Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Jung - život, dílo, souvislosti, přesahy, ...
YMLADRIS
Oslovilo vás něco z Junga? Projevují se jungiánské motivy nějak ve vašem životě? Je pro vás užitečná teorie archetypů? Doporučíte knihu s Jungem či jungiánstvím související?
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
YMLADRIS --- 12:30:06 28.9.2007
SPIELMANN: no jasne, ztraci energii a obecne prestavaji fungovat, uplne stejne jako "negativni" komplexy.

ale clovek by mel chtit byt vedomy obecne, nee jen vyhybat se vlaceni te "temne" strany, neee?
SPIELMANN --- 12:24:57 28.9.2007
YMLADRIS: Raději ne, ony pak jaksi ztrácí takové to kouzlo bezprostřednosti:-)))
LADYWAVE --- 10:05:51 28.9.2007
:)) no tomu se člověk rád vyhne
YMLADRIS --- 21:54:47 27.9.2007
mne to pripomnelo dilema, zda dusledne "zvedomujete" i sve pozitivni (prijemne prozivane) komplexy
LADYWAVE --- 21:10:54 27.9.2007
Co se týká komplexu...smím-li říci svůj skromný názor...je jakákoliv emocionální stuktrua v psyché podle Junga...tz. i třeba zamilovaní je komplex...a komplexy chtějí být odhaleny...to je pravda protože psyche volně a samostatně ma jakousi vůli k individuaci a tak se snaží osvětlovat a rozmotávat komplexy a čitit nás vědomými :)) Ale nevím jestli to tu už nebylo řečeno a jen tak jsem nevtrhla do konverzace:)
??? --- 10:04:17 24.9.2007
SPIELMANN: Ano, pravda, bylo to nevhodně použité slovo. Měl jsem na mysli spíše skrze jejich integraci jakési to "povznesení" se nad ně, resp. jejich začlenění do celku osobnosti.. To, že já už pak nesloužím jim, ale naopak ony mohou sloužit mně. ;)
TOOM --- 7:53:24 23.9.2007
Velmi zajímavé na fenoménu tohoto druhu pop umělců je, že od dob D. Bowieho se efektivní prodejnost jejich image posiluje právě jakýmsi transexuálním ( resp. asexuálním) nátěrem. Což je spíš zajímavé z při pohledu na mentalitu jejich fanoušků. Což jsou už ve 3.-4. generaci převážně davy náctiletých holčiček. Má analýza: imo " sexuální" symbol typické představitelky této skupiny bude jakási představa složená částečně z oblíbeného mončičáka, nejmilejší barbíny a 1. dětské lásky. No a jak by asi mohla in natura vypadat postava zkompletovaná na základě takovýchto bizarních zadání? Hups... a máme tu frontmana t.h. :o)
SPIELMANN --- 15:18:21 21.9.2007
Áááá už jsem na to přišel! Tak ta kindeří deutschebande se jmenuje Tokio Hotel a styl je EMO! A ta identifikace fanoušků s nimi je opravdu silná:-D
SPIELMANN --- 15:00:38 21.9.2007
STEPNI_VLK: "odfiltrovat negativní emoce" řekl bych že je trochu nešťastné použít to slovo "odfiltrovat". Negativní emoce jsou realita a leckdy i přínosná. Stejně tak realita lesa když z něj vylezeš (já používám příměr bouřky v údolí a hory:-) zůstává stále stejná (neboli "zakoušená") jen člověk získá ten tolik potřebný nadhled. Doslova:-) (ó tyhle jazykové hrátky mne vždycky překvapí a pobaví:-)))

??? --- 14:02:51 21.9.2007
YMLADRIS: Vládou nad komplexem získáváš relativní jistotu, že nebude on vládnout tebou, resp. hlavním komplexem, kterýmžto je Já. ;)

SPIELMANN: A teoreticky by ti to mělo umožnit odfiltrovat negativní emoce s tím spojené, které samy o sobě nemají žádný přínos. Prostě oprostit se od bezprostřední zaujatosti, jež nevidí vlastní zaujatost, a získat nadhled podobně, jako když vystoupíš z hlubokého lesa na vysoký kopec a namísto jednotlivých stromů vidíš konečně celý les vcelku (Jungova - a i moje - oblíbená metafora). :)