Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
The Dune - Kultovní dílo Franka Herberta a vše okolo - see HOME!
WHITESCORPIO
ANKETA! Jak hodnotite pokracovani a predehry sagy duna z pera Briana Herberta a Kevina J. Andersona ?

Pokus o prelozeni BG litanie:

"I must not fear. Fear is the mind-killer. Fear is the little-death that brings total obliteration. I will face my fear. I will permit it pass over me and through me. And whan it has gone past I will turn the inner eye to see its path. Where the fear has gone there will be nothing. Only I will remain."

"Nesmim se bat. Strach zabiji mysleni. Strach je mala smrt prinasejici naproste vyhlazeni. Budu svemu strachu celit. Dovolim mu, aby prosel preze mne a skrze mne. A az projde, pohlednu vnitrnim zrakem na jeho cestu. Kde byl strach, nic nezustane. Zustanu pouze ja ."
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
SIHAJA --- 13:49:09 12.9.2005
WHITESCORPIO: a kvůli tomu by si třeba i mnozí fanoušci FH ty vidle pořídili..
WHITESCORPIO --- 13:42:13 12.9.2005
uvidime jestli si s tou sedmou nenabehli na vidle ... na ni uz bude platit trochu jiny metr nez na predehry ...
MUADDIB --- 8:56:21 12.9.2005
No mně hlavně příjde že to postrádá hloubku a komplexnost.... díla mi přišly ozhárané a nesourodé... klasická sextalogie byla položena i na reálných základech, poznatcích, fyzice, bioloogii, planetologii, ekologii a vůbec... prostě původní herbert mi jako sci-fi přišel více reálnější a více analogičtější našemu vesmíru.
SATAI --- 21:00:26 11.9.2005
Dnes jsem se prohrabaval vecmi, ktere jsem si privezl z FF a narazil jsem mezi nimi na obskurni komix Duna, ktery vznikl podle Lynchova filmu. Sileny preklad do cestiny, mizerny tisk ci kopie, pochybne maluvky. Videl ho nekdy nekdo?
JANCHOR --- 14:51:20 11.9.2005
Myslim, ze problem neni ani tak v juniorovi, jako spis v Andersonovi. To je znamej packal cizich svetu.
HOUBA --- 13:24:41 11.9.2005
No já juniorovi do duše nevidim, a tak nevim, jestli to dělá víc kvůli penězům nebo proto, že si to třeba i jeho otec přál, aby dokončil všechny ty myšlenky co měl zatím jen v hlavě. Proto ho nehodlám soudit.
To, že nepíše tak "Herbertovsky" je bohužel fakt, ale za to holt člověk nemůže. Možná, že kdyby neexistovalo původních 6 dílů a nebylo tedy možno srovnávat, tak že by se vám ty juniorovy knížky třeba dost líbily.

Sedmičku předpokládám napíšou až dodělaj Historii Duny (což už vlastně snad dodělali). A já se na ní celkem těším, páč např. po přečtení Předeher a Historií mi přibyly další možné alternativy před čím utíkaly CM z rozptylu. No a třeba nás junior překvapí a budou tam i nějaké ty plány v plánech ;)
SAMIEL --- 19:42:00 10.9.2005
Ja navrhuju je vykuchat jak pisecne pstruhy! ^^
ULRIK --- 18:25:59 10.9.2005
tak jí prostě budeš ignorovat...to, že nějakej penězchtivej pisálek przní dílo mistra nám ještě nevnucuje jeho přízemní uvažování .o)
NEXIS --- 16:04:36 10.9.2005
a sedmička vyjde kdy?? protože já se hrozím toho, že nám dvojka herbert and anderson zničí celou sérii..
HOUBA --- 19:54:05 9.9.2005
mno junior nejspíš nepíše tak jako jeho taťka, ale kdyby nepsal vůbec, tak by možná plno Frankovejch myšlenek přišlo vniveč

jinak do Džihádu jsem se taky hodně dlouho nemoh začíst, ale nakonec se to podařilo, a i když je to jen obyč scífko tak toho nelituju...ostatně je dost možný, že v "sedmičce" na něco z Historií Duny bude navazovat