Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
odkazovaný příspěvek již není v databázi
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Rakovina - zkušenosti, prevence, podpora nemocného, alternativní léčebné metody
LEWIN
Jako rakovinu označujeme skupinu nemocí, které se vyznačují nekontrolovaným buněčným dělením a schopností těchto rychle se dělících buněk napadat jiné tkáně a rozšířovat se do jiných části těla, tzv. metastáze. Ke vzniku rakoviny dochází tehdy, když je genetickými nebo environmentálními faktory poškozena DNA takovým způsobem, že dojde k deregulaci buněčného dělení. Když jsou normální buňky poškozené nebo staré, spustí program kontrolované buněčné smrti, tzv. apoptózu; rakovinové buňky se však dokáží apoptóze vyhnout. Buněčné dělení (proliferace) je běžný fyziologický proces, ke kterému dochází neustále téměř ve všech tkáních, například po úrazu, během imunitní reakce, nebo v průběhu výměny buněk, které odumřely nebo byly vyloučeny pro přílišné opotřebení (v tkáních jako je kůže nebo sliznice trávicího traktu). Za normálních okolností je rovnováha mezi buněčným dělením a buněčnou smrtí pevně regulována tak, aby byla zajištěna integrita orgánů a tkání. Mutace vedoucí k rakovině způsobují narušení této rovnováhy. Nekontrolované a často velmi rychlé a nepřesné dělení buněk může vést buď k nádoru (tumoru) benignímu (nezhoubnému) nebo k malignímu (zhoubnému) nádoru. Benigní tumory nemají schopnost metastázovat, tj. nerozšiřují se do jiných částí těla a nejsou tak životu nebezpečné. Maligní tumory tuto schopnost mají a proto jsou velmi nebezpečné.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
MONJIE --- 17:20:09 4.1.2012
BARUSSS: no ja myslim ze asi vadi, ale da se vzdycky nejak domluvit:D ze to jako opraavdu nejde sundat!
EVILMIND --- 16:13:11 4.1.2012
jestli mas titanovej, takze nevadi, ne?
LENDULIK --- 8:30:42 2.1.2012
MONJIE: gratuluju :-)
MONJIE --- 22:06:52 1.1.2012
a ja vam napisu neco pozitivniho:) jsem tehotna , teda je to zahul konzilia atd. hlidaj si me vic nez u Gity ale haleluja Motole!
LENDULIK --- 7:44:44 21.12.2011
???: no jo no.. ja jsem tu netusila ze to neni v genech...
LENDULIK --- 7:32:29 21.12.2011
jsem laik a nastesti jsem ani chemo nezazila, ale paradentoza je virm ne?

Vim, ze ho mel muj tata uz od mladi a o zuby prisel komplet ve 40 jeste pred chemem, ale dava to smysl, ze clovek s naprd imunitou po chemu chyti tohle asi spis. Co vim, zak se to leci normalne antibiotikama... akorat se to asi blbe hlida a preventivne asi clovek neudela nic...
KOOTCHA --- 16:58:03 20.12.2011
taky mám teď tu hubu furt nějakou vyrachtanou :) už jsem byl u zubaře 3x po sobě a to dřív vůbec.
EVILMIND --- 23:29:12 18.12.2011
???: tak o tu prognozu prave jde, zachyceni pripadnych dalsich metastaz vcas pro nejakou priznivejsi lecbu. V pripade melanomu cevnatky jsou nejcastejsi metastazy do jater, takze mi jde ciste o to, aby mezi dvema kontrolama nebyla tak velka pauza, ze by z nedetekovatelneho dorost na "way too big".
WANAH --- 23:23:07 18.12.2011
???: řeč byla o situaci kdy přechází z půlročních kontrol na roční. Což je běžný vývoj, beztak tam chodit nikoho nebaví tak jsoou ve hře cca. dvě kontroly navíc, než k tomu samému dojde i pacient.

WANAH --- 23:01:03 18.12.2011
???: Jo ták, nutný to neni, ale učitě je to lepší než se po půl roce začít stresovat až do dalšího svícení.