Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Ikarie / XB-1
HYPERION
XB-1 je tištěný měsíčník věnovaný fantastickému žánru. Vychází od prosince roku 2010 a jeho internetové stránky najdete na adrese http://www.casopisxb1.cz. Na nyxu se vedle zcela volné diskuse o směřování a obsahu časopisu můžete rovněž ptát na vše ohledně děnně aktualizovaného webu časopisu. Nejde o oficiální kanál ke komunikaci s redakcí časopisu. Veškeré kontakty na členy redakce najdete zde. Máte-li jakýkoli problém s předplatným (ať už tištěné či elektronické verze časopisu), obraťte se s dotazy na řešení nejprve na příslušného distributora.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
BORGDOG --- 21:31:25 31.8.2009
TOMMYKNOCKER: A v listopadu prý bude Chiang. ;-)
HYPERION --- 21:22:37 31.8.2009
TOMMYKNOCKER: Jde o dost rozsáhlou novelu, vyšla tedy v srpnovém a zářijovém čísle rozdělena do dvou částí. Doporučuju číst najednou :-)
TOMMYKNOCKER --- 21:16:05 31.8.2009
HYPERION: Ikarii jsem uz bohuzel dlouho necetl, dlouho nebyl cas, tak jsem rad, ze stiham knizky. Ale jak to tak vidim, budu si muset sehat Ikarii srpnovou, abych si mohl precist tu hard-SF space operu.
HYPERION --- 14:53:43 30.8.2009
Pokud jde o hodnocení povídek, tak nemohu sloužit. Vždy vybírám povídky, u kterých jsem přesvědčen, že jsou více než vhodné k otištění :-)
V aktuálním čísle je psychologická povídka od Daryla Gregoryho a zakončení hard-SF space opery od Grega Beara.
HYPERION --- 14:51:47 30.8.2009
THOMASMORTA: Tak to si ten úvodník četl opravdu jen letem světem...
THOMASMORTA --- 14:31:20 30.8.2009
MAIMONIDES: Osobně preferuji spíš fantasy subžánry, takže nejsem vhodný posuzovatel... Zahraniční povídky vybírá Hyperion, tak se ptej jeho. Ale v tomto čísle je jenom jedna, pak už tam je "jenom" druhá část povídky z minulého čísla. České povídky téměř nečtu.
THOMASMORTA --- 13:56:51 30.8.2009
HYPERION: Až od Tebe jsem se dozvěděl, že se ten klub jmenuje Cross...
HYPERION --- 11:52:06 30.8.2009
THOMASMORTA: Jo, úvodníky bývají často pouze plkáním. Uvědomuje si to i Vlado, ovšem on už těch úvodníků musel napsat stovky... Pokud jde o klub Cross, tak se tak teď pořádal tuším i Crwecon a najít si tu budovu není opravdu problém, diskutujeme tu přece na internetu.
Chápu tvé námitky, jen bych to zrovna u Ikarii pokládal za druhořadý problém, nic víc.
MAIMONIDES --- 11:27:45 30.8.2009
THOMASMORTA: Jsou v posledním čísle rozumné povídky?
THOMASMORTA --- 10:52:07 30.8.2009
HYPERION: Mě to zamrzelo. Ríšovi úvodníky jsou IMHO dost často plkání o ničem, aby se zaplnil sloupek, ale tentokrát měl docela zajímavou zmínku o tom, že u budovy jakéhosi alternativního rádia v Praze je velmi kyberpunková hospoda, kde srdce scifistovo zaplesá, ale potlačí jakákoliv vodítka k tomu, aby čtenář hospodu lokalizoval. To se bojí, že by mu jí banda fanů kyberpunku oblehla? Nebo se snad štítí neplacené reklamy? V obou případech bych potom nevěděl, proč o tom píše:-( A tohle fakt bez dalších informací s Googlem nedám.
Co se týče onoho článku o antikvariátu - ano, je pravda, že není problém to dohledat, ale u informativního článku mi to prostě chybí. U rozhovoru s MacLeodem nejspíš neuvedeš, kde jeho knihy koupit, ale skoro určitě se bude v rozhovoru mluvit o jeho knihách, takže tam uvedeš alespoň něco z toho, co píše, a to nemluvím o tom, že někdy se k rozhovorům dávají medailonky autora. Ale věřím tomu, že kdybys dělal rozhovor řekněme se zpěvačkou kyberpunkové kapely, tak bys alespoň naznačil, kde je možnost ji slyšet - jestli třeba nehrají jenom po Praze... Neberu to za katastrofu, ale prostě mě to zamrzelo.