Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
The Dune - Kultovní dílo Franka Herberta a vše okolo - see HOME!
WHITESCORPIO
ANKETA! Jak hodnotite pokracovani a predehry sagy duna z pera Briana Herberta a Kevina J. Andersona ?

Pokus o prelozeni BG litanie:

"I must not fear. Fear is the mind-killer. Fear is the little-death that brings total obliteration. I will face my fear. I will permit it pass over me and through me. And whan it has gone past I will turn the inner eye to see its path. Where the fear has gone there will be nothing. Only I will remain."

"Nesmim se bat. Strach zabiji mysleni. Strach je mala smrt prinasejici naproste vyhlazeni. Budu svemu strachu celit. Dovolim mu, aby prosel preze mne a skrze mne. A az projde, pohlednu vnitrnim zrakem na jeho cestu. Kde byl strach, nic nezustane. Zustanu pouze ja ."
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
MUADDIB --- 15:30:10 28.3.2008
ITCHY: když někdo vytvoří příliš formálního a a příliš obětavého člověka, tak tě ten někdo z pohledu osoby, která tím trpí, bude vcelku srát...
ITCHY --- 15:11:41 28.3.2008
VICKE:
nejde o vztah otce syna, jde o to že pokud jessicca milovala leta, který je +, nemůže nenávidět otce,notabene pokud se s ním nesetkala, protože nemůže JAKKOLIV hodnnotit vliv na syna,byť je to stará vhič..
VICKE --- 15:04:32 28.3.2008
ITCHY: Z premisy že Y je víceméně klaďas a syn X nevyplývá, že X je taky klaďas. Zřejmě vidíte vztah tam, kde jej nelze potvrdit.
ITCHY --- 14:56:49 28.3.2008
ALISTAIR: stejně nesouhlas, leto byl líčen víceméně co klaďas, tudíž vliv jeho otce musel být taktéž kladný, takže ta nenávist pořád nedává smysl..
VICKE --- 14:51:57 28.3.2008
ALISTAIR: Děkuju za stručné shrnutí. Kéž bych to taky uměl.
ALISTAIR --- 14:50:30 28.3.2008
Podle mě to moc řešíte. Frank na nic nezapomněl, je to prostě jeden z pohledů na Jessičin vnitřní život. Z toho, jaký je Leto a jací jsou Atreidové si dokázala snadno udělat závěr jaký efekt nejspíš starý vévoda měl na své okolí a na svého potomka.
VICKE --- 14:45:23 28.3.2008
ITCHY: Pokud jsem porozuměl dobře, tak Jessicu koupili nákupčí vévody Leta, tj. se starým vévodou se nikdy nepotkala, ergo žádná interakce mezi těmito dvěma personami.
Chtěl-li přidat pár větiček z jejího mládí, tak bych řekl, že se na to vykašlal, protože její dětství, vzhledem k jejímu původu, muselo být dost nudné. (Narozena 10154, vyrůstala nejspíš v nějakém benegesseritském sirotčinci, prošla výcvikem, Leto ji koupil nejpozději roku 10175, ale spíš o pár let dřív. Jemu tehdy bylo asi pětatřicet, jí maximálně dvacet. Tam prostor pro vévodova otce nikde není.)
Čert vím, kolik pracovních verzí Duna měla, že.
MUADDIB --- 14:35:15 28.3.2008
FACEDANCER: no i feudál může vládnout různými způsoby... koneckonců, na stejném principu funguje i systém vláda na caladanu... přesto si dovoluju tvrdit, že je lepší mít vládce, kterej ti nenainstaluje špunt na srdce a obětuje vlastní bezpečí pro Tvoji záchranu...
ITCHY --- 14:25:45 28.3.2008
já mam hypotézu jinou, anbe herbert původně zamýšlel přidat několik větiček z jessičina mládí, případně z dob kdy byl letův otec naživu a nějak to pospojovat, pak na to
a)zapoměl
b)se na to vykašlal

:-))
VICKE --- 14:13:08 28.3.2008
ITCHY: No, Jessicu zjevně dráždilo, že se s ní její milovaný vévoda neoženil, ač třeba chápala proč to neudělal, třeba to i schvalovala. A musela být pekelně nasraná, že její milovaný vévoda umře a nic se s tím nedá dělat (což bych považoval za ten hlavní důvod).

Zřejmě potřebovala někoho obvinit? Ale to už je těžký hypotetizování, tohlencto.