Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Rakovina - zkušenosti, prevence, podpora nemocného, alternativní léčebné metody
LEWIN
Jako rakovinu označujeme skupinu nemocí, které se vyznačují nekontrolovaným buněčným dělením a schopností těchto rychle se dělících buněk napadat jiné tkáně a rozšířovat se do jiných části těla, tzv. metastáze. Ke vzniku rakoviny dochází tehdy, když je genetickými nebo environmentálními faktory poškozena DNA takovým způsobem, že dojde k deregulaci buněčného dělení. Když jsou normální buňky poškozené nebo staré, spustí program kontrolované buněčné smrti, tzv. apoptózu; rakovinové buňky se však dokáží apoptóze vyhnout. Buněčné dělení (proliferace) je běžný fyziologický proces, ke kterému dochází neustále téměř ve všech tkáních, například po úrazu, během imunitní reakce, nebo v průběhu výměny buněk, které odumřely nebo byly vyloučeny pro přílišné opotřebení (v tkáních jako je kůže nebo sliznice trávicího traktu). Za normálních okolností je rovnováha mezi buněčným dělením a buněčnou smrtí pevně regulována tak, aby byla zajištěna integrita orgánů a tkání. Mutace vedoucí k rakovině způsobují narušení této rovnováhy. Nekontrolované a často velmi rychlé a nepřesné dělení buněk může vést buď k nádoru (tumoru) benignímu (nezhoubnému) nebo k malignímu (zhoubnému) nádoru. Benigní tumory nemají schopnost metastázovat, tj. nerozšiřují se do jiných částí těla a nejsou tak životu nebezpečné. Maligní tumory tuto schopnost mají a proto jsou velmi nebezpečné.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
LENDULIK --- 16:25:52 9.9.2011
???: nechapu proc pisou, ze objevili vakcinu kdyz je to spis paliativni vec ne?

strasne me tyhle clanky stvou....
LENDULIK --- 15:49:44 9.9.2011
co si o tom myslite?

Kubánci vyvinuli vakcínu proti rakovině plic – Novinky.cz
http://www.novinky.cz/veda-skoly/244075-kubanci-vyvinuli-vakcinu-proti-rakovine-plic.html
MONJIE --- 13:37:22 8.9.2011
hele to je trochu non-sense aby clovek ktery si rakovinou prosel resil neco s clovekem ktery je zdrav ale je nemocny nekdo z jeho okoli.
KOOTCHA --- 13:35:52 8.9.2011
ad nádor...ano, může to být cokoliv, ale někdo holt asi nepředpokládá automaticky tu nejhorší variantu, i když máš učebnicový vedlejší příznaky.obvoďačka mi například na 40 teplotu bez zjevný příčiny taky řekla, že chlapi jsou dneska hrozně ubulený :)

já si prostě myslim, že kde je vůle, tam je cesta...
že si něco někdo nemůže dovolit je vždycky zas jen pro něco.otázka je co tomu člověk je ochoten podřídit a co ne.
KOOTCHA --- 13:07:32 8.9.2011
???: hele ty okraji :) biopsie je normální operace, který jsou rozplánovaný dopředu žejo.když někdo vyhodnotí (špatně) že neni potřeba nějaká urgence, tak tě prostě zařaděj na první místo v pořadníku.kde studuješ? :)

pravda, že s ldn jsem neměl tu čest.naštěstí.

btw hodgkinův lymfom - co teda u něj hraje roli? :)
LENDULIK --- 12:58:05 8.9.2011
KOOTCHA: na poradnu myslim uz treti rok..... kdybys do toho sel tak se klidne pridam.. mam uz vymyslenej web.....
KOOTCHA --- 12:51:27 8.9.2011
LENDULIK: já nevim, že má někdo s kudlou na krku problém s tim, že je ponižující, že je stejnej pacient jako ostatní.to mi teda nejde do hlavy.když jsem viděl ty sestřičky, co tam obracely ty pokálený dědy a čistili je 5x denně, tak jsem pro ně neměl slova, který by dostatečně vyjádřily obdiv.nevim, co víc by měly dělat.naopak si tam člověk uvědomí, že je úplně jedno jakou hraje v životě roli, protože tam to nikoho nezajímá.a víš proč?protože je to naprosto nepodstatný
KOOTCHA --- 12:44:00 8.9.2011
???: já taky neřikám, že to má řešit ten starej nemocnej člověk, ale vy zdraví příbuzní.navíc existujou různý neziskovky, který si myslim, že můžou pomoct.

docela jsem uvažoval nad zřízenim nějakýho poradenskýho centra nebo něco takovýho.do budoucna má být každej třetí člověk onko pacient...

btw když se ti za týden rozleze nádor z 2,5cm na 3/4 hrudníku, tak si myslim, že se to celkem odhadnout dá :)
LENDULIK --- 12:43:04 8.9.2011
KOOTCHA: ukaz mi tu cestu ...

ja jen rikam, ze ten system je straslivej. A ponizujici je proste to ze je uplne jedno kdo jsi a co jsi predtim, ale pak uz jsi jen pacient a nic neni min a horsi nez byt pacient....
KOOTCHA --- 12:38:31 8.9.2011
já se tak netvářim.já jen mluvim o tom, že je hrozně jednoduchý si stěžovat na kdejaký komplikace místo hledání cesty.a protože jsem mezi těma ležákama trávil teď nějakou dobu tak vim, že z pravidla nejvíc hysterčej a blbnou ti okolo, než samotnej nemocnej.a že já si teda připadal nadstandartně ošetřenej.na telefonu 24 denně doktor, když jsem byl doma.poradili ochotně s každym uprdnutim (člověk je ze začátku trošku vyplašenej) všude mě vozili, pořád se ptali jestli chci sanitku.v nemocnici jak v intercontinentálu.ale samozřejmě jsou lidi, co budou remcat vždycky.ale to neni cesta k něčemu lepšímu.