Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
s detmi a pro deti ...tvorba, volny cas, rodicovstvi, cinnosti, vyroba, uceni, vychova
MILAZAJICEK
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
??? --- 23:31:18 6.4.2019
KAI: Hm, tak na eko přednášce asi nechceš rozdávat polystyrenový koule, co?:D
KAI --- 21:22:04 6.4.2019
KAI: při eko přednášce pro rodiče :)
KAI --- 21:21:27 6.4.2019
???: netřeba ani světadíly, ani průřez, jde o zabavení dětí při eko přednášce :) mám zadané pouze "výtvarné ztvárnění Země", ale myslím, že je to dost na mně, že mám volnou ruku (ale omezený rozpočet a čas)
??? --- 17:27:43 6.4.2019
KAI: Jde ti o světadíly nebo o průřez? My jsme doma vyrobili globus z polystyrenové koule z hobby obchodu, kterou jsme polepili kousky modrého a zeleného krepáku. Nečekaný bonus - koule ve velké velikosti jsou rozříznuté na půl a duté, takže jsme ji i vyložili červeně jakože magma.
KAI --- 20:39:24 5.4.2019
Díky moc všem za nápady!!
Ještě mě napadla nějaká samo tvrdnoucí modelína, modrá se zelenou...ještě googlím obrázky a je toho mraky :))
KAI --- 20:35:10 5.4.2019
ROZTE: to ses úplně rozvášnila!! :))) No, má to být na max dvě hodiny, stačí i míň, aby u toho děcka vydržela a pak si ještě třeba chvíli jen tak hrála (v herničce). A máme omezený budget a prostor a vůbec, takže hledám nějakou méně divokou cestu :))
ROZTE --- 12:07:01 4.4.2019
KAI: Jen nápad, realizaci nemám promyšlenou...Kdyby se vzala papírová lepicí páska / izolepa a začalo by se nějakým tvrdým jádrem, třeba kovouvou kuličkou/koulí (varianta kulatá krabička která by se naplnila něčím co je v jádru / nebo železné něco jen omotat izolepou) která by se postupně omotávala a do jednotlivých vrstev by se přidávalo to co je v jednotlivých vrstvách planety (nevím přesně co tam je...) představuju si nějaké kameny, hlína, tekuté horniny/magma třeba obarvenou vodou v igeliťáku (teoreticky by se nechala vytvořit i sopka; pro skupinu 3-6 asi moc složité..) rostliny nakonec lidi, zvířata...(2d nakreslené na papír, ta vrstva je tenká), Na vodu použít prostě modrou vodovku, kterou by se ta lepící páska papírová obarvila... Pokud by se použila ta papírová páska, tak na vzduch by se nechala použít průhledná izolepa (mraky z papíru...)nahoru třeba družice a nakonec černá vrstva jako vesmírná tma...

Master piece by bylo to pak rozříznou a vidět ty jednotlivé vrstvy (to už vůbec nemám promyšlené), ale líbí se mi ten nápad :)
Neumím si představit, jak by se řezaly kameny :D ale kdyby byl místo skutečnách kamenů třeba pomačkaný papír (čtvrtka na pevnější horniny a pauzák na nějaké měkčí...) tak by to asi šlo...

Teoreticky by ty jednotlivé vrstvy šli udělat i v měřítku +/- podle počtu obmotání páskou dokola nebo podle vrstvy toho namačkaného papíru..

Jééé..uplně to vidím :)

ADD --- 0:23:21 3.4.2019
KAI: Kup si v Kiku míč za 25 Kč. Něčím to předem natři, protože na samotné gumě to bude blbě držet, tak ať to vyzkoušíš doma a s dětmi už tam máš nějaký použitelný podklad. (Pokud tam nechceš světadíly třeba lepit, to by problém být neměl.)