Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Miroslav Žamboch a jeho díla.
FREAZ

Oficiální web: miroslavzamboch.cz

Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
ROMI --- 15:19:08 11.4.2013
tak mirkovi konce jsou vseobecne zrychleny a je to jeho problem :) jen nevim, proc si myslite, ze byl jfk odflaklej ten posledni, me bavil hodne, jeden z jeho nejlepsich pro me, mouna proto, ze to skoro mebyl jfk :)
OTAVA --- 14:19:50 11.4.2013
Kdybych si ja mohl jeste neco prat (sorry, co ctenar to jiny vkus), potesilo by me trosku detailnejsi rozepsani kouzel, jejich struktury a tak podobne.

Obvykle se ve splatterovych knihach nesetri popisem zbrani vcetne raze, kadence a tak dale. Az na kousek kdy nekdy v pulce popisuji hrdinove jedno kouzlo to chybi.

me by se libilo (a zase kazdy jsme jiny), kdyby tam byly ty kouzla popsany, jak se jejich casti uvolnuji, jak pusobi, jak se navzajem rusi .. ale to bych mozna chtel moc.
LANC --- 13:04:00 11.4.2013
Tak mám dočteno a dovolím si přihodit názor, ať se tu strhne nějaká hádanice zase ;) Jak jsem tu i jinde prezentoval, po posledních svou knihách jsem měl docela obavy, co ve Službách klanu přinese. Výsledek je ale poměrně příjemným překvapením. Ve službách klanu imho převyšuje dějem i sympatičností hlavního hrdiny, což je pro mě důležitý aspekt, aby se mi kniha líbila, moje neoblíbené Visio in extremis, řemeslným podáním dává zapomenout na nepřesvědčivého a odfláknutého JFK 28. Přesto určitou nevyváženost musím konstatovat – nevadí mi ale tak první dvě třetiny, které jiným připadají utahané a zdlouhavé (byť jsem nepochopil strukturu kapitol - ze začátku megadlouhé, poslední zas kratičké, ale to je detail, i když možná dost vypovídající o stylu práce autora), ba dokonce mě bavily nejvíc a děj v podzemmí považuju za vrchol knihy. Poslední část knihy je ovšem i přes výrazně akčnější dej slabší, méně chytlavá, jakoby uspěchaná (klasický Žambochův problém?), závěr takový průměrný se slabšími i silnějšími okamžiky. Možná je to tím, že skutečný emocionální vrchol a závěr přišel právě po těch dvou třetinách (nechci se dopustit spoileru). Nejvíc mě asi zklamal boj s Maleriaty, to na mě působilo až odflákle, vzato tak nějak z rychlíku. Přiznávám, že hodnocení je asi ovlivnění i tím, co se z Herberta stalo, takový magický kyborg, což je něco, co mě příliš nebaví soudě podle toho, že i oggerdovsý cyklus Vladimíra Šlechty mě kvůli postavám baví míň než Pohraničí, o Drsném spasiteli nemluvě. Nejlepším knihám autora se Ve službách klanu podle mého nevyrovná, průšvih jako Visio in extremis to ale není. A pokud by Žamboch dopsal Mavericka, stane se z Klanu poměrně funkční dílek výsledné skládačky. Už jsem z knihovny znova vytáhl jak Mavericka, tak Dlouhý sprint, jsem teda zvědavý i na tohle vzájemné srovnání. Snad nenastane efekt a la Kulhánek, kdy preference Vyhlídky na věčnost po následném přečtení Nočního klubu strmě klesly z cca 80-70 na 50%.
TOM --- 17:43:14 7.4.2013
LANC: http://www.startovac.cz/projekty/videtazemrit
Pres startovac treba? Zajimavy projekt, ferova pravidla. Diky mistru Koprivovi za objeveni..
LANC --- 16:05:06 7.4.2013
MIMA: Nenapadá mě alternativa... :) No, casting bychom pomalu měli, tak kdo zatáhne to fimování? :D
MIMA --- 15:16:03 7.4.2013
Rodena neeeee - toho nesnáším.
LANC --- 11:13:40 7.4.2013
MIMA: Megapolis jako animák, co? Bakly s Arnoldem (nebo Willisem?), jako Koniáš dejme tomu Roden... :)
MIMA --- 9:29:28 7.4.2013
LANC: jo, to by se mi taky líbilo :-)
LANC --- 8:37:51 7.4.2013
MIMA: A já jsem se tak zasnil... :)
MIMA --- 21:37:22 6.4.2013
Neeee, ted jsem to myslela tak, že ebooky nebudou jen "přepisem"papírových knih a že se s tím možná vymyslí i něco dalšího.