Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
The Dune - Kultovní dílo Franka Herberta a vše okolo - see HOME!
WHITESCORPIO
ANKETA! Jak hodnotite pokracovani a predehry sagy duna z pera Briana Herberta a Kevina J. Andersona ?

Pokus o prelozeni BG litanie:

"I must not fear. Fear is the mind-killer. Fear is the little-death that brings total obliteration. I will face my fear. I will permit it pass over me and through me. And whan it has gone past I will turn the inner eye to see its path. Where the fear has gone there will be nothing. Only I will remain."

"Nesmim se bat. Strach zabiji mysleni. Strach je mala smrt prinasejici naproste vyhlazeni. Budu svemu strachu celit. Dovolim mu, aby prosel preze mne a skrze mne. A az projde, pohlednu vnitrnim zrakem na jeho cestu. Kde byl strach, nic nezustane. Zustanu pouze ja ."
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
REVAN --- 22:23:03 7.9.2010
Přátelé Duny, co říkáte na 4.díl God Emperor of Dune? Jak se mi líbily předchozí 3 díly, tohle už jakoby se nějak zadrhlo. Tam kde v předchozích dílech byly podnětné myšlenky, tady už mi přijde z většiny jako prázdné intelektualizování. A když si tedy odpustím ideový pokles úrovně, tak tam stejně má dokonce faktické chyby, např:
- tam vzpomíná Leto na Torquemadu a přiřazuje ho k Jezuitům, jenže on byl Dominikán a zemřel ještě předtím než byl vůbec řád jezuitů založen.
- nebo Duncana Idaha se někdo ptá jaký byl Leto před transformací, a ten odpovídá, že neví, že ho znal pouze jako malé dítě. Jenže to neznal, jelikož původní Duncan byl zabit před narozením Leta. Leta už zažil jako ghola, a gholové, jak jinde píše, nesdíleli vzpomínky předchozích gholů, pouze původního Duncana.
atd.

Tož co vy na to? a co další díly? na ty se teprve chystám...
celkově pořád dobrá kniha, svou poutavost to má, ale ve srovnání s předchozími díly je to pro mne níže.
PHOBOS99 --- 7:59:39 31.8.2010
WIPER: tak jo, ale nejsem si jistý, jestli moje angličtina bude na herberta stačit (např. na dana browna stačí bohatě, ale to je trošku jiná liga) :)
WIPER --- 7:01:07 31.8.2010
PHOBOS99: myslim ze nevysla v prekladu, mohu ti dodat ebook v Aj
PHOBOS99 --- 21:16:33 30.8.2010
WIPER: ten plot summary na wiki zní fakt hodně dobře. nevíš jestli vyšel i český překlad, nějak se ho nemohu dopátrat?
WIPER --- 21:06:40 30.8.2010
SAJMONDEE: Man of Two worlds je velmi ctiva kniha, ale myslim ze ji chybi poradny filosoficky konec (asi konec psal Brian). Porad jsem cekal na grand finale a najednou konec knihy.

Ale mohu jeste doporucit knihu Under Pressure:

http://en.wikipedia.org/wiki/The_Dragon_in_the_Sea /

uz jen z kratke recenze na wiki je jasne jaka to bude knizka plna planu v planech jinych planu a paranoi ;-)

John Ramsey, a young psychologist from the Bureau of Psychology (BuPsych), is trained as an electronics operator and sent on the next mission, replacing the previous officer who went insane. His secret mission is to find the sleeper, or figure out why the crews are going insane.
SAJMONDEE --- 6:30:46 25.8.2010
jsem si teda koupil Green Brain a dneska jsem videl knihu, kterou spolu napsali Frank a Brian. Man of Two worlds z roku 1986.
SAJMONDEE --- 1:00:55 19.8.2010
jakou neDunovskou knihu byste mi od Franka doporucili? ted jsem na Novym Zelandu, takze tu i sezenu knihy, ktere nejsou u nas dostupne v cestine. dik
SAJMONDEE --- 4:00:35 20.5.2010
DUNAR_: y jo tam jsem taky stravil spoustu casu. skoda
VODNIK --- 15:53:43 12.5.2010
DUNAR_: njn, pěkných 7 let to bylo. IRC na pokec zatím pořád jede, nějakej sraz se taky chystá, ale pak už asi definitivní konec