Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Rakovina - zkušenosti, prevence, podpora nemocného, alternativní léčebné metody
LEWIN
Jako rakovinu označujeme skupinu nemocí, které se vyznačují nekontrolovaným buněčným dělením a schopností těchto rychle se dělících buněk napadat jiné tkáně a rozšířovat se do jiných části těla, tzv. metastáze. Ke vzniku rakoviny dochází tehdy, když je genetickými nebo environmentálními faktory poškozena DNA takovým způsobem, že dojde k deregulaci buněčného dělení. Když jsou normální buňky poškozené nebo staré, spustí program kontrolované buněčné smrti, tzv. apoptózu; rakovinové buňky se však dokáží apoptóze vyhnout. Buněčné dělení (proliferace) je běžný fyziologický proces, ke kterému dochází neustále téměř ve všech tkáních, například po úrazu, během imunitní reakce, nebo v průběhu výměny buněk, které odumřely nebo byly vyloučeny pro přílišné opotřebení (v tkáních jako je kůže nebo sliznice trávicího traktu). Za normálních okolností je rovnováha mezi buněčným dělením a buněčnou smrtí pevně regulována tak, aby byla zajištěna integrita orgánů a tkání. Mutace vedoucí k rakovině způsobují narušení této rovnováhy. Nekontrolované a často velmi rychlé a nepřesné dělení buněk může vést buď k nádoru (tumoru) benignímu (nezhoubnému) nebo k malignímu (zhoubnému) nádoru. Benigní tumory nemají schopnost metastázovat, tj. nerozšiřují se do jiných částí těla a nejsou tak životu nebezpečné. Maligní tumory tuto schopnost mají a proto jsou velmi nebezpečné.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
??? --- 0:41:06 22.6.2009
???: Dělají blbě konkrétně co? (Jako promiň, ale to je iinformace....:/) ...a výkřik se sebevraždou taky super povzbuzující, fakt .

Taťka už má po ozařování, při kterém dostával chemo. Pak měl měsíc "volno" a teď dostává jednou do měsíce chemo na pět dní. Spáleninu má úplně zhojenou. Chemoterapii snáší. Je s námi doma, jenom ho vozíme v noci do nemocnice na výměnu "patron".
Ošetřující lékař říkal, že tahle chemo už je navíc, že se běžně nedává, ale táta léčbu snáší výborně, tak mu ji dali...


Věříme, že se uzdraví... vlastně si nepřipouštíme, že by to mohlo být jinak....
LENDULIK --- 19:19:08 21.6.2009
???: no jo... to me taky mrzi... nebo ze me nedovede k oltari...
ale zase jsem si strasne moc uvedomila jaky byl skvely clovek. a to je nekdy vic nez si clovek uvedomi za cely zivot.

preju hodne sily :-)
??? --- 18:23:26 21.6.2009
tohle už je asi trochu OT, tak sry..
??? --- 18:23:02 21.6.2009
Jsme s bráchou už dávno dospělí a bohužel jsem neměli štěstí na partnery a vypadá to, že se táta svých vnoučat nedožije... to je třeba taky věc, která mě bude mrzet... táta mi to i říkal, že by se rád vnoučat dožil. A pokud by nějaká léčba mohla prodloužit život tak, aby se jich dočkal...
??? --- 18:15:58 21.6.2009
LENDULIK: Ale my o tom s tátou mluvíme.. jsem s ním každý den ve spojení po icq, když nemůžu být doma. Taťka sestavuje celý náš rodokmen a vždykcy si spolu k tomu sedneme a koukáme na fotky a povídáme si o nich... Ale vždycky je a bude hodně věcí, které mu chci říct a které mu třeba nestihnu říct..
LENDULIK --- 18:00:33 21.6.2009
nakonec je dulezite i treba aby vedel, ze muze odejit, ze budete v poradku, bude vam strasne moc chybet, ale nemusi se o vas bat...

jestli mas moznost zkus porilstovat knihu mrtvych. me hrozne pomohla. je presne o tom co je v techto chvilich dulezite. treba prodivat se spoku na rodine fotky, ten zivot nejak projit jeste jednou v myslenkach a rict si byl to dobry zivot...
LENDULIK --- 17:58:18 21.6.2009
???: ja to uplne chapu... fakt. resila jsem uplne to same.... proste jen ze sve zkusenosti vim, ze bych to dnes udelala jinak. Bojovat je prirozene jen jsou i jine veci, ktere by sis mohla vycitat, ja jsem si to tehdy moc neuvedomovala, ale je strasne moc veci, ktery jsem mu nestacila rict......
??? --- 17:56:06 21.6.2009
Chápu, že někdo tu sílu bojovat nemá a chápu to.. Já bych to asi vzdala už dávno. Ale otec vždycky bojoval a nikdy nic nevzdával.
??? --- 17:54:10 21.6.2009
LENDULIK: Nikdo nečekáme zázraky, všichni uvnitř víme, že prostě táta odejde a postupně se s tím smiřujeme. Ale kdybychom to nezkusili, do konce života bychom si to vyčítali, že jsme ho nechali umřít jen tak... Táta sám na to Slovensko chtěl jet, nikdo mu nic neříkal, nenutil. Samozřejmě váhal, jestli to má smysl, ale rozhodl se tak, že to bez boje nevzdá! A my to tak respektujeme a stojíme při něm, ať se rozhodne jak chce.
LENDULIK --- 17:49:46 21.6.2009
proste mu dovolit aby se na smrt pripravil a odesel v pokoji a bez bolesti...