Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
odkazovaný příspěvek již není v databázi
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Rakovina - zkušenosti, prevence, podpora nemocného, alternativní léčebné metody
LEWIN
Jako rakovinu označujeme skupinu nemocí, které se vyznačují nekontrolovaným buněčným dělením a schopností těchto rychle se dělících buněk napadat jiné tkáně a rozšířovat se do jiných části těla, tzv. metastáze. Ke vzniku rakoviny dochází tehdy, když je genetickými nebo environmentálními faktory poškozena DNA takovým způsobem, že dojde k deregulaci buněčného dělení. Když jsou normální buňky poškozené nebo staré, spustí program kontrolované buněčné smrti, tzv. apoptózu; rakovinové buňky se však dokáží apoptóze vyhnout. Buněčné dělení (proliferace) je běžný fyziologický proces, ke kterému dochází neustále téměř ve všech tkáních, například po úrazu, během imunitní reakce, nebo v průběhu výměny buněk, které odumřely nebo byly vyloučeny pro přílišné opotřebení (v tkáních jako je kůže nebo sliznice trávicího traktu). Za normálních okolností je rovnováha mezi buněčným dělením a buněčnou smrtí pevně regulována tak, aby byla zajištěna integrita orgánů a tkání. Mutace vedoucí k rakovině způsobují narušení této rovnováhy. Nekontrolované a často velmi rychlé a nepřesné dělení buněk může vést buď k nádoru (tumoru) benignímu (nezhoubnému) nebo k malignímu (zhoubnému) nádoru. Benigní tumory nemají schopnost metastázovat, tj. nerozšiřují se do jiných částí těla a nejsou tak životu nebezpečné. Maligní tumory tuto schopnost mají a proto jsou velmi nebezpečné.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
PTACOPYSK --- 16:07:40 26.12.2010
???: mno, Nutridrink chutná málokomu (i když jsem zažila pacienty, co jim to chutnalo), ale vyrábí se více příchutí, tak se dá vyzkoušet, která je nejlepší, některým pacientům chutná např. jen čokoládová (ta je podle mé malé statistiky nejoblíbenější), mně nechutná ani jedna :-/ ... dávkuje se většinou 2-3x denně, u diabetiků se dává místo Nutridrinku Diasip; pro lidi co to neupijou se vyrábí ještě Nutridrink compact, což je stejný množství živin v menším objemu; Nutridrink ale může v nemocnici proplácet normálně pojišťovna, otázka ale je, jestli jí to budou chtít napsat ... jsou nějaký známky malnutrice, event. i laboratorní (prealbumin, celková bílkovina, albumin)? S tím ostatním poradit neumím, o těhle věcech mají přehled spíš sestřičky ... no a další věc, asi to bude od zdravotníka znít hodně blbě, ale někdy to je bohužel realita - k o něco lepší péči o pacienta může přispět i to, že sestřičkám při návštěvě občas přinesu nějaký kafe, čokoládu atd. .....
DOBINKA --- 20:15:04 11.12.2010
???: :( taky moc lito. uprimnou soustrast.
MARKYSHA --- 8:21:10 9.12.2010
???: :-( to je mi moc líto
XDEANNY --- 11:11:20 30.11.2010
DSTEPZ: někdo/někdy publikoval článek... to ty máš rád vid...

btw. už 34týdnů čekám na nějaký ty matariály ohledně vlivu chlamydie na genetickou informaci a následně plod...

Pane odborníku přes všechno...

sry za OT.
DSTEPZ --- 0:58:45 30.11.2010
a rozhodně tu nechci rozjíždět diskuzu plnou doměnek a dohadů, ten názor jsem vložil čistě spekulativně. Spíš mě zajíma váš pohled na ten dokument
DSTEPZ --- 0:56:45 30.11.2010
unikaj ti souvislosti - Před časem někdo publikoval někde článek o rakovině

každopádně si počkám na nějakej ten ověřenej hebrejskej svitek, aby to nedopadlo jako s biblí:)
EVILMIND --- 0:47:03 30.11.2010
jaky netvrdim? jasne jsi napsal - Na druhou stranu st, egypt, řím, mezopotámie - národy, kde po tomhle onemocnění není ani zmínky.

a to je proste lez, aby sis ji sam vyvratil, na to ti staci tak 5 minut googleni na tema historie a rakovina
DSTEPZ --- 0:35:23 30.11.2010
EVILMIND: ja nic takovyho netvrdim a pokud tvrdis opak ty, tak to alespon podloz
EVILMIND --- 0:32:47 30.11.2010
no jasne, staroveky narody vubec neznaly rakovinu... hele, nemuzes si upravovat historii, aby zrovna vyhovovala tvym teoriim, je to pak desne pruhledny :)

Dokonce i to jmeno, co pouzivame dodnes, ji dal Hippocrates, v starovekem Recku byla rakovina bezne znama, i kdyz si mysleli, ze je zpusobena nerovnovahou ctyr telnich tekutin, tj. podobny blaboly jako dnesni lecitele.
Z Egypta se pak dochovaly papyrusy, popisujici hnedle nekolik druhu rakoviny prsou, nicmene lecbu meli na vsechny stejnou, vypalovani... Podkozni tumory vyrezavali. A dokazali rozlisit to, cemu dneska rikame maligni a beligni.

PTACOPYSK --- 0:29:46 30.11.2010
DSTEPZ: některý viry, jako třeba HPV nebo EB patří mezity "zevní vlivy" a patří to mezi obecně přijímanej názor