Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
The Dune - Kultovní dílo Franka Herberta a vše okolo - see HOME!
WHITESCORPIO
ANKETA! Jak hodnotite pokracovani a predehry sagy duna z pera Briana Herberta a Kevina J. Andersona ?

Pokus o prelozeni BG litanie:

"I must not fear. Fear is the mind-killer. Fear is the little-death that brings total obliteration. I will face my fear. I will permit it pass over me and through me. And whan it has gone past I will turn the inner eye to see its path. Where the fear has gone there will be nothing. Only I will remain."

"Nesmim se bat. Strach zabiji mysleni. Strach je mala smrt prinasejici naproste vyhlazeni. Budu svemu strachu celit. Dovolim mu, aby prosel preze mne a skrze mne. A az projde, pohlednu vnitrnim zrakem na jeho cestu. Kde byl strach, nic nezustane. Zustanu pouze ja ."
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
DAVESADE --- 14:06:17 17.3.2011
Dunu online jsem hrál, ale je to dlouho - no doufám, že jsem nic nevykradl. Nebo si narazil na něco konkrétního?
DUNAR_ --- 13:59:58 17.3.2011
hlavně aby to pak nedopadlo vykradenim napadu z Dunyonline
DAVESADE --- 13:00:31 17.3.2011
KALIPH: Tak teď se ptám čistě na gamedesign. Příběh _zatím_ stranou, bohužel mám se čtením opravdu problémy. Takže se čistě ptám na takovou "hru z podobného prostředí, jako je Lynchova Duna", jestli mi rozumíš.
KALIPH --- 12:58:46 17.3.2011
DAVESADE: Hele, když vidím, že nemáš ani dost chuti si to přečíst, tak asi sotva můžeš uspokojit fanoušky Duny. Spíš mě děsíš:)
DAVESADE --- 12:57:13 17.3.2011
A jak by se vám líbila taková hra? Umíte si představit, že by vás to bavilo?
DAVESADE --- 12:53:04 17.3.2011
KALIPH: Díky, tohle mne nasměruje lépe!
DAVESADE --- 12:52:17 17.3.2011
PHOBOS99: Ech, možná jsem ten odkaz měl dát nějakým vetším písmem, ano, celkem jasně popisuju, o co mi jde ;).

Co je na ječivejch pistolích špatného? Teda - dneska má mikrofon každej a pro hru si to umím představit využít (samozřejmě ne v takové míře, spíše pro puzzly a tak).
KALIPH --- 12:51:33 17.3.2011
DAVESADE: Ok.

ad 1.) Ne. Ve stávajícím univerzu lidstvo nekolonizovalo půlku galaxie a koření, tak nezbytné pro rychlý transport mezi hvězdami se nachází jen na jediné planetě ve známém vesmíru. Nemluvě o Galaktickém císařství, které sotva zasadíš nebo převypravíš v současném kontextu.
ad 2.) Muad Dib nebyl Mesiáš, možná pro fremeny, ale je zcela ve stínu Božského Imperátora Leta Atreida II., který se stal tím, čím už měl být Muad Dib. To je jediná cesta pro lidstvo..
ad 3.) Technologie vyvíjející Iksané, genetické inženýrství Bene Tleilax, monopol kosmické Gildy na cestování prostorem.
PHOBOS99 --- 12:48:52 17.3.2011
DAVESADE: takže tobě jenom o bitvu o Dunu? Tak hlavně, prosím tě, vynech ty Lynchovy ječivé pistole .)
DAVESADE --- 12:42:24 17.3.2011
KALIPH: Právě proto, že ho neznám, tak se ptám na váš názor. Já se snad ke knížkám a filmům dokopu časem, ale než ten čas investuji, tak se ptám, co byste mi doporučili - jaké období vybrat. Níže jsem napsal celkem jasně formulované otázky a čekal jsem nějaké jasně formulované odpovědi. A ano, časem si dostuduji, do té doby jsem se na to chtěl zeptat.

Druhou věcí je samotná hra - nepotřebuji tam řešit hlubší příběhové detaily, protože pro účely gamedesignu nejsou podstatné. Rád bych zkrátka zrekonstruoval bitvu o Dunu, přesně v duchu filmu (tj. důraz na atmosféru a scenerie) a hledám cestu, jak to udělat, abych si nerozporoval se zásadními pilíři univerza. A jelikož momentálně nemám načteno, tak se ptám odborníků.