Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
The Dune - Kultovní dílo Franka Herberta a vše okolo - see HOME!
WHITESCORPIO
ANKETA! Jak hodnotite pokracovani a predehry sagy duna z pera Briana Herberta a Kevina J. Andersona ?

Pokus o prelozeni BG litanie:

"I must not fear. Fear is the mind-killer. Fear is the little-death that brings total obliteration. I will face my fear. I will permit it pass over me and through me. And whan it has gone past I will turn the inner eye to see its path. Where the fear has gone there will be nothing. Only I will remain."

"Nesmim se bat. Strach zabiji mysleni. Strach je mala smrt prinasejici naproste vyhlazeni. Budu svemu strachu celit. Dovolim mu, aby prosel preze mne a skrze mne. A az projde, pohlednu vnitrnim zrakem na jeho cestu. Kde byl strach, nic nezustane. Zustanu pouze ja ."
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
??? --- 15:16:44 12.1.2010
MISON: Spasitele Duny jsem dokázal přečíst jedině okamžitě po přečtení Duny, dokud byla čerstvě v paměti a docházely mi souvilosti. V tu chvíli to byla ještě jdoucí kniha :)

Nějak nechápu kde se v té sérii Spasitel vzal, je to prostě divná kniha. Je taková i v originále? Čtu jen česky, tak nemůžu posoudit...
MISON --- 15:08:40 12.1.2010
Tak jsem po velmi dlouhe dobe docetl Spasitele duny. Bylo to pro me ze zacatku trochu utrpeni a tak sem to na delsi dobu odlozil. Druha pulka rozhodne lepsi. Ale stejne se mi to zdalo takovy nejak zvlastne slaby. Nevim jestli to bylo prekladem..nebo necim jinym.

Nicmene pred par dny jsem zacal s dalsim dilem - Deti duny. A musim rict, ze to hltam stejne jako prvnil dil Duny onehda. Mistrovinka. Napinavy, mnohem lip napsany nez ten Spasitel (ze by fakt preklad i kdyz to delala stejna baba?). Pribeh dostava mnoho novych rozmeru, promakanost je videt na kazdym odstavci...

Je to pozitek ta duna :)
GULDUR --- 16:57:21 9.1.2010
škoda že to nakonec nevzal Neil Blomkamp...District 9 byl senzační silnej film..no jo, to bychom chtěli asi moc, stejně jako nakonec nevzal Pascal Laugier Hellraisera..
MARTIK --- 18:18:31 5.1.2010
z moviezone.cz:

5.1.2010 17:45 - Duna má režiséra

Ano, dalšího. Původně měl novou verzi Duny režírovat Peter Berg, ten ale minulý rok z pozice odstoupil a nechal jí volnou pro podobné šílence. A někdo takový se samozřejmě našel. Jmenuje se Pierre Morel a ačkoliv vám samotné jméno zřejmě nic neříká, tenhle člověk má na svědomí jeden z našich (nej)oblíbenějších filmů předminulého roku: 96 hodin (Taken). Takže Morel rozhodně akci umí, chtělo by se dokonce říct, že podobně jako Berg. Navíc má v hlavě nápady, což se dneska cení. Kvůli Morelovi už se hledá i nový pisálek, který by Dunu narozdíl od prvního scénáře Joshe Zetumera (Quantum of Solace) více přiblížil knižní předloze Franka Herbera z roku 1965. Morel se tedy hodlá zavděčit především fanouškům originálu. Je to jeden z režisérských talentů, na jehož další film se těší skoro každý a čeká, co Morel předvede. S Dunou to nebude mít snadné, to víme už teď. Co si o téhle volbě myslíte vy? Podělte se v komentářích!
MUADDIB --- 12:43:16 18.11.2009
co cože... nějak jsem zaspal :)
REPLIKANT --- 22:44:03 16.11.2009
PAULMUADDIB: Spáč se musí probudit! :-)
MISON --- 1:03:31 30.10.2009
Neil vs. Neill – kdo natočí Dunu? - 30.10.2009
Peter Berg je z kola ven. Přes dva roky všem vykládal, jak hodlá proměnit sci-fi klasiku Franka Herberta v akční velkofilm... a pak podepsal s Universalem smlouvu na dva jiné filmy (včetně adaptace deskové hry Battleship) a bylo jasné, že Dunu nenatočí. Studio Paramount ji chce totiž dostat na plátna kin co nejdřív...
http://www.csfd.cz/novinky/tyden/
GULDUR --- 16:11:41 20.10.2009
To se nevylučuje :-D
ULRIK --- 13:35:48 20.10.2009
Fanatické? Spíš oprávněné ;)