Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Rakovina - zkušenosti, prevence, podpora nemocného, alternativní léčebné metody
LEWIN
Jako rakovinu označujeme skupinu nemocí, které se vyznačují nekontrolovaným buněčným dělením a schopností těchto rychle se dělících buněk napadat jiné tkáně a rozšířovat se do jiných části těla, tzv. metastáze. Ke vzniku rakoviny dochází tehdy, když je genetickými nebo environmentálními faktory poškozena DNA takovým způsobem, že dojde k deregulaci buněčného dělení. Když jsou normální buňky poškozené nebo staré, spustí program kontrolované buněčné smrti, tzv. apoptózu; rakovinové buňky se však dokáží apoptóze vyhnout. Buněčné dělení (proliferace) je běžný fyziologický proces, ke kterému dochází neustále téměř ve všech tkáních, například po úrazu, během imunitní reakce, nebo v průběhu výměny buněk, které odumřely nebo byly vyloučeny pro přílišné opotřebení (v tkáních jako je kůže nebo sliznice trávicího traktu). Za normálních okolností je rovnováha mezi buněčným dělením a buněčnou smrtí pevně regulována tak, aby byla zajištěna integrita orgánů a tkání. Mutace vedoucí k rakovině způsobují narušení této rovnováhy. Nekontrolované a často velmi rychlé a nepřesné dělení buněk může vést buď k nádoru (tumoru) benignímu (nezhoubnému) nebo k malignímu (zhoubnému) nádoru. Benigní tumory nemají schopnost metastázovat, tj. nerozšiřují se do jiných částí těla a nejsou tak životu nebezpečné. Maligní tumory tuto schopnost mají a proto jsou velmi nebezpečné.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
DSTEPZ --- 23:03:16 18.9.2010
pro lenndulika apod.
DSTEPZ --- 23:01:19 18.9.2010
The DCA Site - Updating You on DCA and Cancer - Dichloroacetic acid and Dichloroacetate
http://www.thedcasite.com/
RENDALF --- 20:47:53 17.9.2010
nemate nekdo zkusenosti s tranplantaci ledviny? Cetl jsem ze v pripade metastazi se neprovadi, ale kdyby byla napadena jen ta zbyvajici ledvina, ktera by se pri nejhorsim musela taky odstranit, prichazi to v uvahu?
LENDULIK --- 16:37:38 14.9.2010
DSTEPZ: no ano rikam ze to je individualni. je to muj nazor. Jestli ti mam vyjmenovat co co zpusobuje, tak si to rovnou budu psat na prihlasku na nobelovu cenu.....
DOBINKA --- 16:37:20 14.9.2010
nemuzete toho nechat uz te diskuse, prosim?
DSTEPZ --- 16:35:22 14.9.2010
LENDULIK: takže ty tvrdíš, že krom rakoviny děložního čípku, kterou "údajně" způsobuje virus (coz prý bylo dokázáno, jak tvrdíš) existuje spousta dalších původců rakovin? Já mám za to, že například u rakoviny žaludku se hodně debatovalo o helikobakteru, u rakoviny střev Bacteroides fragilis. Co dál? A opravdu chápu, že průběh nemoci je u každého individuální. Na druhou stranu mam pocit, že se v drtivé většině léčí spíše symptomy než původ.
LENDULIK --- 16:24:02 14.9.2010
DSTEPZ: nepsala jsem ze je to blbost, ale ze jako vselek na vsechny rekoviny to blbost podle me je. A to jsem si precetla jen tvoje odkazy.

uz jen proto, ze kazda ta nemoc je uplne jina a indivitualni!
MARKYSHA --- 16:22:09 14.9.2010
DSTEPZ: špatnej postup to byl, že by to by mohla být rakovina plic jsem si spočítala i já, ne tak paní hogo fogo docentka, ovšem člověk je bezmocnej, školy nemá, že jo. To jsem spíš napsala k tomu, že dodnes rakovinu nepoznaj.
DSTEPZ --- 16:20:06 14.9.2010
aprorp tuhle diskuzi jsem zacal s tim, zda mate nekdo zkusenosti ohledne zapperu, ackoli lendulik tvrdil, ze o tom nic nevi, druhy den prispecha s tvrzenim, ze je to hloupost a ze nic takovyho neexistuje + dalsi podobne nepodlozene reakce: Je to jen zvedavost, nechtel sem aby tu vzniklo tohle.
DSTEPZ --- 16:12:59 14.9.2010
MARKYSHA: tvý ztráty je mi líto, z mýho okolí podlehli rakovině dva lidé. Podlehli v době, kdy se o alternativmí léčbě ještě nemluvilo a probůh, ještě tak mluvit tou dobou o nějaké farmaceutické konspiraci. Všichni poslušně zobali prášky, výživa na bodě nula atp atp atp. Zároveň tady tvrdíš, že tvé matce nasadily antibiotika, což byl zřejmě špatný postup, to tě nazaráží? Nejsem chytrej na internetu, snažím se hledat alternativy, prášky neberu, měl sem před rokem zasranou lymfu takovým způsobem, že bych to nikomu z vás- těžkej zánět potních žláz - hidradentitida. Nepomahali mi antibiotika, balzamy vsinevsky trochu ale nelepsilo se to - mel sem jit pod kudlu - respektive to byla prvni vec, se kterou na me chirurg nabehl. Pmomohl nakonec klid a potery z koloidu, ktery mi matka nechavala vyrabet na zakazku. Budiz, zase zazrak.
Na lendulika reagovat nebudu, ta si na ten svuj zazrak precejenom radeji pocka