Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
The Dune - Kultovní dílo Franka Herberta a vše okolo - see HOME!
WHITESCORPIO
ANKETA! Jak hodnotite pokracovani a predehry sagy duna z pera Briana Herberta a Kevina J. Andersona ?

Pokus o prelozeni BG litanie:

"I must not fear. Fear is the mind-killer. Fear is the little-death that brings total obliteration. I will face my fear. I will permit it pass over me and through me. And whan it has gone past I will turn the inner eye to see its path. Where the fear has gone there will be nothing. Only I will remain."

"Nesmim se bat. Strach zabiji mysleni. Strach je mala smrt prinasejici naproste vyhlazeni. Budu svemu strachu celit. Dovolim mu, aby prosel preze mne a skrze mne. A az projde, pohlednu vnitrnim zrakem na jeho cestu. Kde byl strach, nic nezustane. Zustanu pouze ja ."
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
WIPER --- 15:24:08 17.3.2011
DAVESADE: dunaverse ma velky potencial ktery by sel urcite pouzit v nejake poradne hre. Urcite neco tady vymyslime. Moc by me bavilo brainstormovat nad tim jak co nejlepe adaptovat veci z dunaversu do pocitacove hry. Takze nabizim jakoukoliv pomoc budes potrebovat. Klasicky pribeh jak ho znas v Lynchove Dune je jen malym stripkem udalosti v Dunaversu. Casem se odehravaji bitvy stejne epicke a v masovych meritkach zastinujici, udalosti na Dune. Pokdu se nemusis striktne drzet jedne planety a muzes opustit Dunu a tak se casem vicemene opakuje situace na galaktickem meritku. Navic v Dunaversu je technologie mnohem promakanejsi nez nejake sonicke pistolky kterymi si Lynch zjednodusil situaci a vubec nezakomponoval do filmu zakladni problem dunaversu - interakci stitu (takova ta ruzova (jen ve filmu) krabicovita vec kterou z opasku genrovali na ochranu pred strelami a v souboji chladnymi zbranemi) s laserpalem vedouci do exploze srovnatelne s vybuchem atomove bomby. Takze valky ve svete duny jsou determinovane tim, ze kazda strana de fakto disponuje technikou, ktera jim umoznuje skoro dokonalou obranu (stit) a mohutnou palebnou silu v podobe osobne prenosneho laseru ktery se protavi v podstate vsim. Ovsem kdyz se protne laser a stit, tak obe strany zahynou a vypari se i se svym okolim. Uplne chapu ze tenhle orisek Lynch ve filmu nezakomponovat. Ale kdyby se nekdo nebal zakomponovat do hry tuhle pomerne komplikovanou zalezitost, tak by to dalo bojum v te hde novy takticky rozmer a byla byt to mnohem vic nez jenom prosta strilecka.

Zeptal bych se konkretneji jaky zanr by te hry mel byt? Ma to jen byt klasicke realtimova strategie jako stara duna a c&c, nebo planujete nejakou moderneji veriantu kde by se resilo neco na urovni dobyvani celych planet a galakticke ekonomie? Protoze dunaverse ma mnohem vetsi potencial nez jen tezit koreni a za nej kupovat tanciky a strilet po sobe. Koreni je sice dal universalni menou, ale casem je v dalsich knihach prolomen monopol na koreni na Dune. Tleilaxiane ho vyrabeji genetickou cestou. A frakce Benegesserit zase prisla na to jak rozsirovat koreni jine planety a "dunaformovat" je do poustni planety. Takze inspiraci se tam urcite da najit spousta.

Jeste jestli mohu vyzvihnout jednu libustku dunaversu ktera by mohla hry umoznit opustit boje jen na samotne planete Duna a dat hre galakticke meritko je prave existence neutralni prepravni Gildy, ktera poskytuje za koreni vsem frakcim presun jednotek v nulovem case. Tudiz je dunaverse idalni na to mit strategickou hru o galaktickem imperiu, kde se vubec nemusi resit vesmirne lode a vesmine souboje a muze se soustredit jen na strategii a taktiku boje na planetach.
DAVESADE --- 14:06:17 17.3.2011
Dunu online jsem hrál, ale je to dlouho - no doufám, že jsem nic nevykradl. Nebo si narazil na něco konkrétního?
DUNAR_ --- 13:59:58 17.3.2011
hlavně aby to pak nedopadlo vykradenim napadu z Dunyonline
DAVESADE --- 13:00:31 17.3.2011
KALIPH: Tak teď se ptám čistě na gamedesign. Příběh _zatím_ stranou, bohužel mám se čtením opravdu problémy. Takže se čistě ptám na takovou "hru z podobného prostředí, jako je Lynchova Duna", jestli mi rozumíš.
KALIPH --- 12:58:46 17.3.2011
DAVESADE: Hele, když vidím, že nemáš ani dost chuti si to přečíst, tak asi sotva můžeš uspokojit fanoušky Duny. Spíš mě děsíš:)
DAVESADE --- 12:57:13 17.3.2011
A jak by se vám líbila taková hra? Umíte si představit, že by vás to bavilo?
DAVESADE --- 12:53:04 17.3.2011
KALIPH: Díky, tohle mne nasměruje lépe!
DAVESADE --- 12:52:17 17.3.2011
PHOBOS99: Ech, možná jsem ten odkaz měl dát nějakým vetším písmem, ano, celkem jasně popisuju, o co mi jde ;).

Co je na ječivejch pistolích špatného? Teda - dneska má mikrofon každej a pro hru si to umím představit využít (samozřejmě ne v takové míře, spíše pro puzzly a tak).
KALIPH --- 12:51:33 17.3.2011
DAVESADE: Ok.

ad 1.) Ne. Ve stávajícím univerzu lidstvo nekolonizovalo půlku galaxie a koření, tak nezbytné pro rychlý transport mezi hvězdami se nachází jen na jediné planetě ve známém vesmíru. Nemluvě o Galaktickém císařství, které sotva zasadíš nebo převypravíš v současném kontextu.
ad 2.) Muad Dib nebyl Mesiáš, možná pro fremeny, ale je zcela ve stínu Božského Imperátora Leta Atreida II., který se stal tím, čím už měl být Muad Dib. To je jediná cesta pro lidstvo..
ad 3.) Technologie vyvíjející Iksané, genetické inženýrství Bene Tleilax, monopol kosmické Gildy na cestování prostorem.
PHOBOS99 --- 12:48:52 17.3.2011
DAVESADE: takže tobě jenom o bitvu o Dunu? Tak hlavně, prosím tě, vynech ty Lynchovy ječivé pistole .)