Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
s detmi a pro deti ...tvorba, volny cas, rodicovstvi, cinnosti, vyroba, uceni, vychova
MILAZAJICEK
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
??? --- 8:38:17 31.3.2015
EUCHENIE: mému synovi by možná připadala zábavná pasáž o letadle, protože je má rád, ale asi by to na něj celé bylo už moc infantilní, moc plné citoslovcí a takové podbízivé (je mu 3,5 let, ale ani mladšímu jsem mu nečetla takové věci, sama to nemám ráda).
Na druhou stranu, za moje dítě klidně víc reálií, on to miluje.
Mně nicméně vadí ta pointa, v životě bych nezavolala na dítě, aby šlo na prsíčko, ani kdyby to bylo mimino.
KAIRRA --- 7:19:39 31.3.2015
EUCHENIE: přidávám se k Malke.. na me mě je tam strašně strašně moc vykřičníků na příliš jednoduchý děj. Jako, umím si živě představit, že to i s těmi vykřičníky vyprávím jako motivační povídačku při cestě do schodů (jednu dobu jsem vymýšlela tzv. čtyřpatrové pohádky), ale v té psané podobě je to hrozně jakoby nepřirozené..
MALKE --- 7:15:27 31.3.2015
MALKE: (a vím, že odpovídám na něco jiného, ale literaturu volí v tomhle věku rodiče, tak proto;-) )
MALKE --- 7:12:38 31.3.2015
EUCHENIE: dětem jsem to nečetla, mně to připadá nezábavné, promiň. ukecané, jazykově nesourodé, tak nějak o ničem. asi rozumím základu, ale rozvinula bych příběh - víc pohádky, míň "reálií" (třeba to ubytování v hotelu - vůbec tam nehraje roli, to je "dospělý pohled", prostě dodržení souslednosti před-po; dítě jde do moře, ale nestane se v podstatě nic, než zase vyleze).

baví mě ta (jazykově) emocionální pasáž o letadle.
EUCHENIE --- 13:19:29 30.3.2015
prosimvás, kdo mátě děti 2 - 3,5 let, můžete jim přečíst todle, esi jim to bude připadat zábavný? http://taucova.cz/co-noveho/85-vesele-prihody/165-moje
chápu, že občas zprostředkování nemusí bejt až tak...
budu ráda za feedback, klidně pošta či mejl euche@centrum.cz
Díky!
ADD --- 14:10:26 27.3.2015
BEBERA: Tohle beru, jakmile dospějou do stádia sběratelství, mají moji podporu. Navíc, jak jinak bychom doma třeba mohli měnit známky, kdyby pak každý neměl svoje album. (Na to se těším a doufám, že tuhle fázi kluci nepřeskočej. Já s tátou a dědečkem měnila moc ráda.) Ve fázi "postavíme koleje a já budu přepravovat věci a ty mě budeš jako indián přepadat a pak si to vyměníme" je osobní vlastnictví celkem zbytečné.
BEBERA --- 13:58:52 27.3.2015
ADD: děti mají taky hračky společné, osobní jsou dudlíky mladšího (absolutní tabu) a kola. Hračky je moc neberou, ale starší tahá domů kameny a "drahokamy" - broušená sklíčka nebo korálky a navíc si teď pořád syslí peníze a pořád si je přepočítává. Tak oba dostali svoji krabičku na poklady a nesmí tomu druhému do té jeho sahat, ani si ji půjčovat...
MARKYSHA --- 12:25:35 27.3.2015
TULENI: On Tonda "společné" chápe jako "kdo to dřív sebere, ten to má", ale osobní vlastnictví respektuje.
TULENI --- 11:59:05 27.3.2015
MARKYSHA: teda u techle stavebnich a dupla a koleji si to teda taky neumim predstavit...hadaj se kolikrat i tak kdyz nejmladsi neco neopatrnosti rozebira...natoz resit ktera cast dupla/koleji je koho...svy maji maximalne par takovych osobnich hracek jako eri nejake panenky a kluci nejaka auta a mazliveci na spani ktere jsou nejosobnejsi, vse ostatni maji spolecne i kdyz to treba nez se narodil Nik dostala Eri s Maxem, nebo jen Maxik...neresej to zda se a ucime je se delit co nejvic to jde, ale nebrat si veci navzajem z ruky atp....pripadam si casto jak ohrana deska,ale zda se ze to casem pochopi vsichni :)
MARKYSHA --- 11:52:01 27.3.2015
ADD: oni mají jedno Duplo dohromady, kostky jsou jenom Alenky, jedno Duplo je jenom Tondy a koleje máme dvakrát stejné, dárek, tak ty taky jsou jako Alenky.