Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
The Dune - Kultovní dílo Franka Herberta a vše okolo - see HOME!
WHITESCORPIO
ANKETA! Jak hodnotite pokracovani a predehry sagy duna z pera Briana Herberta a Kevina J. Andersona ?

Pokus o prelozeni BG litanie:

"I must not fear. Fear is the mind-killer. Fear is the little-death that brings total obliteration. I will face my fear. I will permit it pass over me and through me. And whan it has gone past I will turn the inner eye to see its path. Where the fear has gone there will be nothing. Only I will remain."

"Nesmim se bat. Strach zabiji mysleni. Strach je mala smrt prinasejici naproste vyhlazeni. Budu svemu strachu celit. Dovolim mu, aby prosel preze mne a skrze mne. A az projde, pohlednu vnitrnim zrakem na jeho cestu. Kde byl strach, nic nezustane. Zustanu pouze ja ."
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
ARCHDRONE --- 22:42:22 18.6.2006
NOZICKA: ja sem hrr a ty ses zpatky:) btw tvrzeni (budu paradrazovat) "muj nazor mi nevyvratite, pac to proste vim lip" imho neni znakem intelektu, ale naproste omezenosti, promin, ale uz Jan Hus rikal neco ve smyslu: "Vzdy si tvrde stojim za svym nazorem, ale vzdy nasloucham nazorum jinym; pokud zjistim, ze jiny nazor je lepsi nez ten muj, tento prijmu za svuj a budu za nim stat stejne pevne jako za puvodnim", no nic, konec hrrr filozofie;)
ULRIK --- 16:21:48 18.6.2006
NOZICKA: ehm, tohle je odpoved na mou velice jednoduchou a nezakerne myslenou otazku?
JANCHOR --- 16:03:20 18.6.2006
Ze "trivialni" neco degraduje si tu snad myslel jen Muaddib, ne?
NOZICKA --- 15:55:29 18.6.2006
ULRIK: pokud vim, tak se vam nelibi zarazeni duny mezi trivialni literaturu, pricemz ale soucasne razite vlastni definici teto kategorie, ktera dunu degraduje. nemuzu zmenit vas nazor (jak se ukazalo :), ale podobne ani vy nemuzete zmenit muj - alepson ne tak, ze se me snazite presvedcit o tom ze jste ten muj nepochopili. jestli me ctes, tak co pak bylo tohle?: "(je tvoje naprosto zcestné (zcestné z hlediska kritérií tvého zařazení) rozlišování na dvě kvalitativně odlišné kategorie"
ULRIK --- 15:37:46 18.6.2006
No ja vyznam pojmu trivialni znam, ale nejsem si tak docela jist, ze ty ano:-)
Ale ja te ctu. Ty rikas, ze nemuzeme takhle oponovat tvemu vykladu trivialni literatury, protoze jej takto definujes ty, sam pro sebe a do toho ti nikdo nemuze kecat. Ano?
NOZICKA --- 15:15:17 18.6.2006
ULRIK: se seriozni debatou na me nechod, kdyz ani nectes co pisu. a rozdil mezi tvrzenim ze 1+1=3 a ze trivialni znamena i neco jineho nez co si pod tim predstavuje mistr ulrik je dost nasnade.
ULRIK --- 15:10:25 18.6.2006
Nozicka: Aha, uz ti rozumim:-) Ale to je pak jina, zcela jiste vsichni budeme respektovat tve tvrzeni 1+1=3 a tim padem je nevyvratilelne, protoze to rikas ty a ty si to rikat muzes a dup!:-)
Jen s timhle probuh nezkousej uspet v nejake opravdu seriozni debate:-)
??? --- 14:10:23 18.6.2006
NOZICKA: Vidis Ulriku, Nozicka ukazuje na krasne zeleny smrk, jen te barve rika zluta. Je to totiz 'jeho' pojem a tudiz mu to muzes tezko vyvratit ;)
NOZICKA --- 14:03:13 18.6.2006
ULRIK: mnou proklamovana relativita pojmu spociva v tom, ze obhajuju svuj pojem a tudiz mi ho tezko muzete vyvratit, pac ho proste znam lip. nesouhlas ste vyjadrili, ok, jiny stanovisko neprijali, taky ok. jo je moje, jestli mas svoji klidne pochlub. ja jsem se v prubehu diskuze snazil hledat prvky ktery jsou pro trivialni literaturu obvykly, abyste pochopili ze muj vyklad toho pojmu ma nejakou funkcnost a ukazuje jiste spojitosti. k achdronovi a alistairovi: a co jako? alistair svuj postoj vyjadril a ja ho vyvracet nebudu (proste mam jiny) a archdrone je na me nak moc hrr :)
mimochodem, co ma jako bejt tohle: "(je tvoje naprosto zcestné (zcestné z hlediska kritérií tvého zařazení) rozlišování na dvě kvalitativně odlišné kategorie"? lol, opravdovej hardkor
ULRIK --- 13:40:55 18.6.2006
NOZICKA: Zvláštní, přesně tuhle odpověď jsem očekával :) Promiň, ale ty se nevyjadřuješ, ty jen zopakuješ své tvrzení a na argumenty opozice odpovídáš "klidek" či "jak jsem mohl?snadno".

Ty asi stále nechápeš (no dobře, myslím, že chápeš, jen nevíš jak z toho ven), že to, o co tu jde, je tvoje naprosto zcestné (zcestné z hlediska kritérií tvého zařazení) rozlišování na dvě kvalitativně odlišné kategorie, z nichž do nižší právě řadíš Dunu.
Ty se tu teď oháníš relativitou pojmu, ale když si člověk zalistuje, neustále ukazuješ, jak moc si stojíš za tím, že je Duna nižší, protože je dobrodružná, má (dle tebe) pochopitelný děj etc etc. To ale není tebou proklamovaná relativita pojmu.
Mimochodem dělení na vyšší a nižší striktně podle žánru (scifi spada mezi ty nizky) je další poněkud pomýlený pohled :) Počítám, že tuhle definici jsi zplodil sám?

A líbí se mi tvé odpovědi Achdronovi a Alistairovi - něco lepšího než "sakra nevím co na to říct/ vůbec tomu nerozumím" by nebylo?