Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Rakovina - zkušenosti, prevence, podpora nemocného, alternativní léčebné metody
LEWIN
Jako rakovinu označujeme skupinu nemocí, které se vyznačují nekontrolovaným buněčným dělením a schopností těchto rychle se dělících buněk napadat jiné tkáně a rozšířovat se do jiných části těla, tzv. metastáze. Ke vzniku rakoviny dochází tehdy, když je genetickými nebo environmentálními faktory poškozena DNA takovým způsobem, že dojde k deregulaci buněčného dělení. Když jsou normální buňky poškozené nebo staré, spustí program kontrolované buněčné smrti, tzv. apoptózu; rakovinové buňky se však dokáží apoptóze vyhnout. Buněčné dělení (proliferace) je běžný fyziologický proces, ke kterému dochází neustále téměř ve všech tkáních, například po úrazu, během imunitní reakce, nebo v průběhu výměny buněk, které odumřely nebo byly vyloučeny pro přílišné opotřebení (v tkáních jako je kůže nebo sliznice trávicího traktu). Za normálních okolností je rovnováha mezi buněčným dělením a buněčnou smrtí pevně regulována tak, aby byla zajištěna integrita orgánů a tkání. Mutace vedoucí k rakovině způsobují narušení této rovnováhy. Nekontrolované a často velmi rychlé a nepřesné dělení buněk může vést buď k nádoru (tumoru) benignímu (nezhoubnému) nebo k malignímu (zhoubnému) nádoru. Benigní tumory nemají schopnost metastázovat, tj. nerozšiřují se do jiných částí těla a nejsou tak životu nebezpečné. Maligní tumory tuto schopnost mají a proto jsou velmi nebezpečné.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
EVILMIND --- 17:47:45 19.9.2011
LENDULIK: tak ono to nikdy nebylo dobry, a v podstate pri kazdy kontrole tam bylo neco, co si vyzadalo dalsi zasah laserem, vzdycky jsem si pripadal jak potvora ve Space Invaders. V dubnu uz tam bylo krvaceni a dalsi trhliny v sitnici, co si vyzadalo neco, cemu rikali plombaz (vyndas oko, obalis silikonem, a zase das zpatky), ale neprijde mi, ze to melo zadanej efekt, a ted to krome toho prvne i boli, a to teda jako ze pekelne. A to presto, ze jsem byl normalne pod praskama na bolest kvuli ty pretrzeny achilovce co ted mam (jo,rozpadam se :-) ). A bolesti jsem jinak nikdy predtim nemel, a to mi doktor dneska slibil, ze s okem ve sklenici uz rozhodne zadny mit nebudu, tak to je momentalne docela lakava varianta.
LENDULIK --- 17:33:45 19.9.2011
EVILMIND: je to svine ta rakovina... drzim palce.

a to se projevilo jen tim, ze zlobi ty cevy?

EVILMIND --- 17:28:02 19.9.2011
LENDULIK: Tak zadny onkologicky vysetreni nikdy nenaslo nic metastazujiciho jinde v tele, oko vzdycky bylo jako primarni zdroj, tj. doktor tvrdi, ze se tim mimo jine i minimalizuje riziko metastaz (s tim ze to jsem vedel i tehdy na zacatku, jen jsem proste nedokazal na jeho razantni reseni pristoupit).

Ale samozrejme mi nikdo nezaruci, ze jako na potvoru se pak neco hned neobjevi, ze, na onkologii uz zustanu dojit zdravotni pojistovnu preventivnima scanama asi nafurt... ten doktor tam je milej, ale je na nem videt jak ho drasa ze me nemuze nijak "lecit", dokud nejaky scan neukaze nekde neco v ramci jeho pusobnosti. Takze si vzdycky jen rekneme ze testy dobry, zepta se jestli jsem nezhubnul, ja se tomu zasmeju, a nashle za pul roku.
LENDULIK --- 17:14:34 19.9.2011
EVILMIND: tyyjo.... hodně sily!
a po operaci? dokazou zarucit (aspon nejak statisticky) ze to bude OK?

EVILMIND --- 16:25:07 19.9.2011
Tak po skoro peti letech po operaci zacal muj nador zase vyhravat, krvave podlite oko a bolesti v nem co mam posledni tyden pry zpusobuji nove vznikajici a zase praskajici cevy, co si stavi, aby ho vyzivovaly... moc sikovna a vynalezava vec ta rakovina... :-/

Takze jsem znova na startovni care se stejnou otazkou, finalni enukleace nebo dalsi docasne serie operaci laser/zmrazovani/radiace... a tentokrat uz to asi reznikum odkejvu, i kdyz jsem si zatim vzal cas na rozmyslenou. Prece jen tehdy pred lety, kdyz mi doktor rekl ze mam nador a dalsi veta byla, jestli to oko, na ktery jsem normalne videl, chci vyoperovat zejtra (tedy, tehdy jsem jeste neznal slovo enukleace), to byla trosku jinak sokujici situace nez dneska, kdy uz jsem par let fakticky slepej tak jako tak. No, a hezci uz asi beztak nebudu... :-)
XCHAOS --- 10:03:57 14.9.2011
TečkaCZ - Pacient trpící leukémií zřejmě vyléčen pomocí genové terapie
http://teckacz.cz/1157-Pacient-trpici-leukemii-zrejme-vylecen-pomoci-genove-terapie
LENDULIK --- 7:52:51 14.9.2011
vcera byl stastny den :-)
MONJIE --- 19:17:54 13.9.2011
a moje taky:P
TERRYNKA --- 10:55:25 13.9.2011
LENDULIK: krásná zpráva :-)
LENDULIK --- 10:51:09 13.9.2011
tak hura... biopsie dopadla dobre.... !