Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
The Dune - Kultovní dílo Franka Herberta a vše okolo - see HOME!
WHITESCORPIO
ANKETA! Jak hodnotite pokracovani a predehry sagy duna z pera Briana Herberta a Kevina J. Andersona ?

Pokus o prelozeni BG litanie:

"I must not fear. Fear is the mind-killer. Fear is the little-death that brings total obliteration. I will face my fear. I will permit it pass over me and through me. And whan it has gone past I will turn the inner eye to see its path. Where the fear has gone there will be nothing. Only I will remain."

"Nesmim se bat. Strach zabiji mysleni. Strach je mala smrt prinasejici naproste vyhlazeni. Budu svemu strachu celit. Dovolim mu, aby prosel preze mne a skrze mne. A az projde, pohlednu vnitrnim zrakem na jeho cestu. Kde byl strach, nic nezustane. Zustanu pouze ja ."
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
KALIPH --- 12:51:33 17.3.2011
DAVESADE: Ok.

ad 1.) Ne. Ve stávajícím univerzu lidstvo nekolonizovalo půlku galaxie a koření, tak nezbytné pro rychlý transport mezi hvězdami se nachází jen na jediné planetě ve známém vesmíru. Nemluvě o Galaktickém císařství, které sotva zasadíš nebo převypravíš v současném kontextu.
ad 2.) Muad Dib nebyl Mesiáš, možná pro fremeny, ale je zcela ve stínu Božského Imperátora Leta Atreida II., který se stal tím, čím už měl být Muad Dib. To je jediná cesta pro lidstvo..
ad 3.) Technologie vyvíjející Iksané, genetické inženýrství Bene Tleilax, monopol kosmické Gildy na cestování prostorem.
PHOBOS99 --- 12:48:52 17.3.2011
DAVESADE: takže tobě jenom o bitvu o Dunu? Tak hlavně, prosím tě, vynech ty Lynchovy ječivé pistole .)
DAVESADE --- 12:42:24 17.3.2011
KALIPH: Právě proto, že ho neznám, tak se ptám na váš názor. Já se snad ke knížkám a filmům dokopu časem, ale než ten čas investuji, tak se ptám, co byste mi doporučili - jaké období vybrat. Níže jsem napsal celkem jasně formulované otázky a čekal jsem nějaké jasně formulované odpovědi. A ano, časem si dostuduji, do té doby jsem se na to chtěl zeptat.

Druhou věcí je samotná hra - nepotřebuji tam řešit hlubší příběhové detaily, protože pro účely gamedesignu nejsou podstatné. Rád bych zkrátka zrekonstruoval bitvu o Dunu, přesně v duchu filmu (tj. důraz na atmosféru a scenerie) a hledám cestu, jak to udělat, abych si nerozporoval se zásadními pilíři univerza. A jelikož momentálně nemám načteno, tak se ptám odborníků.
KALIPH --- 12:36:23 17.3.2011
DAVESADE: Když to univerzum neznáš, tak není co zasazovat.. Tvojí jediná naděje je, že pochopíš univerzum Duny a najdeš způsob, jak vyjít se současností.. K tomu ale potřebuješ znát celou politickou scénu i jedootlivé tlaky, které vedly k událostem v prvním díle.. a k tomu slouží právě ty další díly.. Tam se třeba dozvíš, že Muad Dib vlastně odmítl Zlatou stezkou, i když jí viděl a raději zvolil krvavý džihád - proč? - no to je otázka pro tebe..

Lidi, kteří se chtějí angažovat v plavání, ale nechtějí se namočit, by neměli k bazénu vůbec pouštět.
DAVESADE --- 12:31:16 17.3.2011
Abych se přiznal, pro účely gamedesignu je detailní znalost příběhu k ničemu. Co nyní řeším, je obecné zasazení hry do univerza. Jestli byste doporučili konkrétní období anebo naopak "vymyslet" nějakou minulost, kam by to sedělo. Anebo - pojmout to, jako čistou alternativu k událostem první Duny. To je spíš to, co řeším.
REVAN --- 12:26:24 17.3.2011
DAVESADE: Když si přečteš další díly knižní série, dozvíš se, k jakým událostem došlo po tisících letech.

Když už nechceš číst knížku, potom doporučuji ke shlédnutí ještě zpracování prvního dílu Duny od Johna Harrisona (vpodstatě třídílný seríál, který se drží událostí a knihy tak nějak více než Lynch). A potom Děti duny - opět třídílný seriál, zahrnující druhý a třetí díl knižní Herbertovy ságy. Tam ti trochu nastíní, jakým směrem se budou vyvíjet události po tisících letech (ale úplně o tom jsou až 4-6díl).
KALIPH --- 12:17:09 17.3.2011
DAVESADE: Dokud si nepřečteš celou ságu, tak nad tím ani nepřemýšlej.
DAVESADE --- 10:09:49 17.3.2011
Rád bych místní fandy poprosil o nějakou kritiku mého nápadu na současné počítačově-herní zpracování fenoménu Dune. Zajímalo by mne zejména tyto body:
1) Je možné převyprávět Herberetovu klasiku s jiným vyzněním tak, aby zapadala do stávajícího univerza?
2) Dají se v univerzu očekávat repetice událostí? Je možné, že tisíc(e) let před nebo po románu Duna došlo (dojde) k podobným událostem? Je zjevení mesiáše unikátní v historii nebo se může opakovat - mesiáš zmizet?
3) Jelikož jsem knihu četl jen jednou a vycházím převážně tedy z Lynchova filmového zpracování - jakou věc bych určitě neměl opomenout implementovat? Jaké jsou stěžejní pilíře univerza?
Díky za pomoc.

Text ke kritice zde: http://angryplayer.blogspot.com/2011/03/dune.html
WIPER --- 13:11:55 5.1.2011
Zelený mozek - Frank Herbert - Baronet - knihkupectví Kosmas.cz
http://www.kosmas.cz/knihy/156074/zeleny-mozek/

Zeleny Mozek jsem prave koupil v knihkupectvi!!
KALIPH --- 20:32:31 3.12.2010
Alejandro Jodorowsky - Unseen Dune
http://www.duneinfo.com/unseen/jodorowsky.asp