Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
On-line WebBased hry kreativně - udělejte si vlastní webovku!
CYBERWOLF
Hráli jste někdy nějakou webovku a napadlo Vás někdy udělat si nějako vlastní?
Máte nějaký nápad na bezva hru a neumíte ho realizovat?
Nebo umíte skvěle programovat webové aplikace, ale nemáte nápad na dobrou hru?
Nebo namáte ani jedno a umíte cokoliv jiného, co by mohlo při tvorbě hry pomoct (malovat, dělat hezky vylížející html stránky, jakoukoli grafiku, nebo jste matematický génius, prostě COKOLI)
Pokud Vám vyšla alespoň jedna kladná odpověď, jste tu správně!
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
TOMAS3333 --- 15:35:38 18.9.2009
CYBERWOLF: achievmenty su v poslednom case vsade a imho to su take male kravinky; nechapem, co na nich vsetci vidia. Niekedy vsak mozu motivovat k splneniu nejakej ulohy.
CYBERWOLF --- 14:00:58 18.9.2009
Jak to tak posledni dobou vypada, zacinaji se do webovych her dostavat achivementy. Zkratka za dosazeni nejake mety, nebo delanim nejake nesmyslnne cinnosti dostanete nejakou formalni odmenu (treba obrazek viditelny v profilu, medaile, moznost dat si nejaky titul a podob). Nekdy z toho kapne i neco uzitecneho (treba v MafiaWars je za kazdy achivement skillpoint).

Osobne mi to prijde jako uplne zbytecna vec, ale na druhou stranu, je to celkem sranda:) Co si o achivementech myslite vy?
CYBERWOLF --- 16:42:10 31.8.2009
diky za tip
CYBERWOLF --- 15:55:00 31.8.2009
Pokud nekdo vite o nejakem dostupnem zdroji, ze ktereho lze ziskat infromace o terenu (stacila by i jenom nadmorska vyska) Zeme, Marsu nebo Mesice (nebo cehokoliv z toho) s rozlisenim na 1 stupen (tohle je spis prani, nez podminka), dejte prosim vedet :)

Jeste doplnim, ze jako dostupny zdroj si predstavuji neco, kde se daji vzit data, nejak schroustat a nasypat do databaze, ne google earth ;)
CYBERWOLF --- 11:08:07 17.7.2009
SYLVAEN: do konceptu to docela zapada a je to rozhodne zajimave. diky.
SYLVAEN --- 10:55:35 17.7.2009
CYBERWOLF: Co se rozebírání lidí týká, klidně bych navrhl zaimplementovat tam.. za předpokladu že každá postava bude mít něco jako ukazatel "morálky", který se bude v závislosti na jejích skutcích houpat nahoru a dolů. Například zabití člověka nebo kanibalismus by morálku srazily hodně nízko. Morálka by pak mohla hrát dodatečnou roli v sociálních interakcích, důvoěryhodnosti postavy atd.

Ale ber to jen jako návrh, pokud ti to nesedí do konceptu tak ho klidně ignoruj. :)
CYBERWOLF --- 10:42:47 17.7.2009
Tak si zas dovolím připravit malou ochutnávku, tentokrát půjde o suroviny a jejich získávání.

Surovin, se kterými se pracuje, je celkem 7 (možná bude 8, ale ještě se uvidí). Většina věcí se vyrábí z Materiálu (prakticky cokoliv od dřeva, přes plasty a ocel až po mikročipy), většinou ale jde o "suroviny", které potřebujete k tomu, abyste udrželi to, co už máte, v chodu - Potraviny (jídlo a voda - co človek potřebuje k přežití), Palivo (benzin, uhlí, baterky, plutonium...), Střelivo (cokoliv od nábojů do vzuchovky po mezikontinentální střely). Další suroviny mají specifické využití, zejména při výrobě konkrétních věcí (a jednotek) a mají i specifické způsoby získávání. O těch ale dnes mluvit nebudu :)

Je několik způsobů, jak tu kterou surovinu získat. Nejjednodušší je prostě hledat a najít. To, co se kde dá najít závisí na spoustě faktorů, ale dá se to tak nějak odvodit logicky. Třeba na sahaře toho k jídlu moc nenajdete a pokud nenarazíte na spadlé letadlo, nebo zbytky po karavaně, tak to asi nebude nic moc ani s ostatními věcmi. Oproti tomu, v troskách města najdete prakticky cokoliv v hojné míře (jen s potravinami to může být trochu problém). Na tento způsob získávání surovin jsou specializovaní sběrači, kteří jsou v tom nejlepší, ale můžete klidně poslat na sběr vojáky, dělníky, nebo jít hledat potřebné věci osobně.

Dalším poměrně snadným způsobem získávání surovin je něco rozebrat. Zpravidla se tak dá získat materiál. Palivo a střelivo taky ale jen výjímečně a v zanedbatelné míře. Mělo by být možné rozebírat stavby, vozidla, různé speciální objekty, které se nacházejí po světě (eiffelovka je fajn, ale toho železa co se z ní dá získat...) a uvažoval jsem, jestli by se nemohli dát rozebírat i lidi na potraviny, ale zas bych nerad, aby kanibalismus budil negativní kontroverzi :)

Další možností je těžba - dá se těžit s pomocí speciální techniky a pak je těžba efektivní, i bez ní, ale pak je velmi neúčinná a je to spíš nouzovka. Do těžby se počítá i sbírání kořínků a pasti na králíky, takže je možné "těžit" i jídlo. Jinak je těžba primárně zdrojem materiálu a paliva.

Nakonec je možné si potřebné suroviny do jisté míry i vyrábět. Zřízením farmy si zajistíte zdroj potravin, z materiálu a paliva můžete vyrábět střelivo, z potravin (bio)palivo a podob.

A abych nezapoměl, je samozřejmě možné přepadnout něčí konvoj nebo základnu a vzít si jejich zásoby silou :)

Co je ale podstatné - a řekl bych, že je to výrazný rozdíl oproti ostatním hrám - že většina těchto způsobů se nedá aplikovat do nekonečna. Nemůžete počítat s tím, že si vystačíte se sbíráním střeliva po okolí - časem se prostě zbytky, ve kterých je střelivo možné najít, vysbírají. Samozřejmě, pokud v oblasti dojde k nějaké bitce, tak se zas nějaké ty zbytky nahromadí. S těžbou je to podobné, ale většinou je toho v zemi tolik, že není třeba si příliš lámat hlavu s vytěžením (ale minimálně teoreticky k tomu dojít může).
CYBERWOLF --- 11:38:31 21.5.2009
tak v zari to nebude - nejspis bych na tom musel stravit dovolenou a kdo vi, jak by to nakonec dopadlo.


mozna to vyjde jeste na letosek :)
FACEDANCER --- 23:32:35 15.5.2009
nektere jsou soucasti tohohle packu

viz seznam

torrent