Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
The Dune - Kultovní dílo Franka Herberta a vše okolo - see HOME!
WHITESCORPIO
ANKETA! Jak hodnotite pokracovani a predehry sagy duna z pera Briana Herberta a Kevina J. Andersona ?

Pokus o prelozeni BG litanie:

"I must not fear. Fear is the mind-killer. Fear is the little-death that brings total obliteration. I will face my fear. I will permit it pass over me and through me. And whan it has gone past I will turn the inner eye to see its path. Where the fear has gone there will be nothing. Only I will remain."

"Nesmim se bat. Strach zabiji mysleni. Strach je mala smrt prinasejici naproste vyhlazeni. Budu svemu strachu celit. Dovolim mu, aby prosel preze mne a skrze mne. A az projde, pohlednu vnitrnim zrakem na jeho cestu. Kde byl strach, nic nezustane. Zustanu pouze ja ."
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
CARIBOO --- 23:05:13 8.11.2005
ahoj, mela bych prosbicku. Nemate nekdo Dunu ( rozumej od prvni knihy ) v elektronicky podobe ( nejlepe pdf )? Nemuzu ji sehnat v antikvariatu, v knihkupectvi je vyprodana a v knihovne je na ni dlouha cekaci doba a pucej mi ji jen na chvili....Ne, ze bych to chtela krast, ale rada bych si to precetla a momentalne je to asi nejschudnejsi moznost. Diky moc a kdyz tak do posty.
FACEDANCER --- 11:00:33 12.10.2005
mam tri zpravy jednu dve dobre a jednu spatnou

na avalconu nebude zadna duna
na koprconu bude jedna prednaska
a na festivalu fantazie 06 bude zase cely blok venovany dune, tentokrat pravdepodobne s fan filmem a par animackama jako bonus
ULRIK --- 15:12:40 12.9.2005
JANCHOR: jaja, Anderson je grafomanská zrůda ničící co ji přijde pod ruku...
WHITESCORPIO --- 13:51:53 12.9.2005
sihaja> ... predpokladam ze mu to ti odvaznejsi uz dali na vedomi :)
SIHAJA --- 13:49:09 12.9.2005
WHITESCORPIO: a kvůli tomu by si třeba i mnozí fanoušci FH ty vidle pořídili..
WHITESCORPIO --- 13:42:13 12.9.2005
uvidime jestli si s tou sedmou nenabehli na vidle ... na ni uz bude platit trochu jiny metr nez na predehry ...
MUADDIB --- 8:56:21 12.9.2005
No mně hlavně příjde že to postrádá hloubku a komplexnost.... díla mi přišly ozhárané a nesourodé... klasická sextalogie byla položena i na reálných základech, poznatcích, fyzice, bioloogii, planetologii, ekologii a vůbec... prostě původní herbert mi jako sci-fi přišel více reálnější a více analogičtější našemu vesmíru.
SATAI --- 21:00:26 11.9.2005
Dnes jsem se prohrabaval vecmi, ktere jsem si privezl z FF a narazil jsem mezi nimi na obskurni komix Duna, ktery vznikl podle Lynchova filmu. Sileny preklad do cestiny, mizerny tisk ci kopie, pochybne maluvky. Videl ho nekdy nekdo?
JANCHOR --- 14:51:20 11.9.2005
Myslim, ze problem neni ani tak v juniorovi, jako spis v Andersonovi. To je znamej packal cizich svetu.
HOUBA --- 13:24:41 11.9.2005
No já juniorovi do duše nevidim, a tak nevim, jestli to dělá víc kvůli penězům nebo proto, že si to třeba i jeho otec přál, aby dokončil všechny ty myšlenky co měl zatím jen v hlavě. Proto ho nehodlám soudit.
To, že nepíše tak "Herbertovsky" je bohužel fakt, ale za to holt člověk nemůže. Možná, že kdyby neexistovalo původních 6 dílů a nebylo tedy možno srovnávat, tak že by se vám ty juniorovy knížky třeba dost líbily.

Sedmičku předpokládám napíšou až dodělaj Historii Duny (což už vlastně snad dodělali). A já se na ní celkem těším, páč např. po přečtení Předeher a Historií mi přibyly další možné alternativy před čím utíkaly CM z rozptylu. No a třeba nás junior překvapí a budou tam i nějaké ty plány v plánech ;)