Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
HUDOBNÍČKY/ŽENY V HUDBE/hudba v ženách
IKA


aktualne motto pochadza od JESSIEATREIDES a znie takto:


Sex a muzika spolu idú ruka v ruke... Nehovoriac o base. Basák, ktorý nevie, ako poriadne uspokojiť ženskú, ktorý nepozná dokonale ženský rytmus, je na hovno basák. výnimku tvoria talentované ženy - pretože tie svoj rytmus poznajú. preto pálim všetkých tých pseudo-jazzmanov, čo tvrdia, že kočka nemože mať feeling na basu alebo na bicie. to sú kokoti.


..k tejto teme urcite mate co povedat...:)

zeny: ako sa vam hra v prevazne muzskom hudobnom svete? ..s akymi reakciami sa stretavate? ..mate nejake zenske "idoly"?

muzi: maju zeny vobec pre hudbu vlohy? ako sa vam hra so zenami, su skor rusivym elementom alebo vitanou inspiraciou?

...atd, urcite mate toho hodne na srdci.:)spriateleny klub: PRIATELKY BUBENIKOV A PRIPADNE AJ INYCH HUDOBNIKOV :)

..na chat používajte spriatelený klub, ďakujem.:)..ake su vase oblubene hudobnicky? (sup s nimi na nastenku!:)

Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
JULESKAH --- 21:29:52 4.9.2008
LIETAVA: Zuzanu Navarou jsem ted zrovna shodou okolnosti znovuobjevila, skoda ji...
videl jste nekdo ten jeji GEN ci co to bylo? Na CT...
KATULINKA --- 15:17:30 13.8.2008
Rachael Yamagata
Nevim jestli o ni byla uz nejaka zminka, ale ted by urcite mela, protoze bude vydavat novou desku.
Vice http://www.rachaelyamagata.com/
NEKDO_CIZI --- 10:11:41 6.8.2008
KATULINKA: jo to je moc povedený :-)
KATULINKA --- 21:49:59 5.8.2008
NEKDO_CIZI: me se treba maximalne libi tvorba az odesla z 4non blondes
??? --- 21:08:35 5.8.2008
ctrl C + ctrl V z agharta.cz:

11. - 16. 8.2008 Mladé ženy v jazzu / Young women in jazz

11. 8.2008 - AghaRTA Jazz Centrum
BEATA HLAVENKOVÁ QUARTET
Pianistka, aranžérka a skladatelka Beata Hlavenková studovala kompozici v oblasti vážné hudby na Janáčkově konzervatoři v Ostravě. V roce 2004 absolvovala University of Massachusetts v Amherstu (USA) s Master's degree v oboru jazzové kompozice a aranžování. Její současnou jazzovou tvář prezentuje Quartet, ve kterém s ní hrají kontrabasista Rasťo Uhrík, bubeník Dano Šoltis a hráč na steel kytaru Josef Štěpánek.
www.beatahlavenkova.com

12. 8.2008 - AghaRTA Jazz Centrum
VESNA CÁCERES & ÁNIMA
Vesna je pravděpodobně první zpěvačkou, která v Praze zpívala brazilské písně MPB (Musica Popular Brasileira). Začalo to v roce 1995, kdy s mexickým kytaristou Pablem Ortizem založila skupinu Ánima. V pozdějším „jazzovějším“ období svého zpěvu, Vesna okouzluje posluchače svou interpretací bossa novy a samby. Ve skupině Ánima hrají Bharata Rajnošek na saxofony, trubku a flétnu, Vojtěch Želinský na kytaru, Jan Greifoner na kontrabas a Stanislav Amcha na bicí.
www.vesnaanimaband.com

13. 8.2008 - AghaRTA Jazz Centrum
S.O.I.L.
Skupina S.O.I.L., která se pohybuje na pomezí elektroniky a jazzu, se zformovala kolem zpěvačky a autorky hudby i textů Zuzany Kropáčové zhruba před čtyřmi lety. Její sestavu tvoří vesměs absolventi Konzervatoře Jaroslava Ježka, dobře známí z řady dalších hudebních, zejména jazzových projektů. S.O.I.L. tvoří vedle Zuzany Kropáčové klávesista Jakub Zitko, kytarista Jiří Šimek, basista Aleš Slavík a bubeník Tomáš Herian.
www.soil.cz

14. 8.2008 - AghaRTA Jazz Centrum
PAVLA MILCOVÁ & TARZAN PEPÉ
Originální písničkářka Pavla Milcová ve své tvorbě prolíná folk s jazzem i jinými žánry. Na koncertech jí doprovázejí špičkoví instrumentalisté, kytarista Peter Binder a kontrabasista Jaromír Honzák.
www.pavlamilcova.com

15. 8.2008 - AghaRTA Jazz Centrum
ZEURÍTIA
Zeurítia si říká mladá jazzová zpěvačka Vendula Šmoldasová, která se v současné době zaměřuje převážně na bossa novu a sambu. Její skupina nezůstává u strohé interpretace brazilské hudby ze šedesátých let. Osobitý zvuk dodávají skladbám aranžmá kytaristy Libora Šmoldase a nemalý podíl na plném zvuku kapely mají bubeník Tomáš Vokurka a kontrabasista Marián Friedl.
www.zeuritia.com

16. 8.2008 - AghaRTA Jazz Centrum
LOS RUMBEROS
Historie kapely Los Rumberos se začala pozvolna psát v roce 2005, avšak od té doby je to již zcela jiné těleso. Změnilo se jak obsazení, tak i žánrové zaměření, které se z původně poměrně širokého záběru stále více přiklánělo k latinsko-americké hudbě. Tento vývoj dal koncem roku 2007 vzniknout v ČR ojedinělému latin-jazz tentetu, který spojuje energickou latinovou rytmiku s jazzovými prvky.Vzory pro podobu kapely jsou zejména orchestry Poncho Sancheze a Tita Puente, jejichž skladby tvoří nemalou část repertoáru.
Kateřina Myšková – voc, perc, Lukáš Gál – trp, Michal Wróblewski – as, Petr Hladík – ts, Jana Pokorná – bs, Petr Smetáček – timb, perc, Martin Brunner – p, Jan Burian – g, voc, Petr Telenský – bg, Carlo Magno – perc

WENCA --- 23:11:07 29.7.2008
NEKDO_CIZI --- 13:38:50 29.7.2008
zrovna sjíždím vše co mám od Lindy Perry ..... je to dokonalý
??? --- 22:33:56 22.7.2008
(ked budete googlovat jej obrazky v praci, zapnite si safe search - asi existuje aj nejaka znama pornstar s rovnakym menom:))