Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Anonymita na internetu :: TOR - FREENET - FREEPROXY - ...
LITTLEBOY

[https://keybase.io/images/blog/series_a/pgp_xkcd.png]

Temata


 • novinky ze sveta #security #privacy obecne, nejen #tor #pgp ale taky app pro telefony, sifrovani disku [#truecrypt, #luks/#dm], bezpecne #backupy
 • ocenovany jsou navody a howto pro ruzne novacky, pokud mate, dejte vedet, dame i na home
 • aktualni admin: Overdrive, takze pokud neco, klidne piste do posty
 • PROSBA: pokud linkujete, vzdy napiste co to vlastne linkujete, ne, ze by jeden neveril neznamemu linku, ale je to tak prehlednejsi

 • Spratelene kluby: [ PGP, SSL & Co. ] -- [ Technoparanoia (Facebook, Google latitude a další) + NSA + účinné postupy při obraně soukromí ] -- [ Cyber.Punk: cyberpunk is not dead! cyberpunk is NOW! : SubHuman, PostHuman, TransHuman, InHuman ]
  Know & Howto: [ Pretty Good Privacy - Wikipedia ]
  Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
  ??? --- 19:56:18 1.8.2020
  STEMBUS: ten projekt jede dál jeden z developerů, jen to nemá podporu firmy - snad i mají vlastní buildy - a měl by jít stáhnout i poslední build od firmy
  ??? --- 19:26:24 1.8.2020
  STEMBUS: a vyzadujes sandbox jako opravdu sandbox ktery izoluje aplikaci od prostredi nebo ti proste staci, ze se browser nerozleze po disku?
  nestaci v tom druhym pripade poridit akorat Portable verzi, ktera je svym zpusobem sandboxovana a cely browser je omezeny na svoji slozku?
  firefox tu: https://portableapps.com/apps/internet/firefox_portable
  STEMBUS --- 19:17:28 1.8.2020
  Dotaz, dřív sem najednom PC používal Sandboxie, nebylo to kvůli vyloženě anonymitě, ale spíš kvůli tomu aby mi browser absolutně nezasíral notebook kterej byl jen a pouze na hudbu...

  Koukám, že sandboxie je už gone, je to opensource co vyžaduje vlastní kompilaci atd...

  Nedoporučil byste někdo nějakou aktuální alternativu, která umí běžet aplikace (jde mi o firefox) v sandboxu?

  Dík
  ??? --- 19:53:56 14.7.2020
  ???: Jak chtěli bez mikrofonu jet voiceip? Každopádně end-to-end encryption je jediná možnost
  ??? --- 15:33:37 14.7.2020
  Šifrované telefony EncroPhone používané kriminálními aktéry se jí podařilo napíchnout a odposlouchávat veškeré dění v „bezpečných“ kanálech. Encrochat/EncroPhone provozovaly upravený Android doplněný o šifrovací programy routující komunikaci přes servery Encrochatu. Neměly GPS, kameru ani přístup k mikrofonu. Data z telefonu šlo rychle smazat. Na telefonu navíc běžely dva operační systémy: jeden bezpečný a skrytý, druhý klasický Android. Služba vyšla na tisíce dolarů ročně.

  How Police Secretly Took Over a Global Phone Network for Organized Crime
  https://www.vice.com/en_us/article/3aza95/how-police-took-over-encrochat-hacked
  ??? --- 21:03:47 5.5.2020
  asi de hlavne vo to, co clovek hleda, zejo.
  NIEKT0 --- 20:44:24 5.5.2020
  STEMBUS: mne naopak pride, ze sa zlepsuje.

  Zato google sa zhorsuje dost vyrazne, ovela viac toho cenzuruje, prakticky sa v nom neda exaktne vyhladavat. Pokial t najde co si chcel hned, tak ok. Pokial nie, tak mas s dost casto proste smolu.
  ??? --- 20:11:23 5.5.2020
  STEMBUS: google ? :D

  Tohle je asi marnej boj - ono totiž člověk by chtěl výsledky , který alespoň z části vychází z vyhodnocování metadat uživatele (jazyk, geolokace, hledání předchozí) případně mají relaci k výsledkům, které hledali ostatní (tj. pokud hledají lidé totéž ze stejného místa tak i třeba další dotazy budou stejné a tím pádem i relevantní výsledky). Druhá věc je , že DDG asi nevyhodnocuje dllouhé/krátké kliknutí (to nevím).
  Prostě zachovaní anonymity resp. nesledování uživatele vede k nižší relevanci.
  A druhá věc je, že si myslím, že narozdíl od google nemají vychytaný crawling jazykových verzí mimo angličtinu. (např. pokud člověk hledá něco v EN, tak ty výsledky celkem jdou, CZ je tragedie, ale i jiné jazyky třeba RU apod.).

  Já jsem byl taky uživatelem DDG , ale realita je taková, že ten systém je pro efektivní hledání těžko použitelný, ale to mimochodem Google v poslední době taky (ale tam jsou vidět ty zásahy do algoritmu, že některé výsledky nejsou vidět).

  Takže používám google, ale nejsem tam přihlášen, používám Ghostery, abych vyhubil Google analytics apod., používám TrackMeNot, kterej generuje vyhledávací "šum" tj. v podstatě náhodné dotazy kterými zasírám google a moje legitimní hledání se v tom ztrácí ....samozřejmě tím do určité míry možná ovlivňuji relevatnost výsledků, které z Google vypadnou , protože hádám že i v rámci shadowprofilingu se to někam ukládá a pak to nedává smysl (i když by mě nepřekvapilo, kdyby to už uměli odfiltrovat).

  Takže zpět k dotazu - nevím, všechno co jsem zkoušel dávalo horší výsledky...člověk holt platí soukromím za čas při hledání.
  STEMBUS --- 18:58:37 5.5.2020
  klidně me odkažte do patřičného klubu pokud sem tu špatne ale...

  par let už nepoužívám na vyhledávání nic jinýho než duckduckgo všude na všech platformách, poslední dobou, řekněme pár měsíců až pul roku pozoruju, že výsledky který dostávám jsoufakt dost zcestný počínaje nepřesnou lokací (ví že jsem v CZ) až po... no prostě podle toho pomalu ani nevyhledám stránku i když zadám jeji url :D

  nepozorujete někdo taky tuhle změnu k horšímu?

  případně klidně si nechám doporučit nějakou další alternativu ... ?

  Dik
  ABAP --- 9:57:03 2.4.2020
  Diky