Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Bojová plemena - výměna zkušeností, zážitky ...
KOMONO_BURU
Tyto stránky jsou věnované výměně názorů, zkušeností a zážitků s "bojovými plemeny".
Diskuze se neomezuje pouze na standardní plemena - pitbul, staford ..., ale je otevřena i jiným, netradičním "bojovým" psům.
Vystavujte dle libosti foto Vašich miláčků, zanechávejte linky na stránky s touto tématikou.
[http://darcouch.wz.cz/P1011934web.jpg]

Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
OPI --- 14:13:08 24.7.2012
právě že jo uprostřed spánku v objetí se svým psem a najednou takové bubu...já kopala do vzduchu protože sem nic neviděla ale asi se mi ho podařilo trefit rychle do dobrého místa protože pustil celkem brzo ale do rána už jsme samozřejmě oka nezamhouřili
LILIT --- 14:07:41 24.7.2012
OPI: tyjo, to mě nenapadlo s tím ridgem!

Tak to je drsný, bylas taky uvnitř?
LILIT --- 14:05:55 24.7.2012
ERIKK: WOW no tak to je teda profláklý mýtus. Problém je, že si to myslí i majitelé těchto psů :o( To se pak těžko psovi dává povel "pusť", když tomu, že pustí, sám nevěří (myslím páníček).


PAPAVLIS: Njn můj má 10 měsíců, takže 100% zatím neposlouchá a kdo zná RR, tak ví, o čem mluvím. A ten druhý byl 5-ti měsíční Pit, takže štěně.. V oploceném výběhu. Víš, to bychom s mladými psy preventivně nemohli nikam. Ale to je jiná debata. Já řeším co dělat, když se něco takového stane.

Díky oběma za radu :o)
OPI --- 14:05:34 24.7.2012
no moje zkušenost je taková že RR nebo jakéhokoliv jiného s čírem na zádech nepouštět k jiným které sám nezná protože ten ridge vypadá jako by se pes naježil a ostatní si potom myslí že chce útočit....ale perlička...v kempu mi do otevřeného stanu v noci skočil staford a pokousal mojeho psa...
ERIKK --- 13:17:09 24.7.2012
No ja mam tedy odzkousene ze nejlepe funguje dat psovi zezadu kravatu (chytnout ho zezadu pod krkem ) a tou kravatou ho zacit dusit/skrtit. Neni potreba bejt ani moc silnej/na , a je to celkem bezpecny, pze kdyz je pes zakouslej, neni tezky dat mu to predlokti pod krk. Kazdej pes se pusti, kdyz se dusi, at je rozjetej sebevic.

Jinak nechci vyvolat flame, ale zasekle celisti to je mytus :) Respektive muze dostat krec a pak by se to mohlo stat, ale rozhodne pri beznym zakousnuti i ve rvacce muze pustit kdy chce.
PAPAVLIS --- 13:15:58 24.7.2012
tak páčidlům se říká "break stick"
PAPAVLIS --- 13:10:14 24.7.2012
pokud se teda pitbulovi zasekne čelist, tak ani to držení za koule nepomůže.....ta čelist se prostě musí vypáčit.....dokonce jsem viděla někde na netu přímo speciální páčidla..... jo a voda na hlavu nefunguje, ale slyšela jsem, že zabralo když dáte psovi čuchnout alkoholu nebo třeba octa, kapičku octa na čumák.....pes se prý pustí

jinak nejlepší je prevence....nepouštět psa k jinému, když na 100% neposlouchají
LILIT --- 12:46:17 24.7.2012
STHENO: Moc díky :o) S tou flaškou nevím, chodíme celkem na lehko, ale další dvě rady si zapamatuju.
Ad.3 - kopnutí do koulí bych samo o sobě taky neuznala, ale zas na druhou stranu, kdybych viděla, že cizí pes rdousí toho mého, tak bych byla schopna mu klidně i oddělit hlavu od těla, kdyby nebyla jiná možnost... :o/
STHENO --- 11:44:53 24.7.2012
LILIT:
1. nosit so sebou flasku s vodou a poliat psa na hlave
2. silne stlacit miesto, kde sa napaja psovi sanka na lebku - pod tymto miestom niekde - z oboch stran
3. este som pocula odporucania ako kopnut psa do guli a podobne, ale to by som neskusala a nesuhlasim s tym.
LILIT --- 10:00:25 24.7.2012
Ahoj, pokud je zde zkušený a rozumný chovatel Pitbullů (nebo jiných bullů), pak prosím o názor nebo radu. Už se mi 3x stalo, že mi psa (mladý Ridgeback) napadl Pitbull. Vždy to bylo zničeho nic (např. při normální hře), takže bylo nemožné tomu předejít. Jak postupovat v případě, že se mi stane něco takového a majitel bude idiot, který neví, jak se svým psem v tu chvíli manipulovat? Myslím tím, co dělat, když je ten pes zakousnutý do mého a v tu chvíli už nemůže pustit? Svého psa dokážu odtrhnout, rve se úplně jinak - trhá, kouše. Ale nezahryzne se na delší dobu..
Díky