Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Ikarie / XB-1
HYPERION
XB-1 je tištěný měsíčník věnovaný fantastickému žánru. Vychází od prosince roku 2010 a jeho internetové stránky najdete na adrese http://www.casopisxb1.cz. Na nyxu se vedle zcela volné diskuse o směřování a obsahu časopisu můžete rovněž ptát na vše ohledně děnně aktualizovaného webu časopisu. Nejde o oficiální kanál ke komunikaci s redakcí časopisu. Veškeré kontakty na členy redakce najdete zde. Máte-li jakýkoli problém s předplatným (ať už tištěné či elektronické verze časopisu), obraťte se s dotazy na řešení nejprve na příslušného distributora.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
SARTH --- 15:44:35 1.3.2006
hmm
VIR_KENNY --- 15:30:34 1.3.2006
neuvěřitelně to jde dolů.... to se mi ještě nestalo, abych si koupil literární měsíčník a nedokázal se začíst ani do jedné povídky....
RIPPER --- 16:46:12 10.11.2005
tiez vam prisli tie 2 zahranicne poviedky v poslednej ikarii nudne? mozno to bolo nejake umenie, ale takeho barbara ako som ja to nezaujalo.....
F508 --- 14:11:53 7.10.2005
novou upravu beru taky jako mirny plus, ale cena se mi nelibi kvuli tomu ze nedoslo k rozsireni stranek pro povidky .... plakat + nekterej balast na kridovym papire fakt nemusim
SATAI --- 20:24:43 6.10.2005
Dnes jsem si koupil Ikarii a prolistoval. Vzhled bych videl jako mirne plus - na nulty pohled lepsi nez predchozi dve podoby, ale jeste jsem ho nestudoval podrobneji. Zamrzi zvetseni plochy pro balast. Jedna ceska povidka tristni, dalsi jsem necetl, tesim se na Ukryt. Jak se ted Ikarie libi vam (co novou anketu)? A jak se vam libi nova cena?
SATAI --- 20:21:04 6.10.2005
DRAGULAJA: Není to mírně offtopic?
DRAGULAJA --- 19:44:06 6.10.2005
"Nataša"

Podívala se do zrcadla a zahlédla světlo. Nevěděla zda to byl jen záblesk světla z některého z projíždějících automobilů, ale bylo to světlo, jaké viděla při své první cestě na Marsovskou domovinu. Narodila se tam, ale cestu na Zemi zažila jen jedinkrát. A nechtěla by ji jen tak opakovat. Odstěhovala se již před lety, několik málo let poté co četla na nějakém internetovém kanále diskusi několika abstraktních fyziků. Předvídali do budoucna „implantaci“ odposlechového zařízení do každého telefonu – tedy i domu, kapsy, tašky, auta…Tehdy si ani ona, ani nikdo jiný neuvědomoval jak blízko jsou pravdě. Sama Nataša ale měla tou dobou již malého „špiona“ i ve své kapse. O pár týdnů začaly problémy nejen jí, ale všem lidem co se na Mars odstěhovali i se svými rodinami, včetně těch co se tam již narodili.
Vláda dosáhla toho, co chtěla – získala dokonalou kontrolu nad informacemi, tedy nade vším. Jakékoliv myšlenky individualismu v podnikání nebo ve společnosti byly zakázány. A lidé se báli. Telefony byly povinné již dlouho, bez něj by nikdo nemohl projít jedinými dveřmi – pro Natašu to byl pocit jako by jí někdo odposlouchával přímo ústa. Změnilo ji to, ale sama nevěděla jak.
Od chvíle co byli zatčeni její rodiče si pamatuje už jen cestu na Zemi. Tu krutou cestu v omámení smyslů i těla, ty chvíle co nedokázala pochopit. Přímo z bytu ji vytrhl odporný sen, fyzicky i psychicky nepopsatelně bolestivé cesty. A záblesky. Přesně ty, které nyní vidí v zrcadle…a nenechají ji jen tak odejít od zrcadla a dělat svou všední práci, práci kterou tak podivně snadno nalezla…Zůstává stát u zrcadla, opře se o protilehlou zeď a zapálí si cigaretu. Přemýšlí a cítí se, jakoby si nemohla vzpomenout na něco co má již skoro na jazyku…Díky zábleskům si vzpomněla, připomněli jí světla IW vln, světla o kterých vyprávěly jen nevěrohodné příspěvky kdesi na internetu. Zjistila vše z těch pár záblesků, na Marsu se zřejmě děje něco co je potřeba skrýt.Po týdnu viděla v televizi záběry z údajného výzkumu družice na Marsu, která objevila jen písek a kameny. „Na Marsu život není…“ říkali…Nataša uhasila cigaretu. O 5 minut později ji nalezli o 15 pater níže, na chladném betonu před obchodem s květinami – měla vytrhané všechny vlasy.
SATAI --- 13:14:29 28.9.2005
ALYX: Mohlo by byt i hur?
ALYX --- 12:34:17 28.9.2005
SATAI: priserne jako vzdycky :))
F508 --- 1:18:06 28.9.2005
me by spis zajimalo jestli pribudou nejaky "povidkovy" stranky :)