Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
STRYX --- 14:53:44 29.1.2018
Faceliftovana Cervena sfinga. 80x80

[http://www.strixovo.cz/pictures/redSphinx2.jpg]
STRYX --- 14:51:51 29.1.2018
STRYX --- 14:50:07 29.1.2018
STRYX --- 1:11:19 12.1.2018
Pokračování ve fraktálním létání. Tentokrát jsem zkoušel zrychlit dobu výpočtu, hýbat světlem a nakonec i barvami. Formule vychází z toho samého základu jako předešlý klip, ale snažil jsem se jí udělat organičtější a nalézt v ní více přírodní místa. Verze pro VR stojí za to, ten prostor bez toho člověk nedocení.

Mono verze Youtube: https://youtu.be/HYFGlh9Wxcg

Stereo verze pro VR: https://drive.google.com/open?id=14njkIBIz8UyzQSE5z1erlDUIj9_3UcGk
STRYX --- 10:12:10 22.12.2017
Už dlouho jsem nic nesdílel, ale to neznamená, že jsem na ničem nepracoval. :) Poslední dva měsíce jsem na dvou počítačích nonstop renderoval svůj první fraktální filmeček. Už dobře vím, proč jsem se k němu tak dlouho rozhoupaval. Stálo to totiž opravdu dost usilí. Nicméně nedělal jsem ho jenom tak old-school mono, ale vytvořil jsem i stereoskopickou verzi pro VR. Pokud máte headset, tak na tehle adrese (bohužel se mi nepodařilo injektovat potřebná metadata pro YouTube stereo) je ke stažení a skromě ji mohu doporučit. Fraktály ve VR jsou docela úlet :D

Stereo: https://drive.google.com/open?id=1DODCpEeMSPd3jDTmtoWVORpm22BMQgkP

Mono: https://www.youtube.com/watch?v=4RLFygQsFjY
STRYX --- 4:39:16 11.5.2017
Dneska ve Ctvrtek 11. bude ve KC Vozovna probihat testovani nove deskove hry King of Wolves, kterou jsme vytvorili s Krystofem na konceptu herniho a ideoveho jadra nasi dnes jiz klasicke hry Dorn. Jestli mate zajem, prijdte.

https://www.facebook.com/events/1888315504757338/permalink/1888316248090597/

[http://www.strixovo.cz/pictures/vlci_titulka.jpg]
STRYX --- 3:35:14 9.5.2017
Ve všem tom shonu jsem si vubec nevšimnul, ze v čechách vyšel třetí Holdstock. Čekaní bylo dlouhé, ale stálo za to. Prečtěte si ho, Hloubení je prima :o)

První ilustrace tématizuje snahu odštěpené dětské části psyche udržet vlastní integritu přimknutím se k lidskemu obrazu celosti, zde pars pro toto roseta okna katedraly, chránící chlapce před silami lesa znázorněnými šlahouny útočícími na její kruh. Rozbité okno se opakuje ve vitráži. U země na popukané kamenné podlaze je komplementarní kruhové temné hnízdo Cesmínky reprezentujicí mateřsky princip léčivých vegetativních sil a protiklad Jacka. Prvky v kapitolách kombinují kámen a kořeny tj. stabilizaci a regeneraci.

Druha ilustrace sleduje perspektivu dospěleho, hledajícího cestu k dítěti v katedrále. Těžiště je uprostřed mechanického kruhu majícího původ v obraných mechanismech vědecké Stanice a reprezentuje racionalní přistup dospělé části mysli ve snaze zachovat si integritu a zmapovat prostor lesa. Tento přístup sice chraní proti nevyzpytatelné a proměnlivé síle Jacka stojícího nad kruhem a přehrazujícím cestu ke katedrále, ale zároveň je smrtelný i pro ostatní mytága, na jejichž kostech kruh stoji. Jde o vyjádření patové situace, pro kterou nebylo možné dojít k Alexovi již ve 2. knize. Prvky v kapitolách kombinují motivy stroje, kostí a vzduchu a představují neživotný aspekt racionality ve vzdušném elementu.

Třetí ilustrace je strom masek, klasická světová osa, majicí základ v centralnim stromu Argo, třetí forma Jacka. K setkání dochází na ose spojující horní a spodní světy. Zde jsem si dovolil drobnou uměleckou licenci a posunul motiv od rodinného shledání či přeneseně sjednocení osobnostních částí k tématicky blízkému ale mytologicky vypjatějšímu motivu Odinovské iniciace na větrném stromě. Prvky v kapitolách odkazují k motivům hladiny vody jako roviny mezi dvěma světy a příčné ose, kormidlu.

[http://www.strixovo.cz/pictures/hloubeni_kniha01.jpg] [http://www.strixovo.cz/pictures/hloubeni_kniha02.jpg] [http://www.strixovo.cz/pictures/hloubeni_kniha03.jpg] [http://www.strixovo.cz/pictures/hloubeni_prvky01.jpg] [http://www.strixovo.cz/pictures/hloubeni_prvky02.jpg] [http://www.strixovo.cz/pictures/hloubeni_prvky03.jpg]
STRYX --- 2:58:20 29.3.2017
Červená sfinga. Olej na platně 80 x 80 cm.

[http://www.strixovo.cz/pictures/redSphinx.jpg]