Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Rakovina - zkušenosti, prevence, podpora nemocného, alternativní léčebné metody
LEWIN
Jako rakovinu označujeme skupinu nemocí, které se vyznačují nekontrolovaným buněčným dělením a schopností těchto rychle se dělících buněk napadat jiné tkáně a rozšířovat se do jiných části těla, tzv. metastáze. Ke vzniku rakoviny dochází tehdy, když je genetickými nebo environmentálními faktory poškozena DNA takovým způsobem, že dojde k deregulaci buněčného dělení. Když jsou normální buňky poškozené nebo staré, spustí program kontrolované buněčné smrti, tzv. apoptózu; rakovinové buňky se však dokáží apoptóze vyhnout. Buněčné dělení (proliferace) je běžný fyziologický proces, ke kterému dochází neustále téměř ve všech tkáních, například po úrazu, během imunitní reakce, nebo v průběhu výměny buněk, které odumřely nebo byly vyloučeny pro přílišné opotřebení (v tkáních jako je kůže nebo sliznice trávicího traktu). Za normálních okolností je rovnováha mezi buněčným dělením a buněčnou smrtí pevně regulována tak, aby byla zajištěna integrita orgánů a tkání. Mutace vedoucí k rakovině způsobují narušení této rovnováhy. Nekontrolované a často velmi rychlé a nepřesné dělení buněk může vést buď k nádoru (tumoru) benignímu (nezhoubnému) nebo k malignímu (zhoubnému) nádoru. Benigní tumory nemají schopnost metastázovat, tj. nerozšiřují se do jiných částí těla a nejsou tak životu nebezpečné. Maligní tumory tuto schopnost mají a proto jsou velmi nebezpečné.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
DSTEPZ --- 16:20:06 14.9.2010
aprorp tuhle diskuzi jsem zacal s tim, zda mate nekdo zkusenosti ohledne zapperu, ackoli lendulik tvrdil, ze o tom nic nevi, druhy den prispecha s tvrzenim, ze je to hloupost a ze nic takovyho neexistuje + dalsi podobne nepodlozene reakce: Je to jen zvedavost, nechtel sem aby tu vzniklo tohle.
DSTEPZ --- 16:12:59 14.9.2010
MARKYSHA: tvý ztráty je mi líto, z mýho okolí podlehli rakovině dva lidé. Podlehli v době, kdy se o alternativmí léčbě ještě nemluvilo a probůh, ještě tak mluvit tou dobou o nějaké farmaceutické konspiraci. Všichni poslušně zobali prášky, výživa na bodě nula atp atp atp. Zároveň tady tvrdíš, že tvé matce nasadily antibiotika, což byl zřejmě špatný postup, to tě nazaráží? Nejsem chytrej na internetu, snažím se hledat alternativy, prášky neberu, měl sem před rokem zasranou lymfu takovým způsobem, že bych to nikomu z vás- těžkej zánět potních žláz - hidradentitida. Nepomahali mi antibiotika, balzamy vsinevsky trochu ale nelepsilo se to - mel sem jit pod kudlu - respektive to byla prvni vec, se kterou na me chirurg nabehl. Pmomohl nakonec klid a potery z koloidu, ktery mi matka nechavala vyrabet na zakazku. Budiz, zase zazrak.
Na lendulika reagovat nebudu, ta si na ten svuj zazrak precejenom radeji pocka
LENDULIK --- 16:01:01 14.9.2010
MARKYSHA: vidis, tatovi antibiotika v posledni fazi dat odmitli (kvuli neperspektive) a jeho ORL zase tvrdil, ze tim ho tak o mesic pripravili......
MARKYSHA --- 15:51:54 14.9.2010
LENDULIK: přesně, mámu léčeli tři měsíce antibiotiky...čímž jí podle mě připravili tak minimálně o půl roku života
LENDULIK --- 15:48:14 14.9.2010
PTACOPYSK: prave... kdyby to bylo 1+1 = 2... ja mam respekt k doktorum a smekam pred nima. U me je uplne fuk, kdyz prodelam v praci kalhoty, ale oni, kdyz pusti clovek s tim, ze to neni rak domu.... nedivim se ze jedou na jistotu,....
LENDULIK --- 15:46:53 14.9.2010
MARKYSHA: kde to mam podepsat!
MARKYSHA --- 15:40:58 14.9.2010
DSTEPZ: za prvý, je důležitý co měla za rakovinu, za druhé je těžký léčit touhle dietou někoho, kdo váží 45 kg, jako třeba moje maminka, která vyzkoušela výtažek z konopí, pila petrolej, pila vlastní moč, zkoušela nějakej další preparát, tak se mi nedivi, že jsem čecháčkovskej nihilista....až nějakou takovou zkušenost opravdu zažiješ na vlastní kůži či na kůži svých blízkých a ne jenom z doslechu, kdy máš strach, že když tomu blízkýmu řekneš, ať odmítne chemku, že ho budeš mít na svědomí, tak přijď a budeme se o něčem bavit..
zatím si můžeš být chytrej jenom na Internetu...
DSTEPZ --- 14:54:20 14.9.2010
PTACOPYSK: no..:)
co se týče toho zapperu, máš to teda nějak podložený, někoho kdo to OPRAVDU zkoušel? Kdyžtak pošta
PTACOPYSK --- 14:46:52 14.9.2010
DSTEPZ: bohužel, někdy se nepodaří zjistit ani primární ložisko nádoru. Ale řekla bych, že jsme dál, než před 70 lety.
DSTEPZ --- 14:40:34 14.9.2010
PTACOPYSK: docela zvláštní tvrdit po 70 letech výzkumu rakoviny, že se nedaří ani základní vyšetření:)