Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Jung - život, dílo, souvislosti, přesahy, ...
YMLADRIS
Oslovilo vás něco z Junga? Projevují se jungiánské motivy nějak ve vašem životě? Je pro vás užitečná teorie archetypů? Doporučíte knihu s Jungem či jungiánstvím související?
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
AZONIPS --- 14:26:30 21.12.2008
???: Díky, celý článek jistě s problémem souvisí. Bohužel pro mne je za hranicí jak chápání tak zkušenosti.
AZONIPS --- 14:22:18 21.12.2008
ORLOCK: Hmm, možná jsem trochu divný, ale to bys mi musel nejdříve říci, co to znamená (resp. co to vše znamená) ZMĚNĚNÝ STAV VĚDOMÍ. Přijde mi, že je to zase takový velmi oblíbený termín a schová se do něj leccos.

Takže když odpovím naprosto upřímně, tak nevím. Nejsem žádný meditátor apod. Nějak u mně nefunguje to, co popisují mystici (to je na delší povídání).
Zažil jsem vícekrát silné snad "jiné" stavy při prohlžení architektury, která mne uchvacuje a pohlcuje a dále při poslechu hudby, kdy jsem se v ní téměř doslova rozplýval, ale nemyslím si, že to je to, co tím myslíš. Pořád tam mé "klasické" vědomí bylo (dokonce jsem měl jednou pocit, že je to tak silné, abych nedostal třeba epileptický záchvat).
AZONIPS --- 14:14:10 21.12.2008
YMLADRIS: "jako ze predavani tech nevedomych obsahu mezi lidma probiha i jen pouhym pobytem ve svete"

Ano, to je zajímavé a blízké mému dotazu - máš s tím nějakou praktickou zkušenost, nebo znáš osobně někoho takového? O takových věcech se moc píše (připomíná mi to Sheldrakea), ale já tu zkušenost nemám.
AZONIPS --- 14:10:55 21.12.2008
???: OK, díky, asi je to ten správný přístup. Nějak si ale nemohu pomoct se tak neptat, i když je to špatná otázka.
AZONIPS --- 14:09:08 21.12.2008
LOOK: a 14:01 je reakce na Tebe. Díky za trpělivost.
AZONIPS --- 14:07:55 21.12.2008
YMLADRIS: Tak končeně jsem si přečetl, jak správně reagovat, takže už tu v tom nebudu dělat zmatek. Omlouvám se. 13:54 je tedy pro Tebe :-)
AZONIPS --- 14:02:40 21.12.2008
Pardon - 13:54 je pro YMLADRIS
AZONIPS --- 14:01:51 21.12.2008
No, jak se to vezme, on to není ledajaký životopis či lépe řečeno autobiografie. Celé to vypráví Jung a celé se to točí kolem jeho vědecké práce.

Proč se zajímám o Junga? Nu, to se mi těžko odpovídá. Proč se vůbec o něco zajímám? Tak nějak musím. Jeho myšlenky jsou pro mne velmi zajímavé, podnětné a pomáhají mi. Chápu, že to, že hledám pochopení i pozadí a jaksi poněkud "teoreticky", Ti možná přijde zbytečné. Funguje to nebo nefunguje... a tečka. Jednak si netroufám hodnotit, jak dobře to funguje a hlavně - bohužel si nějak nemohu pomoci, abych se to nesnažil "pochopit", i když Ti to může připadat zbytečné či nemístné.
AZONIPS --- 13:54:27 21.12.2008
Hledal jsem citát, co bych Ti napsal, ale musím se omluvit, že nepíši. Z různých vět, co bych sem dal, by byl totiž jen zmatek a guláš, jak by byly mlhavé beznadějně vytržené z kontextu. Ale mám to teď čerstvě v hlavě proto, že jsem dočetl onen Jungův životopis ("Vzpomínky, sny, myšlenky C.G.J. v zápisu A. Jaffe). Pokud Tě tedy mohu odkázat na literaturu, pak zde zejména na kapitoly Pozdní myšlenky a O životě po smrti. Zde na mnoha místech je to velmi zřejmé mj. z J. výkladu věšteckých snů apod. J. tu poněkud vykračuje z přísně vědeckého stylu, což je velmi zajímavé, nicméně každopádně některé věci, jako např. právě výklady některých věšteckých snů ani jinak vysvětlit nejdou (nejde zjevně jen o předvídání z vlastní pyché). Jinak onen životopis není zdaleka jen nějaká beletrie, je to velmi zajímavé pozadí jeho práce a mohu ji doporučit každému zájemci o Junga.
LOOK --- 11:19:02 21.12.2008
KASTA: odkud je ten citat "cim vic..."?

k posl. odstavci: jasne, clovek si na tom muze ulitnout a videt znameni na kazdem rohu. ale to uz je problem jiny (inflace?), neni to problem se synchronicitami, ale s reakci na ne... obezretnost je tady urcite na miste.