Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
E-SHOPy a jejich REFERENCE -> konkrétní osobní zkušenosti s nákupy, reklamacemi a jednáním se zákazníky
ADAM

Pravidla klubu

 • Tento klub je o konkrétních Vašich zkušenostech. To znamená, že pokud budete vkládat referenci na některý e-shop, musí jít pouze o Vaši zkušenost nebo o případ, u kterého jste byli přítomni. Jedna paní povídala... se bude mazat.
 • V klubu probíhá běžná volná diskuze k tématu. Pokud chce někdo vložit svoji konkrétní referenci, uvede tyto údaje:
  1. www adresu, resp. doménu, pod kterou e–shop vystupuje, např.: vltava.cz
  2. co v e–shopu dělal. Používané termíny budou NAKUP, REKLAMACE, VRACENI, ZKOUSKA, DOTAZ
  3. zhruba finanční výši nákupu, o který se jedná: do 500,– Kč; do 2 000,– Kč; do 10 000,– Kč, do 20 000,– Kč, do 50 000,– Kč a nad 50 000,– Kč
  4. zda-li hodnotí práci e–shopu kladně či záporně, v případě reklamace, zkoušky nebo vrácení uvede, zda-li bylo žádosti vyhověno a za jakou dobu a jakých podmínek.
  5. Poté může uvést další poznámky, svoje postřehy, emotivní výlevy, nadávky a tak... např. jak s ním bylo jednáno, zda-li se na něj obchodník usmíval :) nebo jeslti čekal frontu.
 • Hledá-li někdo zkušenosti ostatních s nějakým internetovým obchodem, napíše do formulaře pro vkládání příspěvku jeho adresu - název domény, např.: vltava.cz a klikne na tlačícko FILTR.
ODKAZY:
KLUB Ochrana spotrebitele - nakupovani, reklamace, souvisejici zakony apod
Svět spotřebitelů | Zákon o ochraně spotřebitele | Česká obchodní inspekce | Jak reklamovat komponenty (zive.cz)
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
JIXIPEN --- 17:19:09 25.9.2008
Chcete dnešní zážitek z pošty? Máma minulý čtvrtek odeslala doporučený dopis. Ve schránce typicky nic, nejsem si jistá, zda jsem v pondělí byla non-stop doma, v pátek určitě ne.

Partner (adresát) šel dneska na poštu, vyzvedl 2 dopisy co tam měl a ptal se, zda tam fakt nic jiného pro něj už není. Ne, opravdu není. Volám mámě, kdy přesně to šlo - a volám na poštu, jak se tedy řeší dohledání zásilky - že přes podací lístek musí odesílatel. Fajn: "Mohla byste se prosím ještě podívat, zda to opravdu nemáte tady na poště?" "jak že jste říkala to jméno... jo, je to tady ... PSČ odesílatele ... to sedí".

Ale myslím, že to je specifikum některých poboček. Na poštu v Úvalech si nemůžu stěžovat.
ZIVOTABUDIC --- 14:44:18 25.9.2008
JUNGLER: Ano ADAM má z větší části pravdu. Zásilka přijde na mezinárodní provoz 120, kde jde do celního skladu a až ji celníci(tj. nezaměstnanci pošty) vydají, tak teprve může jít dál. Co se děje dál na cestě je věc pošty, ale co se děje v celnici není věcí pošty. Jak jsem psal, nikdo nečekal, že nárůst zásilek ze zahranicí bude tak extrémní a zkrátka pošta je na změny dost pomalá. Ono vybudovat fungující logistické centrum nejde za rok..
JUNGLER --- 14:34:37 25.9.2008
ADAM: mě je celkem jedno, kdo to má... prostě to nemám já a visí to na stodvacítce. S celníkama sem mluvil a ti me poslali do riti, at si to zjistim u postaku, tak ja uz nevim.
ADAM --- 13:58:44 25.9.2008
JUNGLER: typický příklad naprosto zbytečně vytvářené špatné pověsti pošty... s tímhle pošťáci naprosto nemají co do činění. blokují to celníci.
JUNGLER --- 13:36:15 25.9.2008
_OZZY_: mě už tam vysí balík z dealextreme o hodnotě cca 3000 asi 3 tejdny... sem pekne nasranej... postaci podelani. Když sem tam volal, tak si me prehazovali mezi ruznejma kancelarema celej den. Asi 20 hovoru sem udelal a nedobral sem se vysledku.
_OZZY_ --- 12:38:45 25.9.2008
ZIVOTABUDIC: ok, diky...
ZIVOTABUDIC --- 22:47:53 24.9.2008
_OZZY_: Co celnice zachvání .. peklo(Česká pošta) těžko vrátí ;o) Většinou se to protahuje o 14 dní. Ale měli na mezinárodní 120 posílit celníky, ale kdo ví, jak to dopadlo. Za poslední 2 roky se počet mezinárodních zásilek ztrojnásobil na tu samou technologii a počet lidí.. takže tak.
_OZZY_ --- 15:17:20 24.9.2008
Zdravim...
Netusite nekdo, jaka je hranice pro baliky (knizky a US Amazonu), aby prosli celnici bez cla?
A pripadne jak dlouho procleni trva? Objednaval jsem pocatkem zari a zasilku mi rozdelili na 3 kusy. Prvni dva uz dosly bez cla, ale treti se imho zdrel na celnici, nebot je podstatne drazsi...
KAZUO_KIRIYAMA --- 20:03:31 23.9.2008
TIKVIK: co Advanced Shops: http://www.bookfayre.cz
NENUFER --- 10:18:38 23.9.2008
Posta je jeden velky bordel podla mna, nam zase chodia vsetky slovom vsetky baliky rozlepene a zalepene paskou Ceske posty. Proste kotrola :-) Este ze s pani na poste sa da dohodnut a zavolat jej nech mi to tam necha aj jeden-dva dni po termine vyzdvihnutia. Za to si nemozem vynachvalit PPL ti mi to dorucuju aj s telefonatom a ked nie sme doma tak nam to po dohode nechavaju u susedov - dochodkyna furt doma. Za to od GP sme zasielku lamali s 5 telefonatmi asi 2 tyzdne - adresat nenalezen, adresat odmitnul - keby ten debil si aspon pametal dovod co si vymyslel predtym :-)