Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Rakovina - zkušenosti, prevence, podpora nemocného, alternativní léčebné metody
LEWIN
Jako rakovinu označujeme skupinu nemocí, které se vyznačují nekontrolovaným buněčným dělením a schopností těchto rychle se dělících buněk napadat jiné tkáně a rozšířovat se do jiných části těla, tzv. metastáze. Ke vzniku rakoviny dochází tehdy, když je genetickými nebo environmentálními faktory poškozena DNA takovým způsobem, že dojde k deregulaci buněčného dělení. Když jsou normální buňky poškozené nebo staré, spustí program kontrolované buněčné smrti, tzv. apoptózu; rakovinové buňky se však dokáží apoptóze vyhnout. Buněčné dělení (proliferace) je běžný fyziologický proces, ke kterému dochází neustále téměř ve všech tkáních, například po úrazu, během imunitní reakce, nebo v průběhu výměny buněk, které odumřely nebo byly vyloučeny pro přílišné opotřebení (v tkáních jako je kůže nebo sliznice trávicího traktu). Za normálních okolností je rovnováha mezi buněčným dělením a buněčnou smrtí pevně regulována tak, aby byla zajištěna integrita orgánů a tkání. Mutace vedoucí k rakovině způsobují narušení této rovnováhy. Nekontrolované a často velmi rychlé a nepřesné dělení buněk může vést buď k nádoru (tumoru) benignímu (nezhoubnému) nebo k malignímu (zhoubnému) nádoru. Benigní tumory nemají schopnost metastázovat, tj. nerozšiřují se do jiných částí těla a nejsou tak životu nebezpečné. Maligní tumory tuto schopnost mají a proto jsou velmi nebezpečné.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
BARUSSS --- 22:58:09 28.6.2012
Nemáte někdo zkušenost, že by se vám začala rozjíždět paradontoza po chemkách?
LENDULIK --- 8:07:08 14.5.2012
a drzim palce mamko! :-)
LENDULIK --- 8:06:56 14.5.2012
MONJIE: nojo, to urcite, ja myslim, ale ze se resilo to "neplanovany" tehotenstvi :)


MONJIE: ke kojeni, svemu diteti (rika se) ze davas vejvic, ale pouze pokud sama mas super stravu, disciplinu a nemas zdravotni problem. jinak bych to neresila... ja jsem na sunaru od 14 dnu a jsem v poho.... tim bych se fakt netrapila...
MONJIE --- 22:02:34 13.5.2012
KYO: zdrave? hlidala kamaradka, matka se na me vybodla a byla na nutrilonu.
MONJIE --- 21:59:34 13.5.2012
LENDULIK: ja myslim, ze se muze otehotnet. Resp. pokud se planuje otehotnet s AD je potreba konzultaci s psychiatrem a by zmenil leky.
MONJIE --- 21:58:46 13.5.2012
KYO: hele z vlastni zkusenosti to kojeni u prvniho oditete bylo peklo. Ted uz mam napsanej papir do porodky a seru na to. Vycerpava to organismus a nehodlam zase skoncim v sestinedeli na chemo.
LENDULIK --- 22:58:19 17.4.2012
KOOTCHA: no me dokonce psychopan rikal, ze s AD muzu otehotnet... alw asi zalezi jak ktery...
KYO --- 19:03:02 17.4.2012
KOOTCHA: ale prosimte :]
KOOTCHA --- 18:51:55 17.4.2012
jo já myslel, že se ptáš na nějakou "ochrannou" dobu po užívání...nenapadlo mě, že myslíš těhotenství s AD.Tak snad ten stav by ti mohl být dostatečným substituentem :)
KYO --- 17:41:54 17.4.2012
KOOTCHA: no ja mam na tech svych napsano, ze hlavne z pocatku tehotenstvi se nesmi nic brat a pak pri kojeni je to taky blby. zase si ale rikam, co je horsi. prat do ditete andrenalin, kdyz ma nekdo stale uzkosti a nebo pohodu?