Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
s detmi a pro deti ...tvorba, volny cas, rodicovstvi, cinnosti, vyroba, uceni, vychova
MILAZAJICEK
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
MARKYSHA --- 12:25:35 27.3.2015
TULENI: On Tonda "společné" chápe jako "kdo to dřív sebere, ten to má", ale osobní vlastnictví respektuje.
TULENI --- 11:59:05 27.3.2015
MARKYSHA: teda u techle stavebnich a dupla a koleji si to teda taky neumim predstavit...hadaj se kolikrat i tak kdyz nejmladsi neco neopatrnosti rozebira...natoz resit ktera cast dupla/koleji je koho...svy maji maximalne par takovych osobnich hracek jako eri nejake panenky a kluci nejaka auta a mazliveci na spani ktere jsou nejosobnejsi, vse ostatni maji spolecne i kdyz to treba nez se narodil Nik dostala Eri s Maxem, nebo jen Maxik...neresej to zda se a ucime je se delit co nejvic to jde, ale nebrat si veci navzajem z ruky atp....pripadam si casto jak ohrana deska,ale zda se ze to casem pochopi vsichni :)
MARKYSHA --- 11:52:01 27.3.2015
ADD: oni mají jedno Duplo dohromady, kostky jsou jenom Alenky, jedno Duplo je jenom Tondy a koleje máme dvakrát stejné, dárek, tak ty taky jsou jako Alenky.
RYBKA --- 10:52:37 27.3.2015
U nás má každý dítě svou "speciální" hračku, na kterou má přednostní právo, zbytek mají dohromady, ale oni si taky hodně dohromady hrajou, kdybychom měli řešit, čí je která kostička, asi bych se zbláznila nejen já, ale i děti :-)
ADD --- 10:17:46 27.3.2015
MARKYSHA: Ja proste nevim, jak bych to u dupla nebo vlackodrahy resila; kazdy by mel sve kostky a vagonky? Kdyby to byl kluk a holka, tak to spis vyplyne, kdyby meli oblibene plysaky nebo se zamilovali do konkretniho auta, tak to taky respektuju (a rada, nikdy jsem nepobrala, ze si zadnou hracku vic neoblibili, ani Benys, dokud byl sam), ale oni tu potrebu zatim nemaji. Tim, ze planujeme vic deti, tak je praktictejsi mit veci dohromady. Jakmile si vyhranej specialni zajmy, budou chodit kazdy na jiny krouzek, tak to osobni vlastnictvi samozrejme vznikne.
ADD --- 10:11:58 27.3.2015
DALEEN: Nejak ne, alespon co jsme chodili na hriste, tak Benys vedel, ze ma poprosit o pujceni, pripadne nabidnout neco na docasnou vymenu. Nepamatuju se, ze by s tim byl vetsi problem. Oni se samozrejme o hracky perou i mezi sebou, ale bez toho jeceni "moje", jen s "s tim si chci hrat ja".

Co se resi, je obleceni. Benys registruje, ze se jeho obleceni obcas presune do hromadky k bratrovi a i Nik se brani "to je brachovo". Tak vysvetlujeme, ze oba vyrostli, Benysovi ze pribyla nova trika a tahle ze ted budou Nikova... Vsimaji si i ponozek. :-)
MARKYSHA --- 8:34:01 27.3.2015
ADD: tak to já zas respektuju, že některé věci jsou jenom Tondy a některé jenom Alenky, i děti mají právo na něco osobního.
SEVERINE --- 8:27:04 27.3.2015
DALEEN --- 8:18:32 27.3.2015
ADD: A nemají pak problém ve společnosti jiných dětí a lidí? Trošku bych se bála, že s přístupem, že je všechno všech nepoberou, že jsou věci, které někomu patří. V reálném životě nepatří všechno všem, ale lidé mají vlastnická práva a jsou věci na které se prostě nesahá, když někomu patří.
Neber to prosím jako útok, spíš mě to zajímá.
??? --- 8:05:47 27.3.2015
BONEMINA: "moje" je u nás statisticky nejčastější slovo... a to jak ze strany Pavla, tak ze strany holčiček. On jim krade kočárky a panenky (momentálně má v posteli nahrabošené asi čtyři hadrové panny), ony jemu autíčka a vláčky... občas to někdo zkusí na "Mně přinesl Ježíšek!", ale jinak dost tvrdě trváme na tom, že kdo to našel první, ten si s tím hraje (zasahujeme, pokud někdo někomu něco vyrve z ruky), a jediná možnost, jak to dostat, je poprosit (holky se vzdávají věcí na vyžádání docela ochotně) nebo vyměnit. Vlastnictví se nemění (tedy vláčky jsou furt Pavlovy), užívací právo je všech :-)
Ale nevztahuje se to na mazlideky holek a usínaček Pavla - ty jsou tabu.