Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
HRY » rpg » larp
DIES IRAE Projekt Chronos
ZMYJKA
Lze změnit minulost? A když jste uzamčeni ve dni, který se zopakuje několikrát, můžete změnou situaci zlepšit a nebo zhoršit?

To vše a ještě více se dozvíte v "Dies Irae: Projekt Chronos" - městském larpu, který proběhne ve dnech 23. září - 2. října 2016 v Praze. Hlavním tématem larpu je cestování v čase a časové smyčky. Hráči mohou ztvárnit postavy, které se "vrací do naší doby" ať už kvůli vyšetřování, změně osudů, lásce a nebo čiré zvědavosti.

Organizují: PATR1K, ZMYJKA, XTREE

Skupina na FB
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
PATR1K --- 13:18:04 22.12.2016
ELEYNE: Takových lidí bude asi hodně. Chceme to rozdeknout co možná nejdříve, visí to na tom, jak bude mít čas onen objekt, kde to budeme pořádat. Chtěl bych to vědět začátkem ledna
ELEYNE --- 9:48:35 22.12.2016
PATR1K: kdy se rozsekne termín? Chtěla bych jet, ale hodí se mi jen jedno datum (a takových lidí bude asi víc)
PATR1K --- 23:32:06 21.12.2016
Sabat bude!

O co jde?
Larp z prostředí WoD Vampire: The Sabbat.
Upíři, kteří sami sebe nazývají Kainité, odmítají Tradice a jsou Mečem Kainovým, který rozdrtí Antediluviány při příchodu Gehenny!

Jak to bude vypadat?
Hra na jeden den a jednu noc (sobota + noc ze soboty na neděli). Biskup svolává členy Sabatu do války proti Kamarile a k této příležitosti pořádá párty, jak se na Sabat sluší a patří.
Hra bude indoorová pro cca 20 hráčů + mnoho CP.

Kdy a kde?
Termín bude 4. února nebo 18. února 2017. Stále ještě jednáme o prostorech, v lednu potvrdíme jak datum, tak místo.

Organizují: Patrik Krupička, Ivana "Zmyjka" Kuglerová

V průběhu ledna bude pro zájemce sedánka nad settingem a podobnými záležitostmi. Hra se odehrává v současnosti. Už teď si rozmyslete, co byste případně chtěli hrát, popřípadě s kým. Prostor bude pro bojovnější role (ačkoliv hra nebude primárně bojová), pro politiku, mystiku, filozofii a podobně.
Přihlášky otevřeme v lednu.

NYX: [ LARP - Sabat ]
Facebook: https://www.facebook.com/groups/572840162920260/
DAROS --- 15:55:45 10.11.2016
VEVER: Diky, bohuzel je to dole :-(
VEVER --- 15:50:23 10.11.2016
DAROS --- 15:43:11 10.11.2016
Pls nemate nekdo odkaz na pravidla takove te hry na vraha ? Tj zbran napr bila rukavice, lzice a pod. ?
SIHAJA --- 13:06:17 19.9.2016
Já bych si ráda zahrála, třeba někdy na jaře.
PATR1K --- 22:56:18 16.8.2016
Projekt Chronos nebude.
Bohužel se na hru přihlásilo příliš málo hráčů na to, abychom mohli hru uskutečnit. Těm, kteří se přihlásili a nebo nás jinak podporovali, moc děkujeme, vážíme si toho :-).

Hru bychom však i přes to rádi uskutečnili, jen budeme muset najít vhodnější termín. Můžete nám pomoci například tím, že nám řeknete, kdy by podle vás mělo větší smysl hru uskutečnit. Popř. pokud jste se nepřihlásili z jiných, než časových důvodů, také nám to řekněte, rádi si to poslechneme.

Děkujeme za přízeň a doufám, že se znovu potkáme příště :-)
PATR1K --- 12:44:59 8.8.2016
Zbývá týden do ukončení přihlašování a zatím není přihlášeno mnoho lidí. Pokud nebude lidí dost, nebudeme bohužel moci hru uskutečnit.
Pokud se chystáte přihlásit, tak prosím tak učiňte, pokud si nejste něčím jistí, klidně nám napište a rádi s vámi probereme potřebné.
Zkuste třeba také pozvat své kamarády, ke kterým se tato akce třeba ještě nedostala.
Díky :-)
PATR1K --- 12:57:54 4.8.2016
Chceme se s vámi podělit o několik našich nápadů na to, jak by mohly vypadat různé budoucnosti, ze kterých se vaše postavy mohou vydávat do naší hry :-). Mohou vám posloužit třeba jako inspiromat pro postavy, zápletky atd.

Po té, co došlo k AI singularitě, stala se AI nejpoužívanějším nástrojem řízení civilizovaného světa. Začalo to vcelku jednoduše, jako například řízení silničního provozu, rozšíření inteligentního řízení budov (osvětlení, teplota...) a o optimalizaci výrobních linek ani nemluvě. Netrvalo dlouho a AI začaly optimalizovat samy sebe, navrhovat efektivnější hardware a řídit jejich výrobní linky. Samozřejmě, že společnosti, které se na této vlně boomu AI svezly neskutečně vydělaly.
Brzy se metody umělé inteligence začaly aplikovat i do oblastí, o kterých se dříve říkalo, že se bez lidské obsluhy neobejdou. Například v medicíně - lékařské stroje začaly vykazovat mnohem lepší diagnózy, než lidští doktoři o chirurgii ani nemluvě. Celá personální oddělení v podnicích nahradil jeden výpočetní stroj.
Samozřejmě, že značná část společnosti se bouřila. Mluvilo se o "kradení práce", "tak to přece nemá být" a vznikly nekonečné diskuze o etice.
Čím sofistikovanější AI vznikaly, tím méně bylo možno porozumět tomu, jak fungují. Netrvalo dlouho a správu AI již nebylo možno zajišťovat pomocí lidských sil. Odborníci na dané téma dokázali pouze predikovat další vývoj a vysvětlovat případné důsledky počínání AI. AI začaly řešit ekonomiku a postupně se dostávaly na vyšší a vyšší globální úrovně.
Navzdory očekávání skeptiků a fanoušků postapokalyptických sci-fi, stroje se neobrátily proti lidem a opravdu vykonávaly pouze to, za čím byly naprogramovány (alespoň soudě podle odborníků). A svou práci umělé inteligence vykonávaly více než dobře. V civilizovaných zemích, kde AI již běžně optimalizovala společnost (vybírala vhodné lidi na vhodné pozice atd.), životní úroveň výrazně vzrostla.
Našli se však jedinci, kterým se toto uspořádání z různých důvodů nelíbilo, našli se i tací, kteří zašli tak daleko, že se začaly uchylovat k terorismu. To vyneslo na povrch debaty o nasazení robotických pořádkových sil, tedy jedné z činností, kde se dosud zachovala majorita lidského faktoru.