Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Rakovina - zkušenosti, prevence, podpora nemocného, alternativní léčebné metody
LEWIN
Jako rakovinu označujeme skupinu nemocí, které se vyznačují nekontrolovaným buněčným dělením a schopností těchto rychle se dělících buněk napadat jiné tkáně a rozšířovat se do jiných části těla, tzv. metastáze. Ke vzniku rakoviny dochází tehdy, když je genetickými nebo environmentálními faktory poškozena DNA takovým způsobem, že dojde k deregulaci buněčného dělení. Když jsou normální buňky poškozené nebo staré, spustí program kontrolované buněčné smrti, tzv. apoptózu; rakovinové buňky se však dokáží apoptóze vyhnout. Buněčné dělení (proliferace) je běžný fyziologický proces, ke kterému dochází neustále téměř ve všech tkáních, například po úrazu, během imunitní reakce, nebo v průběhu výměny buněk, které odumřely nebo byly vyloučeny pro přílišné opotřebení (v tkáních jako je kůže nebo sliznice trávicího traktu). Za normálních okolností je rovnováha mezi buněčným dělením a buněčnou smrtí pevně regulována tak, aby byla zajištěna integrita orgánů a tkání. Mutace vedoucí k rakovině způsobují narušení této rovnováhy. Nekontrolované a často velmi rychlé a nepřesné dělení buněk může vést buď k nádoru (tumoru) benignímu (nezhoubnému) nebo k malignímu (zhoubnému) nádoru. Benigní tumory nemají schopnost metastázovat, tj. nerozšiřují se do jiných částí těla a nejsou tak životu nebezpečné. Maligní tumory tuto schopnost mají a proto jsou velmi nebezpečné.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
666PETR --- 18:26:29 21.12.2009
Vratil jsem se z vikendu a opte se jsme se setkal s jednim z nich. Znovu mi odvypravel svuj pribeh o leceni ganjou a jak uz jsme minule psal, je to velice jednoducha metoda, kdy u pacienta, ktery nemel zadnou zkusenost s THc v jakkekoli forme, zacinate z davkovanim od 0,05 litru a z do pul litru vyvareneho mleka z THC. Pro zkusene uzivatel zname desive stavy pri vestim uziti THC v jidel, jsou potlaceny postupnym uzivanim. Take je dulezite vedet, za pacient uz ma za sebou nekolik zkusenosti z chemo a jen tak neco jej neprekvapi. Moje maminka dlouhodobe uziva naplasti na bolest, antidepresiva a hromadu jiynch utisovaku a leciv. Tim padem je neustale ve stavu "zmastenosti ", ktery srovnatelny se stavy na THC. V utery budu svhuzku jeste s jednim clovekem, ketry na podobne zkusenosti.
LENDULIK --- 10:46:11 18.12.2009
666PETR: drzime palce. A informuj, to me zajima...
666PETR --- 17:28:10 17.12.2009
Dekuji vsem mnohokrat za zkusenosti ,informace o moznych alternativnich lecbach a za vyjadrenou ucast. Tato situace ceka v ruznych variantach vsechny deti a zadne lehke reseni na ni neni. V patek jsem se z maminkou vratil z fakultni nemocnice v Olomouci. Neni nic lepsiho nez kdyz v tuto doby potkate skvele doktory i setricky, jak mame moznost zazivat v Olomouci. K tomu se pridali dobre vysledky jaternich testu a i prez definitivni prognozy to vypada na skvele rodinne vanoce. Zijeme tady a ted .
Jedina nadej na vyleceni prameni ze dvou mych rozhovoru s lidmi, kteri prestali uzivat standartni lecbu a zacli uzivat vyssi davky THC v jidle. Bud vylouhovana ganja v mliku a nebo v oleji.Oba dva schoden vrdi, ze nemaji po pul roce uzivani zadne nalezy na snimcich. O vikendu se nimi opet uvidim a pak se podelim ze zkusenostmi.
GHIVERAN --- 9:24:45 9.12.2009
obecne - docela me sokovalo minuly tyden u nas ve fakultce kdyz jsem si cestou na sal vsimnul pred jipkou na zdi obri reklamy na Ovosan...evil....

