Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
The Dune - Kultovní dílo Franka Herberta a vše okolo - see HOME!
WHITESCORPIO
ANKETA! Jak hodnotite pokracovani a predehry sagy duna z pera Briana Herberta a Kevina J. Andersona ?

Pokus o prelozeni BG litanie:

"I must not fear. Fear is the mind-killer. Fear is the little-death that brings total obliteration. I will face my fear. I will permit it pass over me and through me. And whan it has gone past I will turn the inner eye to see its path. Where the fear has gone there will be nothing. Only I will remain."

"Nesmim se bat. Strach zabiji mysleni. Strach je mala smrt prinasejici naproste vyhlazeni. Budu svemu strachu celit. Dovolim mu, aby prosel preze mne a skrze mne. A az projde, pohlednu vnitrnim zrakem na jeho cestu. Kde byl strach, nic nezustane. Zustanu pouze ja ."
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
PHOBOS99 --- 12:48:52 17.3.2011
DAVESADE: takže tobě jenom o bitvu o Dunu? Tak hlavně, prosím tě, vynech ty Lynchovy ječivé pistole .)
DAVESADE --- 12:42:24 17.3.2011
KALIPH: Právě proto, že ho neznám, tak se ptám na váš názor. Já se snad ke knížkám a filmům dokopu časem, ale než ten čas investuji, tak se ptám, co byste mi doporučili - jaké období vybrat. Níže jsem napsal celkem jasně formulované otázky a čekal jsem nějaké jasně formulované odpovědi. A ano, časem si dostuduji, do té doby jsem se na to chtěl zeptat.

Druhou věcí je samotná hra - nepotřebuji tam řešit hlubší příběhové detaily, protože pro účely gamedesignu nejsou podstatné. Rád bych zkrátka zrekonstruoval bitvu o Dunu, přesně v duchu filmu (tj. důraz na atmosféru a scenerie) a hledám cestu, jak to udělat, abych si nerozporoval se zásadními pilíři univerza. A jelikož momentálně nemám načteno, tak se ptám odborníků.
KALIPH --- 12:36:23 17.3.2011
DAVESADE: Když to univerzum neznáš, tak není co zasazovat.. Tvojí jediná naděje je, že pochopíš univerzum Duny a najdeš způsob, jak vyjít se současností.. K tomu ale potřebuješ znát celou politickou scénu i jedootlivé tlaky, které vedly k událostem v prvním díle.. a k tomu slouží právě ty další díly.. Tam se třeba dozvíš, že Muad Dib vlastně odmítl Zlatou stezkou, i když jí viděl a raději zvolil krvavý džihád - proč? - no to je otázka pro tebe..

Lidi, kteří se chtějí angažovat v plavání, ale nechtějí se namočit, by neměli k bazénu vůbec pouštět.
DAVESADE --- 12:31:16 17.3.2011
Abych se přiznal, pro účely gamedesignu je detailní znalost příběhu k ničemu. Co nyní řeším, je obecné zasazení hry do univerza. Jestli byste doporučili konkrétní období anebo naopak "vymyslet" nějakou minulost, kam by to sedělo. Anebo - pojmout to, jako čistou alternativu k událostem první Duny. To je spíš to, co řeším.
REVAN --- 12:26:24 17.3.2011
DAVESADE: Když si přečteš další díly knižní série, dozvíš se, k jakým událostem došlo po tisících letech.

Když už nechceš číst knížku, potom doporučuji ke shlédnutí ještě zpracování prvního dílu Duny od Johna Harrisona (vpodstatě třídílný seríál, který se drží událostí a knihy tak nějak více než Lynch). A potom Děti duny - opět třídílný seriál, zahrnující druhý a třetí díl knižní Herbertovy ságy. Tam ti trochu nastíní, jakým směrem se budou vyvíjet události po tisících letech (ale úplně o tom jsou až 4-6díl).
KALIPH --- 12:17:09 17.3.2011
DAVESADE: Dokud si nepřečteš celou ságu, tak nad tím ani nepřemýšlej.
DAVESADE --- 10:09:49 17.3.2011
Rád bych místní fandy poprosil o nějakou kritiku mého nápadu na současné počítačově-herní zpracování fenoménu Dune. Zajímalo by mne zejména tyto body:
1) Je možné převyprávět Herberetovu klasiku s jiným vyzněním tak, aby zapadala do stávajícího univerza?
2) Dají se v univerzu očekávat repetice událostí? Je možné, že tisíc(e) let před nebo po románu Duna došlo (dojde) k podobným událostem? Je zjevení mesiáše unikátní v historii nebo se může opakovat - mesiáš zmizet?
3) Jelikož jsem knihu četl jen jednou a vycházím převážně tedy z Lynchova filmového zpracování - jakou věc bych určitě neměl opomenout implementovat? Jaké jsou stěžejní pilíře univerza?
Díky za pomoc.

Text ke kritice zde: http://angryplayer.blogspot.com/2011/03/dune.html
WIPER --- 13:11:55 5.1.2011
Zelený mozek - Frank Herbert - Baronet - knihkupectví Kosmas.cz
http://www.kosmas.cz/knihy/156074/zeleny-mozek/

Zeleny Mozek jsem prave koupil v knihkupectvi!!
KALIPH --- 20:32:31 3.12.2010
Alejandro Jodorowsky - Unseen Dune
http://www.duneinfo.com/unseen/jodorowsky.asp
GULDUR --- 13:41:00 10.11.2010
KALIPH: no jo no...holt tenhle román není pro Hollywood, stejně jako Tahle země není pro starý..každá takováhle produkce chce hlavně vydělat na dobře vypadajícím jasném příběhu....zlí X hodní...efektní bitky a zlí pryč...takže ať si filmujou předehry, tam jim to půjde samo, ale původní sága prostě takhle fungovat nebude..