Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
On-line WebBased hry kreativně - udělejte si vlastní webovku!
CYBERWOLF
Hráli jste někdy nějakou webovku a napadlo Vás někdy udělat si nějako vlastní?
Máte nějaký nápad na bezva hru a neumíte ho realizovat?
Nebo umíte skvěle programovat webové aplikace, ale nemáte nápad na dobrou hru?
Nebo namáte ani jedno a umíte cokoliv jiného, co by mohlo při tvorbě hry pomoct (malovat, dělat hezky vylížející html stránky, jakoukoli grafiku, nebo jste matematický génius, prostě COKOLI)
Pokud Vám vyšla alespoň jedna kladná odpověď, jste tu správně!
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
ETHAN --- 9:27:20 20.8.2020
CYBERWOLF: Tomu nerozumím, jsou to CSS nástroje pro layout. Zvlášť grid je dokonalá magie, ale je fakt, že v pracovních projektech jsem si zatím vystačil s flexboxem.
CYBERWOLF --- 9:03:33 20.8.2020
ETHAN: ty dva znám a na rovinu - takhle se kamarádi nechovají :)
ETHAN --- 21:01:25 19.8.2020
CYBERWOLF: Jen bych rád řekl, že dnes už pořadí na obrazovce a pořadí v DOMu nemusí být to samé. Flexbox a grid jsou tvoji kamarádi.
CYBERWOLF --- 9:24:32 19.8.2020
Ani ne. Je to o alokaci zdrojů a velká granularita je potřeba. V první řadě proto, že ty lidi potřebuješ rozstrkat do 15 škatulek (respektive 18, když budeme armádu počítat každou jednotku zvlášť). V druhé řadě proto, že se ty lidi v profesích zacvičují a to by v malých číslech buď šlo moc rychle, nebo vůbec. Pomalé zacvičování je důležité, protože to má bránit strategii, kdy se před válkou všechno zboří, ze všech lidí se udělají vojáci/mágové/zloději a po válce se zase všechno propustí a pošle vydělávat na další válku. Chci aby tahle strategie nebyla výhodná, nebo přinejmenším nebyla jediná vhodná. Pak by taky to království mělo časem růst a není tu žádný tvrdý limit na velikost (když nepočítáme velikost integeru a podobná technická omezení). Reálně tam ty desítky a možná i stovky tisíc budou.
TRANCEWARP --- 22:02:14 18.8.2020
hm 90k lidi je imho dost :) neni lepsi mit min lidi (jednotkt/desitky) a ty rozdelovat? jeden pandulak muze bejt x tisic
imho to budes mit jednodussi k tomu udela ui
CYBERWOLF --- 21:42:49 18.8.2020
TRANCEWARP: jako já si to předem rozvrhnu, ale prostě papír není praxe. Na něco se prostě přijde až když se to vyzkouší. Třeba na přehazování lidí mezi profesema jsem tam dal slidery, což je super... dokud teda nemáš někde 90 000 lidí a nechceš jich tam jenom 89 000, to na tom mobilu prostě netrefíš. Nebo se třeba ukáže, že něco co je dole je potřeba víc, než něco co je nahoře a tak se to přehodí a pak je zas problém to poskládat na desktopu. A tak.
TRANCEWARP --- 14:39:27 18.8.2020
CYBERWOLF: musis delat UX navrhy nejdriv... delat to a pak zjistit, ze to je blbe... to je smrt totalni...
klidne posli nejaky nahledy a ja ti klidne napisu, ze to mas cely blbe... ;)
CYBERWOLF --- 8:47:19 17.8.2020
TRANCEWARP: no jo, jinak bych se neobtěžoval k tomu psát blogy :) Jde to teda poněkud pomaleji než jsem si představoval. Hrozně se patlám s frontendem, aby tam byly všechny informace co jsou potřeba, dalo se v tom vyznat na mobilu i na desktopu a šlo to ovládat jednou rukou. To jsou na jednu stranu docela náročné požadavky a na druhou stranu to moc neumím, takže to nějak udělám, zistím že je to blbý, tak to předělám, zjistím že je to ještě horší, tak to předělám ještě a je to lepší, ale pořád to ještě není ono... a tak.

Pak mi do toho teda ještě hodil trochu vidle koronavirus, protože mám spoustu práce a nemám tak moc čas na kříšení draků. Ale zase mám prachy, takže si nemůžu stěžovat.
TRANCEWARP --- 22:27:39 16.8.2020
CYBERWOLF: a pokracuje nejakej development?
CYBERWOLF --- 10:44:28 4.8.2020
Vykopávky pokračují
Profese a ekonomika Mrtvého draka – Blog | WebGame.land
https://blog.webgame.land/2020/08/04/profese-a-ekonomika-mrtveho-draka/