Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
The Dune - Kultovní dílo Franka Herberta a vše okolo - see HOME!
WHITESCORPIO
ANKETA! Jak hodnotite pokracovani a predehry sagy duna z pera Briana Herberta a Kevina J. Andersona ?

Pokus o prelozeni BG litanie:

"I must not fear. Fear is the mind-killer. Fear is the little-death that brings total obliteration. I will face my fear. I will permit it pass over me and through me. And whan it has gone past I will turn the inner eye to see its path. Where the fear has gone there will be nothing. Only I will remain."

"Nesmim se bat. Strach zabiji mysleni. Strach je mala smrt prinasejici naproste vyhlazeni. Budu svemu strachu celit. Dovolim mu, aby prosel preze mne a skrze mne. A az projde, pohlednu vnitrnim zrakem na jeho cestu. Kde byl strach, nic nezustane. Zustanu pouze ja ."
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
RUDOLF --- 23:50:13 7.1.2009
MUADDIB: jo tak:-) té nejnovější, včetně seriálů se bojim bojim..
MUADDIB --- 15:17:59 7.1.2009
RUDOLF: jestli je to ta "původní" tak tu znám zpaměti,a le poprvé na DVD :)
WIPER --- 14:03:26 7.1.2009
Tak jsem si koupil Heisenbergovy oči. Moc prijemne pocteni. I kdyz vzhledem k tlustym romanum jako Duna je to spise takova delsi povidka na jedno odpoledne.

docela vystizna recenze:

http://neviditelnypes.lidovky.cz/recenze-frank-herbert-heisenbergovy-oci-fdj-/p_scifi.asp?c=A081229_222042_p_scifi_pag

RECENZE: Frank Herbert, Heisenbergovy oči
31. prosince 2008


Baronet Heisenbergovy oči Frank Herbert

Svět, který v tomto románu potkáváme, trochu připomíná Brave New World. I tady jsou lidé při svém vzniku formováni k určitým sociálním rolím, do kterých jsou pak zařazováni. Přísně dodržovaný eugenický program má zajistit stabilitu společnosti, řízené zvláštní skupinou dlouhověkých. Ti ovšem své tajemství využívají pro ovládání poddaných - za odměnu přidají tu padesát, tu sto let, ale pečlivě dohlížejí na to, aby se jejich řady nerozšiřovaly.

Proti nim stojí hned dvě opozice - kyborgové a lidé, kteří by rádi, aby se svět konečně zbavil sterilizačního plynu a lidé mohli žít normálně, jako kdysi. Katalyzátorem příběhu je embryo, které jakýmsi podivným zásahem získá schopnosti, které mu lidský chirurg - genový inženýr nikdy nemohl naformovat. Všechny tři kliky bojují o tento malý (byť stále rostoucí) zázrak, a dosud pečlivě vyladěná a přijatelně fungující společnost se dostává na pokraj občanské války.

Frank Herbert se tu představuje v roli, kterou jeho fanoušci nejspíš neznají - a možná ji ani nebudou ochotni přijmout. Daleko od světa Duny - časově i formou - totiž vytvořil studii o naší současnosti, posunuté o nějaký ten pátek dopředu, ale nám stále ještě dosti blízké. Jeho hrdinové jsou, bez ohledu na příslušnost k jednotlivým klikám, ze všeho nejvíc lidé, a ve finále to je právě jejich lidství, které vstoupí do hry a zamíchá karty do figur, které byste neočekávali.

Příběh tak je především hard SF s filozofickým podtextem, napsaný možná stejně poutavě, jako Herbertova mnohem známější díla. Ukazuje autorovu druhou tvář, to, že stejně jako v Duně dokázal propracovat svět i příběh, tentokrát ale mnohem více svázaný s naším světem.
RUDOLF --- 13:01:11 7.1.2009
v reflexu vyšla ta kratší verze, pod kterou se lynch podepsal, máš se na co těšit.
MUADDIB --- 10:01:25 7.1.2009
to je vona...
MARTIK --- 9:48:19 7.1.2009
MUADDIB: nějaká vyšla v té edici reflexu, tuším.
MUADDIB --- 7:38:55 7.1.2009
Já dostal k vánocům, nějakou Dunu od lynche... (ve smyslu, nějakou verzi samozřejmě) tak uvidím...
RUDOLF --- 6:14:12 7.1.2009
hele, taky vas tak nasrala extended verze duny? mne prisla vuci theatre release uplne mimo, ztratila vetsinu svyho kouzla, nektery sceny vubec nefungujou, voiceovery jsou uplne na odstrel, prologue je uplne debilni, vystrizeno zdobeni vladimira a odplugovani otroka.. ta krehka dvouhodinovka funguje nezkonale lip. ted taham zrovna thetrical, jesli to fakt neni jen moje fantazie..
MARTIK --- 13:09:33 19.12.2008
FACEDANCER: jo a ještě tenhle imperátor měl mít vedle sebe androida, dokonalou kopii sebe sama, která by za něj mluvila. Něco jako mají loutka břichomluvce. Ta Jodorowského Duna by byl velmi zajímavý filmový zážitek, ale fandové knihy by asi trpěli :)
FACEDANCER --- 12:35:24 1.12.2008
WIPER: jop tohle si dokazu i realne predstavit

kdyz pominu to ze macha rukama moc ale staci pohyby zjednodusit do naznaku a naucit se cca 200 frazi ktere by mely stacit k bezne komunikaci a je vystarano