Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Rakovina - zkušenosti, prevence, podpora nemocného, alternativní léčebné metody
LEWIN
Jako rakovinu označujeme skupinu nemocí, které se vyznačují nekontrolovaným buněčným dělením a schopností těchto rychle se dělících buněk napadat jiné tkáně a rozšířovat se do jiných části těla, tzv. metastáze. Ke vzniku rakoviny dochází tehdy, když je genetickými nebo environmentálními faktory poškozena DNA takovým způsobem, že dojde k deregulaci buněčného dělení. Když jsou normální buňky poškozené nebo staré, spustí program kontrolované buněčné smrti, tzv. apoptózu; rakovinové buňky se však dokáží apoptóze vyhnout. Buněčné dělení (proliferace) je běžný fyziologický proces, ke kterému dochází neustále téměř ve všech tkáních, například po úrazu, během imunitní reakce, nebo v průběhu výměny buněk, které odumřely nebo byly vyloučeny pro přílišné opotřebení (v tkáních jako je kůže nebo sliznice trávicího traktu). Za normálních okolností je rovnováha mezi buněčným dělením a buněčnou smrtí pevně regulována tak, aby byla zajištěna integrita orgánů a tkání. Mutace vedoucí k rakovině způsobují narušení této rovnováhy. Nekontrolované a často velmi rychlé a nepřesné dělení buněk může vést buď k nádoru (tumoru) benignímu (nezhoubnému) nebo k malignímu (zhoubnému) nádoru. Benigní tumory nemají schopnost metastázovat, tj. nerozšiřují se do jiných částí těla a nejsou tak životu nebezpečné. Maligní tumory tuto schopnost mají a proto jsou velmi nebezpečné.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
DSTEPZ --- 16:23:54 7.6.2011
tohle auditko je spise sdruzeni onkologicky nemocnych a pragmaticky vsevedoucich jedincu. Nazory si lepe nechat pro sebe))
POPEY --- 15:35:09 7.6.2011
uplne se bojim napsat neco abych nezjistil ze se pletu :-))

tohle auditko sem si booknul protoze me zajima kazdej nazor a neni pro me principem to tomu druhymu vyvracet

kdyz se vratim k ty rakovine a debate o ni tak me zaujalo tohle:

Buď jeho duši osvítí a zvítězí a nebo ne a navždy prohraje. Možná že se díky medicíně vyléčí,ale jen klinicky. Recidiva může nastat kdykoliv.

jestli nekdo verite na uroven duse.
1. co je rakovina za informaci pro dusi?

2. ohledne onemocneni a jeho vzniku. mam jednoduchej nazor. zdravi telo neonemocni. vysvetlim jak to myslim. kdyz je vse v poradku tak sme v rovnovaze. pokud je nejak narusena muze z toho vzniknout blok a dale nemoc. tzn. ze si myslim ze je vzdy dobre se zamyslet nad vznikem te nemoci. a pak se s ni da mnohem lehceji vyporadat. zkusim uvest priklad: nekdo se se mnou rozejde. mam pocit ze me z toho pukne srdce a ejhle za par mesicu me zjisti selest na srdci nebo anginu pectoris nebo proste najake srdecni onemocneni, v rychlejsim pripade se da zaridit i infarkt :-) .WANAH --- 11:41:55 7.6.2011
BARUSSS: Ne, jenom si mi potvrdila co sem si myslel... .
Taky se měj hezky.
WANAH --- 9:48:58 7.6.2011
BARUSSS: Ber to jak je, se vztahuje k tomu co ti tu ostatní píšou a k tomu že tě to rozčiluje a vnímáš to jako útoky.
Z tvojí reakce je znát že si moc nevíš rady. Plýtváš silami jinde než bys měla.

A omáčka nikdy není základ, pro toho kdo chápe proč jí.
WANAH --- 16:00:39 6.6.2011
BARUSSS: Jako bojové pole to vnímáš ty. nemusíš ber to jak to je. Zkus to co tu zaznělo probrat a vyvodit z toho závěr. Ono je totiž jedno proč se člověk podíval smrti do očí. Zda mu skákala po zádech skupina výrostků, nebo měl rakovinu.
Začátek je správně, něco se sebou dělat, to co tvrdíš kolem je jenom omáčka, uplně nepodstatná.

Osobně mám pocit že hrozně moc chceš předat svoje zkušenosti ostatním, ale nemáš to ještě vyřešené ani tak aby si se podle toho mohla zařídit sama.
EVILMIND --- 14:58:49 6.6.2011
BARUSSS: no rozdil mezi nama je, ze ja prave zadnej svetonazor ani zkusenosti nepropaguju, to ze mam rakovinu nijak vyznamne nezmenilo muj zivot, a jediny "poslani", ktery jsem si z toho vzal bylo - "konecne muzu delat vtipy na rakovinu, a nikdo nemuze rict ani popel"

MONJIE: svym zpusobem to je podpora, nechce se mi mlcet a dopustit tak, aby sem prisel nejaky novy nemocny, a prvni co si tu precetl bylo, ze si za svou nemoc muze sam a mel by se nad sebou zamyslet
DOBINKA --- 14:58:11 6.6.2011
Taky myslím. Jakožto nestrannej pozorovatel - mám pocit, že je to jen zbytečný nepochopení. A výsledek je ten, že si všichni přijdou nepochopení a sami.. a to taky myslím, že to tu je primárně o něčem jiným.
MONJIE --- 14:51:49 6.6.2011
Jsem unavena z tyhle diskuze....

Myslela jsem ze to bude o podpore nemocnych ne o polemizovani...
EVILMIND --- 13:31:54 6.6.2011
BARUSSS: recidiva muze ale nastat i kdyz u toho budes hlasat vznesene znejici "osvetu"
EVILMIND --- 1:47:28 6.6.2011
BARUSSS: naopak, je to JEN nemoc - delat z ni stredobod zivota a prilezitost k hledani "novych cest" je pak uz jen tvoje dobrovolna volba, kazdy to proste neciti stejne