Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Jung - život, dílo, souvislosti, přesahy, ...
YMLADRIS
Oslovilo vás něco z Junga? Projevují se jungiánské motivy nějak ve vašem životě? Je pro vás užitečná teorie archetypů? Doporučíte knihu s Jungem či jungiánstvím související?
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
LOOK --- 0:31:30 30.9.2007
jsou komplexy zdrave a nezdrave, resp. zdravi prospesne a neprospesne. treba osobni anima/animus je take komplex, ale k individuacnimu vyvoji prospiva. rodicovske komplexy (pozitivni/negativni - matersky/otcovsky komplex: http://www.kosmas.cz/knihy/104666/otcove-dcery-matky-synove/ - doporucuji) taky k necemu jsou, daji zakladni postoj ke svetu; casem je zahodno se z nich dostat, ale v urcivem obdobi dospivani(psychickeho) maji sve misto.

nezjednodusovat prosim na pojeti komplexu ve smyslu v jakem je chape laicka verejnost... :)

konkretne, pokud ma nekdo pozitivni rodicovsky komplex, nemusi se ho mermomoci zbavovat, pokud jeste neprisel ten spravny cas.
PETJULE --- 11:10:29 29.9.2007
YMLADRIS: pardon .) v jungove terminologii bych se pokusila to charakterizovat asi takhle: clovek zasekly na negativnich komplexech muze mit potize v jejich vnitrni integraci (jako soucasti procesu individuace) na ceste ke svemu Bytostnemu Ja... muze to tak byt chapano? ;)
YMLADRIS --- 3:10:43 29.9.2007
http://www.delos-inc.com/Reading_Room/FAQs/2AwrEgo/2AwrEgo.html

clanky teto dvojice mne oslovily. cetla jsem od nich kdysi knizku - vidi komplexy jako 'podosobnosti' jako skupinu ruznych self ktera spolu koorperuji a bojuji o moc. to vidi kde-kdo, ale v tomto textu mne zaujal konkretnejsi popis toho jak clovek teda ma zachazet s tim ze komplexy tu jsou a chteji nejak jednat

LOOK --- 23:07:27 28.9.2007
stesti, co je stesti? muuuska jenom zlataa :)

imho takovy smysl zivota je stesti nadrazeny. kdo ho nenasel a navic rezignoval na jeho hledani, tomu je kazde stesti jen docasnym unikem
a naopak

SPIELMANN: Člověk nedělá nic, z čeho by mu neplynul nějaký zisk. - z toho na me kouka trosku silno-kafovy relativismus :) a/nebo takove ty slunickove modely kdy je vsechno jak ma byt at se deje cokoli :))

YMLADRIS: nejak tak. zvyk jsou vyjete koleje. cim hlubsi, tim vic prace da se z nich dostat
LADYWAVE --- 21:56:04 28.9.2007
YMLADRIS: Jung ke štěstí mám dojem řekl, že člověk může být šťastný, když cítí a vidí smysl svého utrpení a symbolický obsah toho co se nám děje...
SPIELMANN --- 19:46:40 28.9.2007
YMLADRIS: Nevím jak Jung, ale tak nějak mám dojem, že k tomu, aby bylo světlo, je potřa mít i tmu:-)
YMLADRIS --- 19:41:15 28.9.2007
PETJULE: donutila jsi mne se zamyslet... 'kazdy chce byt stastny' je pekny buddhisticky slogan, ale, rika k tomu neco jung?

IMO cim je clovek vedomejsi tak je dejme tomu svobodnejsi ci co, ale nee nutne stastnejsi

asi jak se to stesti nadefinuje
SPIELMANN --- 19:38:06 28.9.2007
LADYWAVE: Jenomže pak většinou dojde k takové změně osobnosti, že se s vaničkou vyleje i dítě, nebo-li z extrémního hedonisty se stane náboženský fanatik (a vice versa). Což má opět za následek nevyrovnaný stav, kdy je na jedné straně příliš úzce zaměřené vědomí a na druhé bobtnající nevědomí:-)
LADYWAVE --- 17:30:53 28.9.2007
Já si myslím, že pokud se chce člověk vyvíjet, tak se tomu nevyhne, pokud je líný tak je v komplexech teplícko...ale dřív nebo později si stejně myslím, že podvědomí začne tlačit a v některých případech se pak začnou dít věci v okolí, které člověka zkrátka budou tlačit se tím zabývat protože psyché to zkrátka chce...:)
SPIELMANN --- 16:10:12 28.9.2007
YMLADRIS: To jsem si myslel dřív taky. Tenhle přístup je ale za a) nemožný a za b) odstřihne tě od života c) stejně na nic nepřijdeš - nebo spíš přijdeš na totálně všechno. Prostě všeho s mírou. Můj přístup je momentálně takový, že se snažím spíš mít "dobrý nátisk" - než rozhánět bouřková mračna raději vylézt na horu, koukat se na bouřku sz vrcholu a počkat si až přijde vítr:-)

LOOK: Člověk nedělá nic, z čeho by mu neplynul nějaký zisk. Myslím, že se to týká i komlexů... stejně jako třeba nemocí:-)

YMLADRIS: Já se nesměju, já se jen usmívám. A obratem se ptám: "A jak to máš ty?":-)