Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Postmoderni Filosofie
KAATHA
Ma postmoderna koule? (c) Zdenek Vasicek :)
Anzenbacherova definice: filozofie zkoumá neempirické předpoklady empirického.
postmodernism: a term coined by jean-francois lyotard to label certain features of contemporary western society 'after modernity'; as a successor to modernism in the arts; and finally, as a philosophy which shares much common philosophical ground with poststructuralism;

Tento klub by mel slouzit k diskuzim o postmoderni filosofii obecne, autorech, nazorech, myslenkach, a kritice postmoderny (to predevsim :)
Vice info na home.

flamy se toleruji :)) uplny offtopicy nikoliv..

Osobni inzultace a vubec vyjadrovani mimo ramec rozumne diskuse vedene mezi inteligentnimi bytostmi NEJSOU tolerovany, po jednom napomenuti ktere se mine ucinkem bude takovemu ID pravdepodobne omezen pristup do tohoto klubu
Pokud bude mit nekdo pocit, ze byl takto inzultovan a ja nestihnu zareagovat, at se ozve do posty :)
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
XCHAOS --- 12:01:23 20.8.2010
RUDOLF:
T8M: antipsychiatrické hnutí kritizuje celou diagnózu schizofrenie v podstatě jako společenský konstrukt. společnost si tím vynucuje kognitivní uniformitu.
RUDOLF --- 15:23:05 18.8.2010
T8M: jsou odpůrci neoliberalismu paranoidními schizofreniky?;-)

A jakou uděláš čáru mezi sebemanipulací a intersubjektivní shodou?
T8M --- 10:58:46 18.8.2010
RUDOLF: Já o Kaczynskim nic podrobnějšího nečetl, takže to, že je neoluddita jsem nevěděl. Ale vůbec mě to nepřekvapuje. Takový Zerzan je podobný blázen. Neoluddité jsou v podstatě :) "paranoidní schizofrenici", jen ta schizofrenie není indukována poruchou mozku, ale sebemanipulací. :)

Jasně, že chci udělat další krok (nejen to, troufám říci, že jsem ho nikoliv zde, ale v jiném hovoru již udělal) - tím, že škrteme i generální skepsi, škrtneme i jakoukoliv sebemanipulaci - a je jasné, že toto nedokáže udělat ani náhodou každý. Ale těm, kdo to dokážou, to otevírá prostor k nalézání nezakrytých příčin současných problémů právě v tom intersubjektivním hovoru. A z toho pak zase vyplývá možnost najít v témže hovoru reálná řešení těch problémů. Řešení opravdu reálná a nikoliv zase fiktivní, sebemanipulativní a manipulativní.
RUDOLF --- 2:04:18 17.8.2010
T8M: John Zerzan s ním vedl rozhovor a Kaczynski měl své názory srovnané. Stejně tak diagnóza soudního svědka: paranoidní schizofrenie, byla v následujících letech vyvrácena, ničím takovým Kaczynski netrpěl a pokud vím netrpí. Stručně do bludů měl daleko, je to názorově neoluddita, činy terorista.

primárně reaguju na tohle: "Problém postmoderní filosofie pak je, že sama o sobě je sice krokem důležitým, ale nikoliv dostatečným. Je totiž třeba cíleně škrtnout metafyziku nejen pozitivní, ale i negativní. Tj. jakékoliv tázání u celků světa a generální skepsi a dále se držet v hovoru pouze hledání shody nad samozřejmými (tj. ne-jistými ale i ne-pochybnými) fenomény. A to v hovoru inter-subjektivním a soukromém. Žádný "veřejný" hovor již totiž bohužel není možný."

přišlo mo že chceš udělat další krok, ale nějak mi nebylo jasné kam.
T8M --- 21:47:43 16.8.2010
VIR_KENNY: jj, Lenin, a se špetkou strouhaného Stalina navrch :D :D

RUDOLF: A došel k nějaké shodě vůbec? Nevylíhlo se mu to v jeho pominuté hlavě? "Boj různých shod"? Ne, tak to bych opravdu neřekl, že nabízím. Ba co víc, neřekl bych vůbec, že tady něco nabízím. Spíš se pokouším o intersubjektivní soukromý hovor s cílem nalezení shody, ale zdá se, že z toho vyjde spíš to plácání do větru.
VIR_KENNY --- 16:34:53 16.8.2010
je to velmi stare, dyt je to lenin....
RUDOLF --- 13:34:22 16.8.2010
T8M: kaczynski došel ke své shodě intersubjektivně, o soukromé shodě nelze mluvit. Jelikož různé shody nejsou navzájem tolerovány, chápu to tak že nabízíš boj různých shod, ať intersubjektivních, soukromých či veřejných? To je popis sil. Je to snad něco nového?
T8M --- 12:42:10 16.8.2010
RUDOLF: Docela by mě zajímalo s kým se o těch bombových útocích unabomber shodnul v hovoru. A neříkám, že nikdo takový by se nenašel. Samozřejmě, že může nabýt jakýchkoliv podob, to ještě neznamená, že taková podoba musí být tolerována někým, kdo se hovoru nezúčastnil. To nikde netvrdím.

Příklad z jiného soudku - to, že se systémoví kapitalističtí vlastníci shodli ve svém soukromém hovoru na tom, že už nepotřebují sociální stát, a že jediná cesta, jak si udržet svoje systémové vlastnické postavení, je postupná totalizace systému, ještě neznamená, že já se s někým nemohu shodnout na tom, že je to pro nás nepřijatelné a že budeme hledat prostředky, jak tomu zabránit.
RUDOLF --- 5:32:59 16.8.2010
T8M: Ted Kaczynsky = unabomber. jelikož neexistuje veřejný hovor, intersubjektivní shoda může nabýt jakýchkoliv podob?