Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
The Dune - Kultovní dílo Franka Herberta a vše okolo - see HOME!
WHITESCORPIO
ANKETA! Jak hodnotite pokracovani a predehry sagy duna z pera Briana Herberta a Kevina J. Andersona ?

Pokus o prelozeni BG litanie:

"I must not fear. Fear is the mind-killer. Fear is the little-death that brings total obliteration. I will face my fear. I will permit it pass over me and through me. And whan it has gone past I will turn the inner eye to see its path. Where the fear has gone there will be nothing. Only I will remain."

"Nesmim se bat. Strach zabiji mysleni. Strach je mala smrt prinasejici naproste vyhlazeni. Budu svemu strachu celit. Dovolim mu, aby prosel preze mne a skrze mne. A az projde, pohlednu vnitrnim zrakem na jeho cestu. Kde byl strach, nic nezustane. Zustanu pouze ja ."
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
ULRIK --- 12:03:32 1.1.2012
VODNIK: A to ti někdo cpe? Či co? Prostě říkáme, že nám přijdou ty knížky jako nebetyčný sračky. Jestli se ti líbí, tvoje věc...

Fňuk fňuk...
VODNIK --- 11:32:07 1.1.2012
Už jsem přečetl celou řadu knih co se mi líbily daleko méně než třeba různé ty přídavky k Duně. A to šlo kolikrát o knihy doporučované kdekým. Takže nemám s knihami o Duně vzniklými po Kapitule a perem jiného spisovatele sebemenší problém. Problém mám spíš s lidmi co neuznávají že někdo může mít jiný vkus než oni a mohou se mu líbit věci co jim ne.
KRUP --- 15:51:39 31.12.2011
něco na tom přiživování se na dobrym jménu Duny rozhodně je, ale dělejte si třeba znamení červích rohů, za sebe musim říct, že jsem rád alespoň po zkušenosti s předehrou Atreidové za to, že Duna pokračuje. Není to sice už tak promyšlené pokud jde o hloubku postav a promyšlenost děje, ale na druhou stranu takové věci jako například jaké bylo dětství Idaha, jak vypadá naverbování k navigátorům nebo jaký byl baron zamlada jsou zajímavým doplněním. Celkově se mi líbilo dozvědět se o fungování vesmíru Duny ještě před příchodem lisan al ghariba - jaké bylo mocenské uspořádání a i třeba takové možná drobnosti jako poodhalení tajemných rodů Iks a Tleilax. Mě upřímně druhá generace knih o Duně neuráží a tady ten váš nářek nad ztrátou starých dobrých časů někdy nechápu
SAJMONDEE --- 17:04:11 29.12.2011
WIPER: ano, "posledni" dily jsem taky cetl.
WIPER --- 10:05:17 29.12.2011
SAJMONDEE: B.H & A natahuji kazdou realii ze sveta Duny a delaji z nich samostnatnou knizku. Mozna jsou to pomerne remeslne dobre napsane SCI-FI, nemaji v sobe zadne presahove a filosoficke myslenky.

Posledni co myslim staci precist of BH jsou Hunters of Dune, Sandworms of Dune (=Dune 7), ktere pry dopsal podle poznamek a nacrtu F.H. Jsou tam sice hlucha mista, ale celkovy klimax Duny - Duncan jako ultimatni Kwisatz Haderach a fuze se stroji je (verim) originalni myslenka Franka Herberta.

BTW: myslim ze trilogie Pandora od F.H. je logickym predchudcem serie Duny. Lide stvori AI - inteligenti Lod, ktera de facto zotroci lidstvo, protoze kompletne ovlada lidskou spolecnost (stavi se do role Boha). Kolonizuji vodni planetu obyvanou inteligentni rasou ktera zpusobuje lidem po dotyku psychadelicke efetky odobne koreni (otevira gentickou pamet lidi a fuzuje se s nimi) . Rasu vyhubi a znici ekosystem vodni planety (kde jse jen jeden mensi kontinet - potencialni budouci Stitovy Val) a zpusobi oborvske boure a vlnobiti. Nasledne zfuzuji dna rasy s lidskou a pokousi se znovuozivit rasu aby spoutala a zklidnila znovu more. Tim vicemene Pandora konci. Dovedu si predstavit ze pokus o spoutani more geneticky modifikovanou inteligentni rasou vedl k vysuseni planety do budouci planety Duna. Svrzeni Lodi a na Nalodenstvi je Krizova vyprava proti strojum. A rasa/koreni jsou totez a vzhledem k genetickemu propojeni casti populace lidsta s dna rasu tu vidim potencialni zvysenou kompatibilu lidstva s pozitivnimi ucinky koreni a slechteni tento vlastnosti v programu K.H. a zaverecna rekonciliace strojove AI s lidstve v Dune 7.
SAJMONDEE --- 19:33:20 28.12.2011
ULRIK: hlavne je to uplne jinej styl psani, spis akcni a spadny nez poutavy a k zamysleni. vic si pamatuju detaily z klasicky sagy nez z toho novyho, co melo vlastnost, byt vic napinavy (ale o tom Duna pro me neni)
ULRIK --- 18:28:28 28.12.2011
SAJMONDEE: Se zeptej tady v klubu:) Dostal jsem mínus, místo aby někdo zkusil argumentovat proti...:)) Ne, že by na mínusu záleželo, mě by fakt zajímalo, co je na těch knížkách tak fajn...co jsem četl naposled, byl to odpad. Literárně odpad.
SAJMONDEE --- 18:16:07 28.12.2011
jako me se vcelku libili knihy o pocatcich a pak jednotlive rody, samozrejme neni mozno srovnavat s klasickou sagou.
GULDUR: cizopasej.
GULDUR --- 17:50:52 28.12.2011
SAJMONDEE: stačí se podívat na oficiální dune forum na dunenovels...tam můžou jenom tihle...já dostal banána asi po dvou dnech, kdy jsem napsal, ze si myslim, ze na Dune cizopasej..
SAJMONDEE --- 17:49:36 28.12.2011
a to bych chtel potkat nekoho, kdo i tyhle pohrobky hrozne zere a hadal by se s nama, ze to rozsiruje vedomi o Duna universe. nazval bych ho fanatikem.