány i mentálně postiženým nebo lidem nad 70... jako asi jsem naivní ale vůbec mě nenapadlo, že se to nedělá z ohledem na něco čemu říkají ti co to rozhodují etika... ale cemu se divit... kapitalismus jsme si vybrali sami...

je fajn, ze to babi dobre dopadlo :-) stimulator to uz je dneska docela banalni operace ne? nebo se mozna pletu....:)
LENDULIK --- 19:46:01 24.9.2012
???: no hlavni je to tuk tuk :-)
BARUSSS --- 15:31:40 24.9.2012
LENDULIK: já jo :D zlatá veterina :D