Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
The Dune - Kultovní dílo Franka Herberta a vše okolo - see HOME!
WHITESCORPIO
ANKETA! Jak hodnotite pokracovani a predehry sagy duna z pera Briana Herberta a Kevina J. Andersona ?

Pokus o prelozeni BG litanie:

"I must not fear. Fear is the mind-killer. Fear is the little-death that brings total obliteration. I will face my fear. I will permit it pass over me and through me. And whan it has gone past I will turn the inner eye to see its path. Where the fear has gone there will be nothing. Only I will remain."

"Nesmim se bat. Strach zabiji mysleni. Strach je mala smrt prinasejici naproste vyhlazeni. Budu svemu strachu celit. Dovolim mu, aby prosel preze mne a skrze mne. A az projde, pohlednu vnitrnim zrakem na jeho cestu. Kde byl strach, nic nezustane. Zustanu pouze ja ."
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
VANAPRASTHA --- 13:28:11 18.9.2002
Souhlasí tedy všichni s tím, abych sestrojil novou anketu ?!?
ANO či NE ??
TAURUS --- 13:24:44 18.9.2002
Aha... ale ty asi ctyri vystrihane hodiny v ni porad nejsou?
WIPER --- 12:45:44 18.9.2002
No preci Lynchova Duna, obsahujici novych 35 minut :-)))
TAURUS --- 11:55:33 18.9.2002
Co to ma byt?
WIPER --- 11:33:56 18.9.2002
Tak panove! Budoucnost zacina dnes! Prave drzim v ruce nove DVD Lynchovi Duny TV special series!!
NANUQ --- 6:57:48 18.9.2002
Nojo, no, já vím že nesedí...
WIPER --- 16:56:32 17.9.2002
no docela teskopadna konstrukce, ktera moc nesedi do Duny :-) ale take varianta :-)))
NANUQ --- 16:04:54 17.9.2002
Moje verze, proč to Paul udělal... jak jsem již napsal, je to pro mne těžké...
Třeba tohle:
Rod obývající několik planet chce Paula a jeho fremeny zastavit. Vymyslí biologickou zbraň - virus, která v krvi prosycené kořením způsobí smrt. U běžných osob žádný problém, gildaři jsou jakkoliv mimo kontakt. Virus rozšíří mezi veškeré obyvatelstvo jako formu obrany proti napadení.
Paul to vidí pomocí předzvěsti.
Nemá jinou možnost než planety sterilizovat, protijed neexistuje...
NONAME_HERO --- 11:03:24 17.9.2002
Ohledne predpokladu k vlade a k pochopeni, to ze si nekdo pamatuje minule zivoty z nej jeste necini dobreho, natoz objektivniho vladce. Pamatuje si pouze miliony zivotu deformovanych kulturami a podminkami ktere je utvarely. Vedet nestaci - jedna poucka rika, data is not knowledge is not wisdom.

Do budoucnosti ani Leto II. nevidel spolehlive a presne a do vzdalene budoucnosti, je to vlastne jenom schopnost \"mimosmysloveho\" vnimani reality a odhadovani budoucich moznosti na zaklade znalosti minuleho a soucasneho. Opet, vse deformovano neobjektivitou dotycneho.

Veci jako evoluce nasilim a podobne nejsou \"zarucene\", Zlata Stezka je jedna z cest, optimalni reseni situace zalezi na tom co je povazovano za kriterium optimality. Dobro Lidstva? Co je to? Pokrok? Co je to? Preziti nejlepsich? To jsou kteri?

O prilis mnoha vladcich, a o tech kdo je oslavuji, plati nasledujici slova:
\"We always think we are right, and - search as I have - there is no evil under the sun that somebody somewhere won\'t argue is actually a good, no idiocy that hasn\'t got its perfectly serious defenders, and no tyrant, past or present - no matter how bloody - without some bunch of zealot schmucks to defend him or his reputation till the last breath in their bodies - or preferably somebody else\'s.\"

Davam prednost, i kdyz z ni ten citat neni, Kulture, Wipere :-)))
WIPER --- 10:13:00 17.9.2002
... LetoII mluví o Hladomoru, který nastane po jeho smrti ...

\"Tolik bolesti a smrti,\" zašeptala Hwi.
\"Copak nechápeš k čemu je smrt?\" zeptal se Leto. \"Musíš to pochopit. Celý druh to musí pochopit. Všechen život to musí pochopit.\"
\"Pomozte mi, Pane,\" zašeptata.
\"Je to ta nehlubší zkušenost každého stvoření,\" řekl. \"Blízkost k ní mají věci, které ji zrcadlí, které ohrožují život - smrtelné nemoci, zranění a nehody... pro ženu porod... a kdysi i bitva pro muže. Smrt učí jak přežít!\"