Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Rakovina - zkušenosti, prevence, podpora nemocného, alternativní léčebné metody
LEWIN
Jako rakovinu označujeme skupinu nemocí, které se vyznačují nekontrolovaným buněčným dělením a schopností těchto rychle se dělících buněk napadat jiné tkáně a rozšířovat se do jiných části těla, tzv. metastáze. Ke vzniku rakoviny dochází tehdy, když je genetickými nebo environmentálními faktory poškozena DNA takovým způsobem, že dojde k deregulaci buněčného dělení. Když jsou normální buňky poškozené nebo staré, spustí program kontrolované buněčné smrti, tzv. apoptózu; rakovinové buňky se však dokáží apoptóze vyhnout. Buněčné dělení (proliferace) je běžný fyziologický proces, ke kterému dochází neustále téměř ve všech tkáních, například po úrazu, během imunitní reakce, nebo v průběhu výměny buněk, které odumřely nebo byly vyloučeny pro přílišné opotřebení (v tkáních jako je kůže nebo sliznice trávicího traktu). Za normálních okolností je rovnováha mezi buněčným dělením a buněčnou smrtí pevně regulována tak, aby byla zajištěna integrita orgánů a tkání. Mutace vedoucí k rakovině způsobují narušení této rovnováhy. Nekontrolované a často velmi rychlé a nepřesné dělení buněk může vést buď k nádoru (tumoru) benignímu (nezhoubnému) nebo k malignímu (zhoubnému) nádoru. Benigní tumory nemají schopnost metastázovat, tj. nerozšiřují se do jiných částí těla a nejsou tak životu nebezpečné. Maligní tumory tuto schopnost mají a proto jsou velmi nebezpečné.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
HRKY --- 16:13:43 21.3.2011
Diagnóza rakovina tlustého střeva s metastází do jater...údajně jedna z nejhorších možných variant...navíc metastáze prý vypadá jako vyrážka. Chemoterapie je velice špatně snášena, klasicky zvracení, nechuť k jídlu. Byla nasazena jakási biologická chemoterapie, kdy je hlavním lékem Avastin (pokud správně chápu, netuším zda jsou to správné informace). Zřejmě bude vyzkoušeno thc, zatím stále váháme - pacient má odpor ke kouření, v thc nemá důvěru (ale je mu tak blbě že již dal váhavý souhlas, že alespoň vyzkouší). Potřebuji co nejvíc aktuálních informací. Zda má někdo podobnou zkušenost, nebo potřebné znalosti. Zda vyzkoušet thc, jaký vapo, jak intenzivní dávky, co očekávat jako hlavní kladné účinky. Zda existuje jiná oficiální léčba než chemka, resp. biochemka. Zoufalost narůstá... Prosím cokoliv sem nebo do pošty. Velice děkuji.
LENDULIK --- 18:03:22 15.3.2011
???: Ajtak....ja jsem nepochytila ty koule.... drzim palce..
LENDULIK --- 17:54:23 15.3.2011
???: A co myslis, ze to je? ty bolesti zad to muze byt cokoliv ne?
LUCIANA --- 12:20:26 5.3.2011
pritel jel akorat navstivit dedecka, rakovina zaludku - uz ho ani nechteli lecit :(
jinak jak jsem tu driv psala, ze nesel na to preventivni chemo, tak byl na prvni kontrole a vypada to, ze je v poradku, tak snad to tak zustane...a jak jste do me prudili, ze to je za sarlatany v te nomocnici, tak jsem byla pak u mistniho obvodaka a ten zacal dost vysilovat, kdyz jsem mu rekla, ze sel do tehle nemocnice, pry to je univerzitni nemocnine a co je pro ne dulezity mit vysledky na vyzkum, takze proto maji takovej experimentalnejsi a otevrenejsi pristup
LENDULIK --- 15:06:59 11.2.2011
COLOMAN: ja mam vybornou zkusenost u tohoto pana -
Junášek Milan MUDr.‎ , Na slupi 448/6, 128 00 Praha 2-Nové Město, 221 969 392 posila me k nemu moje dermatolozka a naprosta spokojenost. rozbory provedou, doporuci jak osetrovat, doporucili mi i napsati na "vsaknuti" jizvy (mam ji ve vystrihu) pak poctiva kontrola...
Jen to mozna bude trvat s objednanim.

DSTEPZ --- 14:22:13 11.2.2011
marksha: v nazvu klubu nevidim nikde zkazku o tom, ze by tohle bylo vyslovene truchlici auditko. Pokud te to nezajima, dej si me do ignoru.
MARKYSHA --- 14:18:39 11.2.2011
DSTEPZ: a to je právě tvůj problém, že nechápeš, že tady lidi moc veselý nejsou...a tyhle tvoje vyguglený záležiosti nás jenom popudí.
DSTEPZ --- 14:13:07 11.2.2011
uz toho necham, si sem vzdycky prijdu tak z vesela vodfrknout:)
DSTEPZ --- 14:09:23 11.2.2011
jo tak takhle to je:)
Pokud tam tu informaci nenachazis, tak je tu porad moznost se slusne dotazat, zda nahodou k dispozici neni http://www.novalis-radiosurgery.com/

Apropo, jak zapper, tak tahle masina vyuziva temer identickou technologii. Dealer zapperu nejsem, nakonec ses to ty sam, kdo me od studie toho pristroje odradil tvrzenim, ze clarkova byla sarlatan a nakonec za to rakovine podlehla. Na druhou stranu, diskuze kolem ty veci porad pokracuji a ja se to jen snazim sledovat. Ono nakonec muj selskej rozum rika, ze pokud by to vse byla z 99% lez, tak to jedno procento musi byt pravda.
COLOMAN --- 14:04:05 11.2.2011
-zaujimalo by ma, ci ma volakdo skusenosti s Poliklinikou na Vinohradech a o tam praktizovanom ošetrování znamínek?? (poprípade kam ešte stým inde uvnítr Prahy?)
-a ešte to, aký mate nazor na ošetrovanie znamienok s Jmelí v injekcnej podobe od Veledy (ked je uz akurat reč o "alternativných metodách")
díky