Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Postmoderni Filosofie
KAATHA
Ma postmoderna koule? (c) Zdenek Vasicek :)
Anzenbacherova definice: filozofie zkoumá neempirické předpoklady empirického.
postmodernism: a term coined by jean-francois lyotard to label certain features of contemporary western society 'after modernity'; as a successor to modernism in the arts; and finally, as a philosophy which shares much common philosophical ground with poststructuralism;

Tento klub by mel slouzit k diskuzim o postmoderni filosofii obecne, autorech, nazorech, myslenkach, a kritice postmoderny (to predevsim :)
Vice info na home.

flamy se toleruji :)) uplny offtopicy nikoliv..

Osobni inzultace a vubec vyjadrovani mimo ramec rozumne diskuse vedene mezi inteligentnimi bytostmi NEJSOU tolerovany, po jednom napomenuti ktere se mine ucinkem bude takovemu ID pravdepodobne omezen pristup do tohoto klubu
Pokud bude mit nekdo pocit, ze byl takto inzultovan a ja nestihnu zareagovat, at se ozve do posty :)
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
T8M --- 21:47:43 16.8.2010
VIR_KENNY: jj, Lenin, a se špetkou strouhaného Stalina navrch :D :D

RUDOLF: A došel k nějaké shodě vůbec? Nevylíhlo se mu to v jeho pominuté hlavě? "Boj různých shod"? Ne, tak to bych opravdu neřekl, že nabízím. Ba co víc, neřekl bych vůbec, že tady něco nabízím. Spíš se pokouším o intersubjektivní soukromý hovor s cílem nalezení shody, ale zdá se, že z toho vyjde spíš to plácání do větru.
VIR_KENNY --- 16:34:53 16.8.2010
je to velmi stare, dyt je to lenin....
RUDOLF --- 13:34:22 16.8.2010
T8M: kaczynski došel ke své shodě intersubjektivně, o soukromé shodě nelze mluvit. Jelikož různé shody nejsou navzájem tolerovány, chápu to tak že nabízíš boj různých shod, ať intersubjektivních, soukromých či veřejných? To je popis sil. Je to snad něco nového?
T8M --- 12:42:10 16.8.2010
RUDOLF: Docela by mě zajímalo s kým se o těch bombových útocích unabomber shodnul v hovoru. A neříkám, že nikdo takový by se nenašel. Samozřejmě, že může nabýt jakýchkoliv podob, to ještě neznamená, že taková podoba musí být tolerována někým, kdo se hovoru nezúčastnil. To nikde netvrdím.

Příklad z jiného soudku - to, že se systémoví kapitalističtí vlastníci shodli ve svém soukromém hovoru na tom, že už nepotřebují sociální stát, a že jediná cesta, jak si udržet svoje systémové vlastnické postavení, je postupná totalizace systému, ještě neznamená, že já se s někým nemohu shodnout na tom, že je to pro nás nepřijatelné a že budeme hledat prostředky, jak tomu zabránit.
RUDOLF --- 5:32:59 16.8.2010
T8M: Ted Kaczynsky = unabomber. jelikož neexistuje veřejný hovor, intersubjektivní shoda může nabýt jakýchkoliv podob?
T8M --- 23:51:08 15.8.2010
XCHAOS: Pleteš si shodu v hovoru (který je vždy intersubjektivním) s identitou jeho účastníků. To nejsou jen hrušky s jabkama ale hrušky v lepším případě se žížalama. :) Pokud chci jako v tvém případě něco směnit, musím se předtím v hovoru shodnout na tom, co směním za co, jinak se nejspíš nebude jednat o směnu, ale o krádež. :)

RUDOLF: Není, tu shodu není možné nikomu dál "vyprávět", právě z tohoto důvodu je na třetí "osoby" nepřenositelná.

VIR_KENNY: Díky za krásný příklad.
RUDOLF --- 14:01:03 13.8.2010
XCHAOS: otcové zakladatelé (darrida aj.) jsou už kaput.


T8M: a vnitnřní shoda snad není ve finále další vyprávění, další positivní metafyzika? viz. třeba Ted Kaczynsky
VIR_KENNY --- 12:23:16 13.8.2010
T8M: co to meles za picoviny, ty kundo debilni?
XCHAOS --- 11:46:04 13.8.2010
T8M: ale proč by shoda měla být hodnotou ? proč by cílem diskuze nemělo být, že si chceme vyjasnit, že každý máme svojí identitu, že jsme jiní, že se odlišujeme, a že je mezi námi třeba potenciál provést nějakou směnu - směnu toho, co jeden z nás umí líp, za to, co umí líp ten druhy ?
T8M --- 8:09:22 13.8.2010
RUDOLF: Pochybnost nad samozřejmým tě nedovede jinam než k postmoderní filosofii. (A eventuelně do toho blázince, jak píše xChaos.) Ono by asi bylo potřeba ujasnit si, co je to "samozřejmé", i když jsem to už níže v hrubých rysech řekl. Samozřejmé je to, na čem stavíme předchůdnou shodu v hovoru. V hovoru, který, jak už jsem výše napsal, musí být nutně soukromý, vedený za nějakým reálným-věcným "cílem". Jedině smyslem takového hovoru totiž je shoda. A jedině na základě shody v takovém hovoru lze pak stavět dál své reálné jednání, které má šanci něco změnit.