Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
LIVE FOR SPEED aneb nejlepsi zavodni simulator
BIHARYS
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
MIRA9 --- 20:29:12 4.2.2007
Tak pánové a dámy, rozchodil jsem to. Netušim jak jsem k tomu došel, ale asi takto:

1) zvolit si separovaný osy, což vám ze začátku znefunční plynovej pedál a brzdě to nijak nepomůže (což mě dál hrabat se v tom odradilo)
2) klinout na OSY/FF
3) v tomhle meníčku poklikejte tlačtka plyn a brzda, ke každýmu si zvolte osu z meníčka, který se po kliknutí objeví vpravo (ze začátku zákeřně neni vidět) Osu si vyberete správně, reaguje to na šlapání, takže se nezmýlíte
4) poté co vyberete osu klikněte na "INVERTOVAT 0", což se následně změní na "INVERTOVAT 1", toto udělejte u brzdy i plynu. Pošlapáním na pedály zkontrolujete, jestli se diagramy v pravým dolním rohu obrazovky hejbou správně a neinverzně a že žádnej z nich neklesá a nestoupá kdy nemá.
5) jeďte, mělo by to makat ok. Doporučuju upravit rozsah volantu někam ke 180ti

Stále to neřeší force feedback - někdy nefunguje a pouze to vystřeďuje volant, někdy to funguje a někdy to funguje zvláštně, že to třeba jen vibruje na obtubníkách, ale nekladě to při zatáčení odpor apod. S tím si ale holt asi neporadim.

Díky za rady, jsem rád že volant co stál dřív 7 tisíc dneska neni k ničemu :)
CHAOS_RK --- 23:19:41 2.2.2007
MIRA9: doporucuju obratit se na lidi na http://forum.czechlfs.net/ vim ze nekteri tam tenhle volant maji...
MIRA9 --- 8:41:40 1.2.2007
Tubus: já se obávám že neexistuje správnej Sidewinder, kompatibilní s XP. Nebo máš něco ozkoušenýho?
TUBUS --- 18:57:01 31.1.2007
MIRA9: na instalacnim cd k sidewinderu je programek, kterej pak bezi po spusteni na pozadi (nevzpomenu si, jak se jmenuje, ale myslim, ze to je sidewinder central). tam se daji nastavit napr. schemata sily feedbacku, kalibrovat apod. na jednej karte dole je na vyber "combined axles / separate axles"
DRIZDIK --- 12:04:15 26.1.2007
to už bohužel ne .. je to pár roků zpět ..
MIRA9 --- 8:47:27 26.1.2007
DRIZDIK: prosimtě ve win 98 to údajně jde, ale v XP ne. Prosimtě nevzpomeneš si na verzi sidewinder ovladačů pokud jsi to dělal v XP?
DRIZDIK --- 17:35:28 25.1.2007
ty ale já sidewindera měl a tam to oddělit určitě šlo ..
MIRA9 --- 9:16:13 25.1.2007
Zkoumal jsem to včera ještě podrobnějc a zjistil jsem, že je to neduh obecně všech starších volantů. Většina jich má patch nebo update ovladačů, Microsotf ale už sidewindery nedělá, takže Microsoftí majitelé mají smůlu.
Jde o separaci os, nový a pokročilý hry, což LFS určitě je, vyžadujou separovanou osu pro ply a brzdu. V Win 98 to šlo vojebat tím, že jste si brzdu nastavili na osu Z(kormidlo) a pak ve hře ovládali brždění kormidlem (jakoby). Jenže sidewinder pro XP už ovladače nemá a zahrajete si s ním jen starý hry, který maj kombinovaný osy. Zde končí možnost operačního systému.

LFS sice nabízí mód kombinovných os, i separovaných os, ale ani jeden nefunguje řádně (kombinovanej klasickej brzdí kdykoli pustíte pedál, separovanej ignoruje plyn a invertuje brzdu - čím víc zmáčkente pedál, tím míň to brzdí).

Další možnost je použít doftík JoyToKey - nastavujete si volant na tlačítka klávesnice - zatáčení a plyn necháte, brzdu si nastavíte na klávesnici, přičemž na pedálu pořád zůstane, ztratí ale svou analogovost, při každým dotyku brzdy brzdíte na 100 procent jako když zmáčknete šipku. Demence, ale lepší než drátem do oka. Mě to ale nefakčí, takže schánim další řešení.

Zatim to vidim tak, že si nainstaluju do Virtual PC Windows ME nebo 98 a budu hrát na volant skrz virtuální počítač, co se dá dělat :(
DRIZDIK --- 17:44:25 24.1.2007
jojo nastavuje se to v nastaveni hernich ovladacu v ovladacich panelech ..
HADIAK --- 17:37:15 24.1.2007
vola sa to 'combined axes' co pospisujes KOTWA :)

MIRA9: a v nastaveni hry si nastavoval pedale?