Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
The Dune - Kultovní dílo Franka Herberta a vše okolo - see HOME!
WHITESCORPIO
ANKETA! Jak hodnotite pokracovani a predehry sagy duna z pera Briana Herberta a Kevina J. Andersona ?

Pokus o prelozeni BG litanie:

"I must not fear. Fear is the mind-killer. Fear is the little-death that brings total obliteration. I will face my fear. I will permit it pass over me and through me. And whan it has gone past I will turn the inner eye to see its path. Where the fear has gone there will be nothing. Only I will remain."

"Nesmim se bat. Strach zabiji mysleni. Strach je mala smrt prinasejici naproste vyhlazeni. Budu svemu strachu celit. Dovolim mu, aby prosel preze mne a skrze mne. A az projde, pohlednu vnitrnim zrakem na jeho cestu. Kde byl strach, nic nezustane. Zustanu pouze ja ."
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
MISON --- 20:05:22 7.4.2010
ale pravdou zustava, ze prvni pulka toho filmu je dokonala ! :)
RAGNAROK --- 19:34:04 7.4.2010
STRANGERD:

dest na koci tak to je samozrejme posledni koruna.
Zas nektery vize jsou pekne udelany. Napr. prilet na planetu. Paulovo ochutnani koreni ne nepodobne heroinovemu zazitku. Pro me tam chyby dosti zakladni myslenka preziti jedince vs preziti celeho rodu. (konstani paranoia vsech ktera se stane soucasti jejich bezneho zivota)

Osobne mi nejhorsi prijde zpravoani ty ryby v tom tanku kdyz ohyba cas a prostor, ale to je nespracovtelny mozna nejbliz tomu mohlo byt Space Odyssey.
PHOBOS99 --- 18:57:55 7.4.2010
STRANGERD: sonické pistole jsou neuvěřitelný fail:)
STRANGERD --- 18:53:14 7.4.2010
STRANGERD: no a navic udelat z jessicy ubrecenou nanu a nechat fremeny ucit se strilet omfg... jsem velice rozcilen!
STRANGERD --- 18:52:03 7.4.2010
tak jsem poprve zkouknul lynchovu dunu (v extended verzi) a musim napsat... yuck!!! prvni polovina byla v pohode a tesil jsem se jak se to vyvrbi, ale druha pulka me znicila; proc vypustit tolik dulezitych veci a pridat takovou trapnou blbost, jako byly napr. ty sonicky pistole a dest na konci? nebylo to uplne blby, ale duna ani nahodou; zrejme opravdu nezfilmovatelnej roman...
KALIPH --- 13:09:15 30.1.2010
Pierre Morel Wants Dune Remake in 3D | WorstPreviews.com
http://worstpreviews.com/headline.php?id=16607&count=0
MISON --- 21:25:27 17.1.2010
JANCHOR: Vnitrni monology v podani Lynche se mi fakt zamlouvali. Uvidime, co vymysli tenhle typek. Nicmene jsem pesimista. Myslim si, ze to nedopadne .)
MISON --- 21:24:27 17.1.2010
No diky za prispevky. At je to jakkoliv, je videt, ze kazdej tam v tom Spasitelovi cejtime cosi zvlastniho ..jako by nam tam neco nesedelo. Jako urcite u me hralo velkou roli to, ze jsem se na nej nevrhnul hned po docteni Duny. Mne to proste prislo takovy toporny..nevim jestli dejove. Spis tak vubec jak to je napsany / prelozeny.. Ale spatny to urcite nebylo.

Nicmene stale pokracuju s detma a je to fakt zazitek ! ;)
JANCHOR --- 0:56:28 14.1.2010
Reziser nove Duny je podle vlastnich slov dlouholety fanousek. Jsem hodne zvedavy, jak se popere s vnitrnimi monology postav, coz mi prijde jako kamen urazu "zfilmovatelnosti" Duny.
GULDUR --- 17:43:44 13.1.2010
Taky mám pocit, že původní Duna je jako bohatá a na motivy pestrá overtura téměř operního epického příběhu, kdy Spasitel je kniha pomerně dosti temného a stísňujícího rázu (určité pararely s Kafkou by se taky daly najít s trochou fantazie:-D), avšak to nic neupírá na jeho nepochybných kvalitách a závěr je dost strhující. No a s dalšími knihami určitě kvalitaq stoupá. Děti Duny, první část příběhu vrcholí, Božský imperátor, začíná nová část ságy podle jiného světa a jiných pravidel, Kacíři jakožto naprsto srthující a dynamický nářez - velkolepá hrdinská epopej, a melancholický a hořký závěr Kapituly, kde se obrovské bloky energie v podobě koknkrétních osob utrhnout ze řetězu vstříc neznámu černého vesmíru... Duna je prostě kult!