Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Rakovina - zkušenosti, prevence, podpora nemocného, alternativní léčebné metody
LEWIN
Jako rakovinu označujeme skupinu nemocí, které se vyznačují nekontrolovaným buněčným dělením a schopností těchto rychle se dělících buněk napadat jiné tkáně a rozšířovat se do jiných části těla, tzv. metastáze. Ke vzniku rakoviny dochází tehdy, když je genetickými nebo environmentálními faktory poškozena DNA takovým způsobem, že dojde k deregulaci buněčného dělení. Když jsou normální buňky poškozené nebo staré, spustí program kontrolované buněčné smrti, tzv. apoptózu; rakovinové buňky se však dokáží apoptóze vyhnout. Buněčné dělení (proliferace) je běžný fyziologický proces, ke kterému dochází neustále téměř ve všech tkáních, například po úrazu, během imunitní reakce, nebo v průběhu výměny buněk, které odumřely nebo byly vyloučeny pro přílišné opotřebení (v tkáních jako je kůže nebo sliznice trávicího traktu). Za normálních okolností je rovnováha mezi buněčným dělením a buněčnou smrtí pevně regulována tak, aby byla zajištěna integrita orgánů a tkání. Mutace vedoucí k rakovině způsobují narušení této rovnováhy. Nekontrolované a často velmi rychlé a nepřesné dělení buněk může vést buď k nádoru (tumoru) benignímu (nezhoubnému) nebo k malignímu (zhoubnému) nádoru. Benigní tumory nemají schopnost metastázovat, tj. nerozšiřují se do jiných částí těla a nejsou tak životu nebezpečné. Maligní tumory tuto schopnost mají a proto jsou velmi nebezpečné.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
DSTEPZ --- 0:58:45 30.11.2010
a rozhodně tu nechci rozjíždět diskuzu plnou doměnek a dohadů, ten názor jsem vložil čistě spekulativně. Spíš mě zajíma váš pohled na ten dokument
DSTEPZ --- 0:56:45 30.11.2010
unikaj ti souvislosti - Před časem někdo publikoval někde článek o rakovině

každopádně si počkám na nějakej ten ověřenej hebrejskej svitek, aby to nedopadlo jako s biblí:)
EVILMIND --- 0:47:03 30.11.2010
jaky netvrdim? jasne jsi napsal - Na druhou stranu st, egypt, řím, mezopotámie - národy, kde po tomhle onemocnění není ani zmínky.

a to je proste lez, aby sis ji sam vyvratil, na to ti staci tak 5 minut googleni na tema historie a rakovina
DSTEPZ --- 0:35:23 30.11.2010
EVILMIND: ja nic takovyho netvrdim a pokud tvrdis opak ty, tak to alespon podloz
EVILMIND --- 0:32:47 30.11.2010
no jasne, staroveky narody vubec neznaly rakovinu... hele, nemuzes si upravovat historii, aby zrovna vyhovovala tvym teoriim, je to pak desne pruhledny :)

Dokonce i to jmeno, co pouzivame dodnes, ji dal Hippocrates, v starovekem Recku byla rakovina bezne znama, i kdyz si mysleli, ze je zpusobena nerovnovahou ctyr telnich tekutin, tj. podobny blaboly jako dnesni lecitele.
Z Egypta se pak dochovaly papyrusy, popisujici hnedle nekolik druhu rakoviny prsou, nicmene lecbu meli na vsechny stejnou, vypalovani... Podkozni tumory vyrezavali. A dokazali rozlisit to, cemu dneska rikame maligni a beligni.

PTACOPYSK --- 0:29:46 30.11.2010
DSTEPZ: některý viry, jako třeba HPV nebo EB patří mezity "zevní vlivy" a patří to mezi obecně přijímanej názor
DSTEPZ --- 0:12:24 30.11.2010
jasně, tohle je obecně přijímanej názor, na druhou stranu tady máme HP vir což se diametrálně liší od toho co píšeš. Člověk už je otrávenej kolik (i těch kvalifikovanejch) názoru na to může být. Před časem někdo publikoval někde článek o rakovině v kontrastu s vývojem člověka, kdy byl nádor objevenej snad u jedinýho dinosaura. Na druhou stranu st, egypt, řím, mezopotámie - národy, kde po tomhle onemocnění není ani zmínky. Dnešní Japonsko s mizivým počtem nemocných. Prostě vsázím na to, že je to v velký části způsobený stravou a "péčí" o tělo. Nakonec tuhle doměnku podporuje docela fajn dokument. Názor si udělejte každej , ale klidně sem s nim:)
Must Watch - Léčba rakoviny zevnitř
http://www.mustwatch.cz/film/lecba-rakoviny-zevnitr-healing-cancer-inside-out/
DSTEPZ --- 23:25:18 29.11.2010
???: takže čemu nakonec přisuzuješ vznik rakovinnýho bujení? Genetický dispozici?:)
DSTEPZ --- 22:29:46 29.11.2010
docela zajímavá úvaha

Rakovina není nic víc než poslední projev extrémního překyselení organismu a toxicity tělesných tekutin a tkání.Za těchto podmínek a při dysfunkci imunitního systému by tělo předčasně zemřelo.Proto na svou ochranu moudře začne shromažďovat vnitřní toxiny,obalovat je oslabenou super-kyselou tkání a zapouzdří je pod nepropustnou ochrannou vrstvou.,aby zabránilo jejich dalšímu šíření.S tímto důvtipným řešením obdrží majitel smlouvu na delší život.My ovšem tomuto procesu říkáme choroba.Tělo vytvoří tumor proto,aby potlačilo a uklidilo jedy,které nemůže jinak vyloučit a prodloužilo si život na tak dlouho,jak jen je možné,poskytujíc svému majiteli dostatek času na k eliminaci interní toxicity.Metastázy jsou poslední pokus těla ke své záchraně.Jestliže je tato interní toxicita úspěšně potlačena ,tělo postupně bezpečně odstraní všechny nádory a navrátí se mu zdraví.Pokud tento proces není úspěšný,osud majitele těla je definitivně určen a umírá- ne na rakovinu,ale na extrémně jedovaté léčebné postupy,intenzivní emoční zhroucení,zoufalství a stres.
Zkuste své tělo z celého srdce co nejvíce milovat a co nejdříve začněte s detoxikací.
LENDULIK --- 21:06:49 22.11.2010
nicmene ja porad verim, ze ti doktori delaji to nejlepsi co v tu chvili muzou....ale je dobry se informovat a chtit s nima diskutovat.

I pro pocit, ze to co se deje deladoktor proto a proto...

blby je kdyz ta diskuze neni a pak clovek najde neco na netu a rekne si ten doktro je normalni debil a uz ma psychiku v haji....

myslim, ze ta duvera v meho lekare je nejdulezitejsi