Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
s detmi a pro deti ...tvorba, volny cas, rodicovstvi, cinnosti, vyroba, uceni, vychova
MILAZAJICEK
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
SHERY --- 12:53:14 7.6.2005
jo to zni zajimave-chce to presne neco takovyho pestryho. dnes mam zrovna kvuli taboru srazek, tak uvidim jestli z toho vyleze neco pestryho...
a myslim si, ze dneska to muze bejt tehle deti jenom poza, ze je to nebavi- nakonec z toho vyjdou s poradnym usmevem na tvari :o)
GIMEL --- 12:00:49 7.6.2005
My jsme to udělali formou workshopů, které jsou "povinně volitelné", takže pokud ví, že by je to vůbec nebavilo, přihlásí se na něco jiného. Máme tam kromě toho poznávání zvířat i nějaká bojová umění beze zbraně, se zbraní, rozdělávání ohně, tkaní, keramiku... nevím co ještě, ale je toho dost a určitě si vyberou.
SHERY --- 11:46:39 7.6.2005
joj to ale jen nejake deticky. kdyz vemu ten nas tabor- to je tedy trochu vyjimka- to jsou deti trosku se socialnim ci jinym problemem, tak to je panecku obtizne vymyslet neco aby to nezhatily...
jde ale doopravdy asi o pristup s jakym se dane aktivity podavaji...
GIMEL --- 11:40:43 7.6.2005
ALIA: Nemyslím si, že by dnes bavilo děti něco jiného. Na tábor jedou proto, aby si odpočali od počítačů a kin a poznali nové věci. My pro ně například letos máme připraveno poznávání zvířat za jejich nepřítomnosti - tedy podle peříček, vývržků, chlupů, bobků, stop... Myslím, že je to bavit bude.
ALIA --- 11:33:01 7.6.2005
my jsme mivali jednotliva temata na taborech a bylo to super... taky jsme odlivali stopy zvirat (to me bavilo) a nebo treba poznavali kytky (dostanes obrazek s nejakym popisem a mas to najit), ale prece jenom dneska uz deti bavi jiny veci nez odlivani stop:))
GIMEL --- 14:51:00 25.5.2005
Bylo by dobré se sejít s ostatními vedoucími (jistě tam nejedeš sama) a vymyslet alespoň částečně nějaký program. Nenechávat všechno plánování až na místě. Pokud celý týden bude mít nějaký smysl a na závěr nějaké vyhodnocení, podaří se Ti děcka líp zvládat. Chce to hrát s nimi. Být součástí her. My jsme například běhali celý den v kostýmech, i když jen amatérsky vyrobených. Když děti vidí, že se o ně zajímáš, že Tě s nimi baví pracovat, jsou otevřenější.
GIMEL --- 14:30:44 25.5.2005
ZEGA: Jestě mě napadla jedna rada. My jsme na škole v přírodě vždycky dělali nějaké téma. Třeba cesta kolem světa. Každý den jsme byli v jiné zemi a všechny hry, co jsme jen vymysleli, jsme se snažili nějak napasovat na tu zemi. Takže například: Dneska jsme ve Španělsku, takže typická hra na jelena (vybíjená v kruhu) se jmenovala na býka. Děti to pak daleko víc bavilo. Všechno jsme jim vždycky zdůvodnili a ještě se dozvěděli spoustu věcí, protože z našeho týmu měl každý nějakou svou oblíbenou zemi, takže jim o ní pověděl. Když jsme byli v Číně, nechali jsme je, ať si vyřežou hůlky z klacíků a při obědě se s nimi měli najíst. Do Irska jsme zas zabudovali lanové hry v lese (to je výborná aktivita, lanové hry děti baví v každém věku) - zdůvodnili jsme to tím, že v Irsku hodně prší, takže se musí naučit překonávat terén aniž se dotknou země, protože by jinak šlapali do bahna.
MAEVE --- 15:18:29 24.5.2005
ZEGA: to neni zac, jen aby se ti nevysmali, obavam se, ze si ted deti ujizdeji asi na jinych radovankach :)
MAEVE --- 14:44:12 24.5.2005
ZEGA: tady asi budou podobny http://minictyrak.sdb.cz/Hry/Hry.htm
me asi nejvic bavili vzdycky nejaky souperivy venku
MAEVE --- 14:42:17 24.5.2005