Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Jung - život, dílo, souvislosti, přesahy, ...
YMLADRIS
Oslovilo vás něco z Junga? Projevují se jungiánské motivy nějak ve vašem životě? Je pro vás užitečná teorie archetypů? Doporučíte knihu s Jungem či jungiánstvím související?
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
BRANA --- 13:24:07 24.2.2011
DARJEEL: hm konstruktivni .) ... destrukce asi prave vic drasticka, stejne jako oziveni, nektere formy bylo treba znicit, nektere rekonstruovat. Nasla jsem v jungovi pochopeni, stejne tak u samanu, treba terapie tmou, nebo autoregrese, znicit stare zazite, pokrivene, postoje, smysleni, zvyky a zacit znovu, jako novy clovek, on i orgasmus je nekdy pro me takova mala smrt .)
... to mi pripomina, jak se nekteri ve svych zlomovych situacich snazi zacit znovu a jinak, nebo trochu jinak, divky si po rozchodu s patnerem strihaji dost casto vlasy, zmeni svou image, nekteri zmeni uplne bydliste a kolektiv, atd.

Ja ti rada nejakou rostlinu daruju ;)
DARJEEL --- 11:58:56 24.2.2011
BRANA: jo, jasný, vítej do klubu .) jen nevím jestli já osobně spojuji dekonstrukci a destrukci, dekonstrukce mi příjde taková, hm, konstruktivní :D
Jinak dobrý, dobrý, to je fajn state of mind (a když se k tomu kvalitně uzemní, tak to pak fičí :)
Jasně, jasně, bohulibé! Budu rád potom za nějaký Tvůj koment nebo názor na tu knihu... :) přeju ať rostou a kvetou :)
BRANA --- 11:35:23 24.2.2011
DARJEEL: ano ,) ... jsem takovy dobrodruh se sklony k destrukci, ze me to i bavi, rozlozit, slozit, znicit, obnovit ... strasaci uz nejsou strasakama, laska neni jen bolest a trapeni, jsem tu a nejsem
Ted jsem vlozila par financi a energie do rostlin, tak kniha jeste pocka ;)
DARJEEL --- 15:57:28 23.2.2011
BRANA: mhm. No ale bestie a neřádí jsou taky součástí psyché a jistě si zaslouží alespoň trochu pozornosti a lásky... ono ty potvory jde osedlat a využít k prospěšným účelům, stejně jako explicitně prospěšné aspekty psyché.
Jo, tak recenzi taky neřeším, docela pochybuju - pokud to nerecenzuje fakt dobrej jungián nebo relevantní psychonaut -, že tu knihu může recenzent, byť zčásti, pobrat. Ale třeba jo :)
Tak a jaktože jí ještě nemáš?! :D
ATOMINATOR --- 3:48:30 23.2.2011
× Dovolím si takovou vsuvku. Uvědomil jsem si, že 6.6. 2011 to bude 50 let, co C.G. Jung opustil tento svět. x
BRANA --- 15:10:48 15.2.2011
Byl, protoze bych jinak propasla svou sanci neco s tim udelat, a vsechno by bylo jinak... je na to treba spousta casu, klidu a samoty. Neni to zrovna vzdy prijemne, kolikrat ozivis ruzne bestie a nerady :o)
Jeste ji nemam, DARJEEL, ale at je recenze jakakoliv tak ji chci .)
DARJEEL --- 3:38:47 15.2.2011
BRANA: á vida, pěkný záměr. Byl a už není? Já to ještě nikdy neposkládal fakt tak, aby to bylo stabilní a měl bych klid... tak to kolo stvoření občas znovu roztočím a kouknu se na to na všechno od začátku a zkusím tu skládačku dát. Nejradši mám takovou lokální 4 hodinovou okružní poznávačku, stanice s raketoplánem lze najít každý podzím pod listím :o)

mmchdm viděla jsi tu červenou knihu, četla jsi ji? Co na ní říkáš konkrétně Ty? Z hlediska náboženství, magie, zaniklých civilizací a dalších témat, kterým se věnuješ?
BRANA --- 21:24:51 14.2.2011
DARJEEL: a proto ma Jung muj obdiv ;], byl to i muj hlavni osobni zamer v zivote, rozlozit a slozit svou osobnost. V nekterem nabozenstvi se to zove apokalypsa ;]
_BENNY --- 0:31:42 8.2.2011
pokracovani zde: [ Existuje svobodná vůle? ]

a uz toho fakt necham ;)
LOOK --- 0:08:44 26.1.2011
hm uz toho ale fakt nechte..