666PETR: o efektivite ruzne alternativni mediciny si nedelam dalekosahle iluze, ale z vlastnich zkusenosti bych rozhodne nezatracoval Noni juice(minimalne nejlepsi dostupny multivitamin i pokud by nebyl vubec uciny proti bujeni urcite muze zlepsit psychicky stav a luciditu pacienta), Tamamuri me spis zklamalo, znam nekolik lidi kteri ho spravne a poctive uzivali a prakticky bez efektu...Jinak posledni dobou se docela zajimam o cinskou medicinu a myslim, ze efekt u rakoviny by mely mit jak houby shiitake tak lesklokorka, i kdyz rozhodne jsou mnohem ucinnejsi v profylaxi nez terapii...Takze summmary: popijet Noni a konzumovat houby shiitake ma vyznam i pro nemocneho rakovinou, aloe muze fungovat jako prokinetikum, coz se muze hodit obzvlast u malignit GIT a po ozarovani, chemu, marihuana zvysuje chut k jidlu a snizuje nevolnost...ostatni 'doplnky' jsou spis jen tahani penez z lidi...vse imho :)
LENDULIK --- 11:45:02 8.12.2009
PTACOPYSK: ja s tim souhlasim.

Ono to ze se clovek nesmiri neni to netezsi co muze udelat. Prave to smireni je nejtezsi.

Mozna, co ja ma zkusenost s rakovinou s metastazemi v jatrech, bych resila v predstihu paliativni peci, tiseni bolesti a pod. Naplasti na bolest jsou skvela vec, ale je treba je resit v predstihu... je potreba asi dve navstevy onkologa a pod.... vytvorit si prostedi aby clovek mohl travit posledni dny s blizkym clovekem (vcertne tech materialnich jako je hospicova pece a nebo pridavky na peci) to proste nejakou dobu zabere.....

je mi to moc lito....
PTACOPYSK --- 11:22:07 8.12.2009
Lékaři asi udělali, co mohli - chirurgická léčba, hormonální léčba, podpůrná léčba ... prognóza karcinomu prsu, který už má vzdálené metastázy, dobrá není. Pokud maminka léčbu snáší, může jí prodloužit život o relativně kvalitních několik let, naděje na trvalé vyléčení je však velmi malá. Můj názor na alternativní léčbu je ten, že na rakovinu jako takovou nezabere vůbec, někomu možná dá určitou naději či nějak pomůže psychicky, ale většinou je to tahání peněz z lidí, kteří v zoufalosti zkusí všechno. Na druhou stranu to neublíží, pokud se člověk díky tomu nevykašle na standartní léčbu. Rozhodně bych ale do takových přípravků neinvestovala velké finanční částky, protože na nádor jako takový nic z toho nezabere, bohužel :(
LENDULIK --- 17:22:43 7.12.2009
666PETR: a jaka je teda prognoza od doktoru?
666PETR --- 17:21:19 7.12.2009
Operace leveho prsu a uzlin. Neodebrali cele prso, ale uzliny ano. Ozarovani nebylo.
LENDULIK --- 17:13:10 7.12.2009
666PETR: operace byla? a ozarovani??
666PETR --- 16:59:53 7.12.2009
Primarni nador byl v prsu, trikrat chemoterapie. neco z latiny:
multiplex metastasis in sceleton + hepar
1/2008-4/2008 - chemotherapy TEC : Taxotere, Epirubicin, Cyklofosfamid
2/2008-7/2008 - Arimidex,
7/2009-9/2009 - Faslodex
2/2008 -> Bonefos, Zometa
3.11.2009 : I. paklitaxel+carboplatinum
10.11. 2009 : II. paklitaxel+carboplatinum

Prognoza je definitivni , po posledni chemo halsi sono jater zmenseni.