Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
E-SHOPy a jejich REFERENCE -> konkrétní osobní zkušenosti s nákupy, reklamacemi a jednáním se zákazníky
ADAM

Pravidla klubu

 • Tento klub je o konkrétních Vašich zkušenostech. To znamená, že pokud budete vkládat referenci na některý e-shop, musí jít pouze o Vaši zkušenost nebo o případ, u kterého jste byli přítomni. Jedna paní povídala... se bude mazat.
 • V klubu probíhá běžná volná diskuze k tématu. Pokud chce někdo vložit svoji konkrétní referenci, uvede tyto údaje:
  1. www adresu, resp. doménu, pod kterou e–shop vystupuje, např.: vltava.cz
  2. co v e–shopu dělal. Používané termíny budou NAKUP, REKLAMACE, VRACENI, ZKOUSKA, DOTAZ
  3. zhruba finanční výši nákupu, o který se jedná: do 500,– Kč; do 2 000,– Kč; do 10 000,– Kč, do 20 000,– Kč, do 50 000,– Kč a nad 50 000,– Kč
  4. zda-li hodnotí práci e–shopu kladně či záporně, v případě reklamace, zkoušky nebo vrácení uvede, zda-li bylo žádosti vyhověno a za jakou dobu a jakých podmínek.
  5. Poté může uvést další poznámky, svoje postřehy, emotivní výlevy, nadávky a tak... např. jak s ním bylo jednáno, zda-li se na něj obchodník usmíval :) nebo jeslti čekal frontu.
 • Hledá-li někdo zkušenosti ostatních s nějakým internetovým obchodem, napíše do formulaře pro vkládání příspěvku jeho adresu - název domény, např.: vltava.cz a klikne na tlačícko FILTR.
ODKAZY:
KLUB Ochrana spotrebitele - nakupovani, reklamace, souvisejici zakony apod
Svět spotřebitelů | Zákon o ochraně spotřebitele | Česká obchodní inspekce | Jak reklamovat komponenty (zive.cz)
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
ADAM --- 11:02:09 26.9.2008
???:
CIA: myslimsi, ze duvod je jinde. clovek, ktery posila desitky zasilek denne proste s postou (vetsinou) umi pracovat.

clovek, ktery jednou za pul roku neco po poste chce, tak to (samozrejme) udela ne uplne nejvhodnejsim zpusobem (typ zasilky, adresa, kterou udam eshopu atp..) - a z toho pak prameni nespokojenost.

divili byste se, jaky blbosti jsou schopni lidi psat do adresy, kam si prejii zasilku poslat (spatne jmeno je pravidlem, ale casto treba uvedou dve jmena (nelze), nebo neuvedou adresni postu atp...)
??? --- 10:50:26 26.9.2008
MRTVY_KENNY: Jo stím samodřejmě počítám pokud chci něco okamžitě tak si to nenechám posílat zadarmo přes půl světa ale koupím si to tady teď a dráž, ale tady budu brát věci který sou fakt o kupu levnější než unás a nebude mě vadit si na ně počkat. Třeba teď už budu objednávat dárky k vánocům abych měl jistotu že dojdou.
MRTVY_KENNY --- 10:29:15 26.9.2008
???: jako jo, ale je treba pocitat i s opruzem typu, ze clovek neco objedna, pak ceka 5 dnu, nez mu napisou, ze to nemaji, ale objednaji za dalsich 5 dnu, tohle se muze opakovat dokolecka. ja treba na jednu objednavku takhle cekam od 1.9. a poslali ji az ted ve stredu, takze prijde po mesici, pritom se pri nakupu tvarila, jakoze 3-5dnu do odeslani. ale je fakt, ze kdo chce, tak ma prehled co a jak a muze si to klido vystornovat, pokud je nedockavy.
??? --- 10:01:29 26.9.2008
Abych jenom neplácal, ve středu dorazil 2 balík z dealextreme.com za 850, tisícovka uřetřená než kdybych to samý kupoval tady
10.9. sem zadal objednávku 17.9. odeslali 24.9. došlo.
Zatím naprostá spokojenost a objednávám další
CIA --- 9:55:36 26.9.2008
???: Já vím ;) Negativní zkušenosti se šíří lépe než ty pozitivní.
??? --- 9:48:46 26.9.2008
CIA: To je jednoduchý vysvětlení. Pokud někdo nemá problémy tak není potřeba psát někam že to je v pořádku, ale jakmile je něco špatně tak nadává každej a v tu chvíli tady vydíš jenom negativní názory a občas nějakej pozitivní.
CIA --- 8:59:52 26.9.2008
Ad pošta - já teda nevím, taky dostávám a posílám týdně několik desítek zásilek a problémy jsou s mizivým % z nich. Samozřejmě, že se chyby objeví jako všude, kde dělají lidi, ale nemám z pošty takovou palbu negativních zkušeností, jak to vypadá podle předchozích příspěvků v téhle diskuzi ;)
KEEPITUNREAL --- 21:38:22 25.9.2008
JIXIPEN: To mi připomíná moji poslední zkušenost s poštáky... Posílal jsem balík, obyčejně, balík ale na místo nepřišel....Adresát chodil na jeho poštu, já na svou, potom i na hlavní poštu a nikde nebyl... )) No asi po dvou měsících se mi vrátil s podruhé přeškrtnutou adresou odesílatele (?!) a s vysvětlením, že se to stává, že si ho mám příště pojistit. Asi svoje zaměstnance málo motivujou, protože jejich přístup byl dost otřesnej.. ))
BUNDA --- 21:26:50 25.9.2008
ADAM je holt ta vyjímka potvrzující pravidlo, že s Českou poštou to není jednoduché :-)
ADAM --- 21:07:46 25.9.2008
číslo doporučené zás. začíná R a je šestimístné. pokud má některá jiné číslo (např. začíná BX), pak to je balík. takže se na to dá snadno mrknout.

jinak je divný, že to teda nenašla. další častá chyba je, že je přehozený jméno a příjmení - takže je potřeba ještě zkusit v tom seznamu vyhledat i podle křestního jména